Megatrend zrównoważonego rozwoju: wydaje się, że prawie każda branża od wielu lat stara się wykreować swój zielony wizerunek.  Ale jak sobie radzi branża budowlana i nieruchomości?  Czy temat już dotarł?  A może wielcy deweloperzy – podobnie jak w przypadku cyfryzacji – po cichu trzymają się za swoimi masywnymi betonowymi murami – w nadziei, że wszystko znowu minie?

Zabawa w chowanego przed zrównoważonym rozwojem: niemiecki sektor budowlany.

Megatrend zrównoważonego rozwoju: wydaje się, że prawie każda branża od kilku lat podejmuje starania zielony obraz. Ale jak sobie radzi branża budowlana i nieruchomości? Czy temat już dotarł? A może wielcy deweloperzy – podobnie jak w przypadku cyfryzacji – po cichu chowają się za swoimi masywnymi betonowymi murami w nadziei, że wszystko znowu minie?

Możemy oddychać spokojnie: Zrównoważone trendy są tutaj! W tym artykule przyjrzyjmy się, w jaki sposób Status quo w Niemczech można sklasyfikować i co jeszcze może się wydarzyć, aby z dotychczasowych wysiłków wyłoniły się pożądane rezultaty.

Zrównoważony rozwój miast i dlaczego cały CO2 mówić.

Dzięki Agendzie 2030, przyjętej przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2015 r., realizujemy 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG). Jednym z nich jest tzw Tworzenie zrównoważonych miast i społeczności (SDG 11), w ramach którego np. mają zostać poprawione warunki życia w stale rozwijających się miastach. To brzmi świetnie! Pozostaje tylko wyjaśnić, gdzie obecnie znajdujemy się w Niemczech i jak właściwie powinniśmy się do tego zabrać.

Zrównoważony rozwój miast i dlaczego wszyscy mówią o CO2.

Jak my Status quo zrównoważonego rozwoju w sektorze budowlanym może mierzyć? Cóż, poprzez oceny cyklu życia! ocena cyklu życia (Ocena cyklu życia, LCA) to proces, w ramach którego różne etapy procesu budowy nieruchomości są odwzorowywane wpływ środowiska kategoryzowane, mierzone i interpretowane. Do Obliczanie oceny cyklu życia mogą być używane różne bazy danych i zestawy, więc wyniki mogą się różnić. Do wszechstronnej oceny cyklu życia bierze się pod uwagę wpływ na glebę, powietrze i wodę – aby pokazać wpływ na klimat, CO2-Emisje wprowadzone w centrum uwagi. Dlatego wszyscy zawsze mówią o CO2.

Zrównoważony rozwój w niemieckim sektorze budowlanym: status quo.

1990 był rocznym CO2-Runda emisyjna 210 mln ton. 2018 czy emisje mogą wzrosnąć 120 milionów ton zostać zredukowany, co odpowiada za około 14% całego CO22emisji w Niemczech. powód tego postępu energooszczędne budynkiponieważ zapotrzebowanie na energię powoduje największą emisję CO w fazie użytkowania nieruchomości2-Rozdzielać. Oczekuje się, że w 2030 r. liczba ta zmniejszy się do 72 mln ton, a na ten cel przyznawane są dotacje rządowe. Np. modernizacja systemów grzewczych, okien czy ociepleń otrzyma ulgi podatkowe do końca 2029 roku. Wsparcie podatkowe otrzymuje także budowa i remont domów energooszczędnych. (Patrz 1) W porównaniu globalnym Niemcy 2021 na górze z 2368 domami pasywnymiśledzony przez Austria (1.061) i Francja (365) (por.

Ale nie tylko faza użytkowania służy do redukcji CO2-Wypędzenia odpowiedniale także Dobór materiałów budowlanych. Za każdym materiałem budowlanym kryje się historia produkcyjna – i to musi być oświetlone. Czy opłacalne rozwiązania z betonu rzeczywiście są rozwiązaniem? (por. 4) A może wolimy w przyszłości skupić się na alternatywach, takich jak glina, beton konopny, a nawet bambus? (Patrz 2) Wraz z wyborem materiały zapewnia również Wybór źródeł energii odgrywać rolę podczas procesu budowlanego. Ilość szara energiaczyli energii nieodnawialnej potrzebnej do produkcji nieruchomości i jej surowców, w 2018 r. stanowiło w sektorze budowlanym tyle samo, co obecny powyżej CO2-Emisje. W związku z tym udział w całkowitych niemieckich emisjach powinien faktycznie wzrosnąć do 28% (por. 1).


Musterhaus.net

Impuls do niższych emisji: wizerunek i inwestycje.

Do 2030 r Górna granica 72 mln ton CO2 aby móc się do nich dostosować, jest jeszcze wiele do zrobienia. Jeśli chodzi o motywatory do zrównoważonego budownictwa, możesz aspekty ekologiczne i społeczne rozpoznać. Dla szerokiego grona interesariuszy z branży budowlanej promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców, wspieranie zrównoważonych firm i zwiększanie produktywności pracowników to 3 najważniejsze przyczyny społeczne;

Megatrend zrównoważonego rozwoju: wydaje się, że prawie każda branża od wielu lat stara się wykreować swój zielony wizerunek.  Ale jak sobie radzi branża budowlana i nieruchomości?  Czy temat już dotarł?  A może wielcy deweloperzy – podobnie jak w przypadku cyfryzacji – po cichu trzymają się za swoimi masywnymi betonowymi murami – w nadziei, że wszystko znowu minie?

z drugiej strony będą zmniejszenie zużycia energii, ochrona zasobów naturalnych i Zmniejszenie zużycia wody uważane za istotne czynniki ekologiczne zrównoważonego budownictwa (por. 3). W 2019 roku w certyfikowane zielone budynki zainwestowano już 11,5 miliarda euro – a trend jest rosnący.

Z tych danych wynika, że zrównoważone budownictwo dotarło także do Niemiec Jest. Nie myślałeś tak? My też nie. I właśnie dlatego potrzebny jest odpowiedni marketing, który przedstawia te zmiany ludziom w sposób uświadamiający i zrozumiały.

Wiarygodny marketing: co kryje się za zieloną fasadą?

Megatrend zrównoważonego rozwoju: wydaje się, że prawie każda branża od wielu lat stara się wykreować swój zielony wizerunek.  Ale jak sobie radzi branża budowlana i nieruchomości?  Czy temat już dotarł?  A może wielcy deweloperzy – podobnie jak w przypadku cyfryzacji – po cichu trzymają się za swoimi masywnymi betonowymi murami – w nadziei, że wszystko znowu minie?

Umierać Zakres możliwości marketingowych jest duży: od pompatycznych wydarzeń PR, przez emocjonalne opowiadanie historii w mediach społecznościowych, po kreatywny marketing lokalizacyjny. Ale jak to możliwe, aby całość wyglądała wiarygodnie? Bo pompatyczny marketing może szybko przerodzić się w greenwashing i skończyć się nieestetycznym uszkodzeniem wizerunku, jeśli za zieloną fasadą jest tylko szary beton.

Jeśli chcesz pozycjonować siebie i swoją firmę jako zrównoważoną i przyszłościową, musisz to zrobić temat u podstaw zająć się i Życiowa zmiana od wewnątrz – dotyczy to branży nieruchomości i budownictwa bardziej niż kiedykolwiek. Ci, którzy nie tylko mówią o zrównoważonym rozwoju, ale także nim żyją, mogą spodziewać się długoterminowego sukcesu dzięki wiarygodnemu marketingowi.

I co to teraz daje – poza wzięciem odpowiedzialności za naszą przyszłość i klimat? Wprowadza mocny wizeruneknowych partnerów i klientów, więcej atrakcyjności własnych projektów nieruchomościowych, dobry PR i silna marka pracodawcy. Ponieważ talenty jutra przywiązują wielką wagę poważnie przeżył zrównoważony rozwój w firmie.

Źródła:

1: https://www.bundesregierung.de/breg-de/themen/klimaschutz/klimafreundlich-wohnen-1672900#:~:text=Im%20Jahr%202030%20darf%20der,Tonnen%20CO2%20pro%20Jahr%20emittieren.&text =1990%20machten%20die%20Treibhausgasemissionen%20im,noch%20rund%20120%20Millionen%20Tonnen.

2: https://schoepferinsel.com/oeko-baumaterialien/

3: https://de.statista.com/statistik/studie/id/32823/dokument/green-building-in-deutschland-statista-dossier/

4: https://www.deutschlandfunkkultur.de/bauwirtschaft-und-klimaschutz-stahl-beton-und-zement.976.de.html?dram:article_id=453432

Dziękujemy za ten gościnny artykuł dla:

KONSULTING OLYMP
marka Rank Olymp GmbH

Koppenstraße 93
10243 Berlin

Skontaktuj się z nami:
E-mail: hello@olymp-consulting.de
Strona internetowa: https://olymp-consulting.de/

Zostaw odpowiedź anuluj odpowiedzi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są z * wyraźny