Z raportu Case-Shiller wynika, że ​​wzrosty cen domów łagodzą

Czy twarde przemówienie Powella oznacza kolejną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych?

Z raportu Case-Shiller wynika, że ​​wzrosty cen domów łagodzą

Ogólnokrajowa dynamika cen nieruchomości mieszkaniowych nadal spadała w maju, odnotowując roczny wzrost o 19,7%, w porównaniu ze wzrostem o 20,6% w marcu i 20,4% w kwietniu. S&P CoreLogic Case-Shiller Raport o indeksach cen domów pokazuje.

Raport 10-City Composite Index wzrósł o 19% w porównaniu z 19,6% w poprzednim miesiącu. Indeks 20-City Composite wzrósł o 20,5% w porównaniu z 21,2% w kwietniu.

Największymi rocznymi zyskami w maju wśród 20 miast były Tampa (36,1%); Miami, 34%; i Dallas, 30,8%.

„Dane o nieruchomościach z maja 2022 r. pozostają mocne, ponieważ ceny rosną [nationally] spowolnienie nieznacznie z bardzo wysokich poziomów” – powiedział Craig J. Lazzara, dyrektor zarządzający w indeksach S&P Dow Jones.

Amerykański Indeks Narodowy wzrósł o 1% miesiąc do miesiąca, wyrównany sezonowo. Każdy z zestawień obejmujących 10 i 20 miast odnotował miesięczny wzrost o 1,3%.

Jednak tylko cztery z 20 badanych metropolii odnotowały w maju wyższe roczne wzrosty cen niż w kwietniu.


Jak dane kupującego aukcje przewidują zmiany na rynku mieszkaniowym

Dane o rynku mieszkaniowym opublikowanym przez Redfin pod koniec czerwca pokazują, że średnia cena wywoławcza nowych mieszkań na sprzedaż spadła o 1,5% w ciągu czterech tygodni do 26 czerwca z rekordowego poziomu z poprzedniego miesiąca, choć jest to rekordowy udział wszystkich domów na sprzedaż odnotowało spadki cen.

Przedstawione przez: Aukcja.pl

„Na poziomie miasta widzimy również oznaki spowolnienia” – dodał Lazzara. „Tylko w czterech miastach wzrosty cen w maju przekroczyły te z kwietnia. Jeszcze w lutym tego roku wszystkie 20 miast przyspieszyło”.

Amerykański krajowy indeks cen domów S&P CoreLogic Case-Shiller jest wiodącą miarą cen domów. Śledzi wartości domów jednorodzinnych w całym kraju, podczas gdy złożone indeksy 10-miasto i 20-miasto śledzą wartości domów jednorodzinnych w wybranych obszarach metropolitalnych.

Lazzara powiedział, że koszt kredytu hipotecznego rośnie z czasem rezerwa Federalna nadal podnosi stopy procentowe. „W związku z tym trudniejsze otoczenie makroekonomiczne nie może dłużej wspierać wyjątkowego wzrostu cen mieszkań” – podsumował.

Kolejny raport opublikowany we wtorek przez Federalna Agencja Finansowania Mieszkalnictwa (FHFA) pokazuje, że ogólnokrajowe ceny domów odnotowały w maju miesięczny wzrost o 1,4% w porównaniu do 1,5% w kwietniu. Przez 12 miesięcy kończących się w maju Indeks cen domów FHFA wzrost o 18,3% – w porównaniu do rocznego wzrostu 19% Marsz oraz wzrost o 18,8% W kwietniu.

„Ceny domów nadal rosły w maju, ale w wolniejszym tempie”, powiedział Will Doerner, ekonomista ds. regulacji w Dziale Badań i Statystyki FHFA. „Wzrosty cen nieco osłabły od szczytu w lutym. Wzrost cen nadal utrzymuje się powyżej poziomów historycznych, czemu sprzyjają niskie zapasy nieruchomości na sprzedaż”.

Jak niedawno donosiło HousingWire, kilku wiodących ekonomistów rynku mieszkaniowego spodziewa się, że spowolnienie cen domów utrzyma się w najbliższym czasie, ponieważ popyt nabywców domów spada wraz ze wzrostem stóp procentowych, a jeden ekonomista twierdzi, że ceny są wysokie na niektórych rynkach, mogą nieznacznie spaść w całym kraju.

„Popyt mieszkaniowy osłabł, zwłaszcza, że ​​rosnące obawy o przystępność cenową przyczyniły się do niesezonowych spadków sprzedaży, co doprowadziło do niewielkiego wzrostu zapasów i bardziej umiarkowanego wzrostu cen” – wynika z opublikowanego niedawno raportu Beige Book Rezerwy Federalnej – na podstawie danych i raportów. od połowy lipca.

Raporty Beżowej Księgi, publikowane osiem razy w roku, opierają się na wywiadach z dyrektorami banków, liderami organizacji biznesowych i społecznych, ekonomistami, ekspertami rynkowymi i innymi źródłami.

„Maj był pierwszym miesiącem w roku (od kilku lat), w którym stopy procentowe wahały się powyżej 5%, a podwyższone stopy procentowe pomogły ograniczyć wzrost cen, zwłaszcza w miarę jak przystępność cenowa dla nabywców domów wciąż się zmniejsza” Ziłow powiedziała ekonomistka Nicole Bachaud w odpowiedzi na raport Case Shiller. „Roczny wzrost cen zwolnił w maju i wynosi obecnie poniżej 20%… i prawdopodobnie będzie się utrzymywał, ponieważ problemy z przystępnością cenową będą się utrzymywać.

„Zwolnienie wzrostu cen odzwierciedla zmieniające się przypływy na rynku mieszkaniowym. Wielkość sprzedaży spadła, zapasy rosną, a domy spędzają więcej czasu na rynku” – kontynuuje Bachaud. „…Rynek mieszkaniowy przechodzi ogromną zmianę, która wydaje się odsuwać w przeszłość czasy historycznego wzrostu cen”.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment