Wzrost zatrudnienia może wesprzeć zasoby mieszkaniowe

Budowniczowie celują w peryferie i wewnętrzne przedmieścia

Wzrost zatrudnienia może wesprzeć zasoby mieszkaniowe

Po trzech miesiącach średniego wzrostu, w marcu bezrobocie w USA znacznie się poprawiło. Całkowita lista płac poza rolnictwem zatrudnienie wzrosła o 916 000 i obniżyła stopę bezrobocia do 6%. Departament Pracy USA. Sektory najbardziej dotknięte pandemią doprowadziły do ​​wzrostu liczby miejsc pracy w ciągu ostatniego miesiąca, ze skokami w rekreacji, hotelarstwie, edukacji publicznej i prywatnej oraz budownictwie – co dobrze wróży sektorowi mieszkaniowemu.

Gospodarka odzyskała nieco ponad 62% miejsc pracy utraconych na początku recesji Biuro Statystyki Pracy Szacuje się, że bezrobotnych jest nadal 9,7 mln – o 4 mln więcej niż na początku lutego 2020 r. W sumie jest to ok. 4,2 mln osób, które aktywnie poszukują pracy od ponad pół roku.

Jednak dodanie prawie 1 miliona miejsc pracy w marcu stoi w dramatycznym kontraście do wzrostu zatrudnienia w lutym, kiedy dodano zaledwie 49 000 miejsc pracy. To Związek Banków Hipotecznych Oczekuje, że to przyspieszone tempo obniży liczbę bezrobotnych poniżej 5% do końca roku.

Według Odetty Kushi, Pierwszy AmerykaninZastępca Głównego Ekonomisty s, COVID-19 był wielką recesją dla branży usługowej, zwłaszcza rekreacyjnej i hotelarskiej. Najwięcej ponieśli ludzie młodzi i osoby o niskich dochodach. Sektor ten odnotował największe wzrosty w marcu, z 280 000 nowych miejsc pracy, a więcej prawdopodobnie pojawi się wraz z szerszą dystrybucją szczepionek i ponownym otwarciem firm.

„Współczynnik aktywności zawodowej w wieku produkcyjnym spadł po Wielkiej Recesji i powrót do średniej 83% sprzed Wielkiej Recesji (2001-2007) zajął dekadę”, powiedział Kushi. „Recesja związana z COVID zniweczyła te zyski, ale wraz z większą liczbą szczepień i ponownym otwarciem firm istnieje większa szansa na odciągnięcie pracowników z linii bocznej”.


Sprytni pożyczkodawcy już przygotowują się do następnej doliny – tak to działa

Pomimo rosnącej adopcji technologii, branża kredytów hipotecznych wciąż ma miejsce na dalszy rozwój i procesy. HousingWire spotkało się z Renatą Sheyner, wiceprezesem ds. produktów w CreditXpert, aby dowiedzieć się o kluczowych technologiach, na które kredytodawcy powinni zwrócić większą uwagę.

Prezentowane przez: CreditXpert

Budownictwo mieszkaniowe dodało w marcu 110 000 miejsc pracy w budownictwie – pozytywny znak w branży borykającej się z niedoborami podaży. Rynek nieruchomości doświadcza obecnie rozpaczliwego niedoboru zapasów, co powoduje wzrost cen domów w niezrównoważonym tempie, zauważył Mike Fratantoni, wiceprezes MBA i główny ekonomista.

Całkowite zatrudnienie w budownictwie pozostaje o 182 000 poniżej poziomu z lutego 2020 r. Jednak Fratantoni jest przekonany, że biorąc pod uwagę wzrost zatrudnienia i dobre perspektywy na resztę roku, popyt na mieszkania pozostanie dość silny, nawet jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrośnie powyżej 3,5%.

„Podczas gdy rynek pracy z pewnością szybko się odbudowuje, płatności stymulacyjne i ulgi dla najemców i właścicieli domów, które były częścią amerykańskiego planu ratunkowego, zapewnią wsparcie tym, którzy są bezrobotni lub mają niepełne zatrudnienie, w tym 2,5 miliona właścicieli domów objętych obecnie planami łagodzenia kar” – powiedział Fratantoni. .

Z drugiej strony miejsca pracy w sektorze mieszkaniowym wzrosły o 3,9% od szczytu recesji sprzed 2020 r. w lutym 2020 r. W marcu odnotowano największą liczbę osób pracujących w domu od 2008 r. Jednak wskaźnik aktywności zawodowej w wieku produkcyjnym był niewielki i utrzymywał się na poziomie 1,6% poniżej wskaźnika sprzed pandemii COVID-19. Mniej aktywnych pracowników oznacza mniej zasobów siły roboczej dostępnych do produkcji towarów i usług, co może utrudniać ożywienie gospodarcze.

Brak dostępnych domów na rynku odbija się na marginalnych nabywcach, którzy odczuwają brak przystępności cenowej. W lutym sprzedaż nowych domów, sprzedaż istniejących domów i sprzedaż oczekujących domów również odnotowała spadki w ujęciu miesięcznym. Ale te liczby pochodzą z anomalii pandemicznej. Kredyty zakupowe wciąż przekraczają ubiegłoroczne maksima, ale rynek refi cierpi z powodu rosnących stóp procentowych.

„Potrzebujemy więcej młotków, aby zbudować więcej domów” – powiedział Kushi.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment