Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, niepewność ekonomiczna stojąca za odrzuceniem wniosków nabywców domów

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, niepewność ekonomiczna stojąca za odrzuceniem wniosków nabywców domów

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, niepewność ekonomiczna stojąca za odrzuceniem wniosków nabywców domów

Liczba wniosków o zakup nowych domów spadła o 12% rok do roku w czerwcu, z powodu wyższych oprocentowań kredytów hipotecznych i niepewności gospodarczej, zgodnie z najnowszym badaniem aplikacji mieszkaniowych Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA). Liczba wniosków spadła z miesiąca na miesiąc o 10%.

Zgodnie z wynikami ankiety, liczba nowych domów i wydawanie pozwoleń spowolniła od marca do maja, zmniejszając liczbę domów dostępnych dla nabywców domów.

Według szacunków MBA, około 620 000 nowych domów jednorodzinnych zostało sprzedanych w czerwcu według rocznej stopy korekty sezonowej, co oznacza spadek o 15% lub ponad 100 000 domów od maja.

„Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i zwiększona niepewność gospodarcza ostudziły popyt kredytobiorców w czerwcu, powodując, że liczba nowych wniosków o zakup domów spadła do najniższego poziomu od kwietnia 2020 r.” – powiedział Joel Kan, zastępca wiceprezesa ds. prognoz gospodarczych i branżowych w MBA.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych było zmienne w ostatnich tygodniach po rezerwa Federalnapodwyżka stóp o 75 punktów bazowych w zeszłym miesiącu. Po spadku o 40 punktów bazowych do 5,30% dwa tygodnie temu, oprocentowanie kredytów hipotecznych odbiło się w zeszłym tygodniu do 5,5% Freddie Mac PMMS.

Według MBA średnia wielkość kredytu spadła z 430.855 dolarów w maju do 426 966 dolarów w czerwcu.


Jak sprawić, by marketing cyfrowy był łatwy i skuteczny dla specjalistów od kredytów hipotecznych?

Przejście na zakup na rynek sprawia, że ​​skuteczny marketing cyfrowy jest jeszcze ważniejszy, a technologia marketingu opartego na współpracy może generować większy popyt, jednocześnie skracając czas poświęcony na marketing. Ten artykuł wyjaśnia, czym jest marketing oparty na współpracy i jak myślący przyszłościowo pożyczkodawcy już wykorzystują go do napędzania wzrostu.

Przedstawione przez: Przywołać

Pożyczki tradycyjne stanowiły 73,7% wniosków o pożyczkę. Federalna Administracja Mieszkaniowa (FHA) pożyczki stanowiły 15%, Sprawy weteranów (VA) Pożyczki stanowiły 10,7% wszystkich wniosków i Usługi mieszkaniowe na wsi (prawa strona) i Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych Kredyty (USDA) stanowiły 0,5%.

Badanie śledzi liczbę wniosków od podmiotów stowarzyszonych zajmujących się kredytami hipotecznymi budowniczych domów w całym kraju. Korzystając z tych danych, MBA zapewnia wczesne oszacowanie wielkości sprzedaży nowych domów na poziomie stanowym, stanowym i miejskim.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment