Wykwalifikowani robotnicy wracają do budownictwa mieszkaniowego

Wykwalifikowani robotnicy wracają do budownictwa mieszkaniowego

Wykwalifikowani robotnicy wracają do budownictwa mieszkaniowego

Po mieszanych wynikach w styczniu, Raport o zatrudnieniu w USA Dane opublikowane w piątek pokazują, że w lutym dodano 678 000 miejsc pracy poza rolnictwem, a powrót wykwalifikowanych pracowników w sektorze budownictwa mieszkaniowego to jedyny powód do optymizmu.

W rezultacie stopa bezrobocia spadła do 3,8% z 4,0% w styczniu. Stopa bezrobocia pozostaje wyższa niż stopa bezrobocia 3,5% odnotowana w lutym 2020 r., tuż przed pandemią Covid-19.

„Przyrost miejsc pracy był ponownie silny w lutym, a kilka aspektów raportu podkreślało napięty rynek pracy” MBA Zostało to ogłoszone przez SVP i głównego ekonomistę Mike’a Fratantoniego w oświadczeniu. „Przy wzroście miejsc pracy o 678 000, różnica w poziomie zatrudnienia wynosi zaledwie 1,4% w porównaniu z lutym 2020 r., a przy tym tempie luka może zostać zlikwidowana w ciągu trzech miesięcy”.

Współczynnik aktywności zawodowej praktycznie nie zmienił się od stycznia i wzrósł o 0,1 punktu procentowego do 62,3%. Wynik ten pozostaje poniżej poziomu sprzed pandemii wynoszącego 63,4%.

„Chcemy, aby stopa bezrobocia była niska, a współczynnik aktywności zawodowej wysoki, aby mówić o zdrowym rynku pracy” Pierwszy Amerykanin — powiedział zastępca głównego ekonomisty Odeta Kushi w oświadczeniu.

Po utracie 5 000 miejsc pracy w styczniu, sektor budowlany odbił się i dodał 60 000 miejsc pracy w lutym. Około trzech czwartych tych miejsc pracy zostało utworzonych przez wyspecjalizowanych wykonawców, przy wzroście o 24 000 miejsc pracy w przypadku wykonawców mieszkaniowych i 20 000 miejsc pracy w wykonawcach niemieszkalnych.


Czy odsprzedaż odnowionych przejęć może pomóc w rozwiązaniu coraz bardziej złożonej zagadki przystępnych cenowo mieszkań w kraju?

Szacuje się, że między styczniem 2020 r. a grudniem 2021 r. około 140 000 odnowionych nieruchomości zakupionych w drodze egzekucji lub aukcji bankowych zostało odsprzedanych właścicielom-najemcom

Przedstawione przez: Aukcja.com

„Zatrudnienie w sektorze mieszkaniowym wzrosło w lutym o 6700” – powiedział Kushi w oświadczeniu. „Wzrost to pozytywna wiadomość dla branży borykającej się z chronicznymi niedoborami siły roboczej. Musimy budować więcej domów, a w tak pracochłonnym przemyśle potrzeba więcej pracowników, aby zbudować więcej domów”.

Ogólnie rzecz biorąc, w sektorze budowlanym nadal jest o 11 000 miejsc pracy mniej niż w lutym 2020 r., ale eksperci tacy jak Kushi pozostają optymistyczni, szczególnie w przypadku budownictwa mieszkaniowego.

„Niedobór umiejętności w branży budowlanej nie jest nowy – jest problemem od ponad dekady” – powiedziała. „Ale w tym miesiącu jest kilka obiecujących wiadomości: budownictwo mieszkaniowe odnotowało wzrosty przez osiem kolejnych miesięcy, co oznacza wzrost o 6,2% w porównaniu z poziomem sprzed COVID. Przyciąganie wykwalifikowanej siły roboczej pozostaje kluczowym priorytetem”.

Lwia część wzrostu zatrudnienia w lutym pochodziła z sektorów rozrywki i hotelarstwa (179 000 miejsc pracy), usług profesjonalnych i biznesowych (95 000 miejsc pracy) oraz opieki zdrowotnej (64 000 miejsc pracy).

„Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry raport” — powiedział Kushi. „Podaż siły roboczej nadal pozostaje w tyle za popytem, ​​ale dynamika ożywienia na rynku pracy jest silna, a spadająca liczba przypadków COVID zapewnia dalszy rozpęd”.

Chociaż raport był ogólnie pozytywny, ogólne spowolnienie na rynku nieruchomości odbiło się na niektórych sektorach. Ogółem w lutym było 425 200 bankierów i brokerów kredytów hipotecznych, co oznacza spadek z 426 000 w poprzednim miesiącu, ale wzrost z 399 800 rok temu.

Według statystyk BLS pozabankowi kredytodawcy hipoteczni stracili w styczniu 1500 pracowników, podczas gdy brokerzy kredytów hipotecznych dodali 1700 miejsc pracy.

No Comments

Post A Comment