Wśród dużych strat finansowych iBuyers kupiło 70 000 domów w 2021 roku

Wśród dużych strat finansowych iBuyers kupiło 70 000 domów w 2021 roku

Wśród dużych strat finansowych iBuyers kupiło 70 000 domów w 2021 roku

Według raport na zewnątrz Żyłow opublikowane we wtorek. Szał zakupów na historycznie dzikim rynku mieszkaniowym doprowadził do implozji Zillow i mnóstwa czerwonego atramentu w książkach Opendoor.

Oprócz rekordowej liczby zakupów dokonywanych przez firmy iBuying, poprzedni rekord z 2019 r. (28 265) przebiła również liczba sfinalizowanych sprzedaży domów (44 933).

Podczas gdy w czwartym kwartale liczba domów sprzedanych iBuyers spadła – głównie z powodu niskiego poziomu zapasów i odejścia Zillow z gry w listopadzie – 21 523 domów na 28 największych rynkach iBuyer zostało sprzedanych Otwarte drzwi, oferty Zillow oraz blok ofertowynadal był drugim najsilniejszym numerem w historii.

Udział branży iBuying w całym rynku mieszkaniowym również spadł w czwartym kwartale do 1,7% z 1,9% w poprzednim kwartale.

Według raportu Zillow, właściciele domów w Atlancie sprzedali najwięcej domów za pośrednictwem iBuyer, a następnie Phoenix, Dallas-Fort Worth, Charlotte i Houston.

Chociaż liczba domów sprzedanych w całym kraju za pomocą iBuyer spadła o około 20% od trzeciego do czwartego kwartału, sprzedaż iBuyer wzrosła w czterech obszarach metropolitalnych: Kolumbia, Południowa Karolina (+91,2%); Miami (+21,9%); Lakeland, Floryda (+5%); i Raleigh, Karolina Północna (+4,2%).

Raleigh (11%) było jedynym dużym miastem, w którym ponad 10% domów sprzedanych w czwartym kwartale zostało sprzedanych za pośrednictwem iBuyer, ale Tucson (9,5%), Atlanta (8,9%), Jacksonville (8,9%) i Phoenix (8,8%) %) były tuż za nimi.

Mediana ceny domów sprzedawanych za pośrednictwem iBuyer spadła do 372 100 USD w czwartym kwartale, prawdopodobnie z powodu spadku mediany premii za domy kupowane i sprzedawane przez iBuyers do 1,1% w czwartym kwartale, znacznie poniżej rekordowego poziomu 8,6%, który powstała w pierwszym kwartale 2021 roku.

Mimo to mediana ceny sprzedaży utrzymywała się powyżej ogólnej mediany ceny sprzedaży w USA wynoszącej 335 060 USD. Jednak iBuyers działają zwykle na droższych rynkach mieszkaniowych, przy czym mediana ceny iBuyer w 24 z 33 analizowanych obszarów miejskich jest niższa niż mediana całkowitej ceny sprzedaży w tym obszarze miejskim, co potencjalnie powoduje, że mediana całkowitej ceny sprzedaży dla właściciela domu korzystającego z jednego iBuying Service zniekształcić wyższe niż ogólna średnia krajowa.

W czwartym kwartale firma iBuyers wstrzymała sprzedane domy średnio przez 98 dni, wliczając w to czas przygotowania domu do sprzedaży, czas, jaki dom spędził na rynku oraz czas potrzebny na sprzedaż sprzedaż została zakończona. Okres ten jest o trzy tygodnie dłuższy niż 79 dni poprzedniego kwartału i ponad miesiąc dłuższy niż rekordowo niski poziom odnotowany w drugim kwartale 2021 roku. Eksperci przypisują ten wzrost typowemu sezonowemu spowolnieniu w zimie. oraz ciągły niedobór siły roboczej i materiałów, co prowadzi do zaległości w budowie i naprawach.

Ze wszystkich transakcji, które iBuyer przeprowadził w 2021 roku, tylko jedna była opłacalna: Offerpad, która przyniosła zysk netto w wysokości 6,5 miliona dolarów. Zillow wyraźnie przegrał tak dużo pieniędzy dzięki karkołomnemu wejściu do iBuying – 881 milionów dolarów – wstrzymał program w listopadzie. Jednak Opendoor zdołał przewyższyć całkowitą stratę netto Zillow w 2021 r., Odnotowując własną stratę w wysokości 662 mln USD. W raporcie nie przeanalizowano, że podczas telekonferencji brokera z inwestorami w trzecim kwartale Redfin, którego dyrektor generalny Glenn Kelman podkreślił, że nie był to tylko iBuyer, odnotował stratę w wysokości 110 milionów dolarów w 2021 r. z powodu przyspieszenia programu iBuying. .

Ponieważ zasoby mieszkaniowe w całym kraju nadal się kurczą, ceny domów nadal rosną, a oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrasta do połowy 4, Offerpad i Opendoor mogą mieć problemy w 2022 roku.

No Comments

Post A Comment