Właściciele domów zyskują 8,2 biliona dolarów majątku na nieruchomościach w ciągu 10 lat

Dynamika cen mieszkań w lipcu uległa dalszemu spowolnieniu

Właściciele domów zyskują 8,2 biliona dolarów majątku na nieruchomościach w ciągu 10 lat

Od 2010 do 2020 roku gospodarstwa domowe o średnich dochodach wzbogaciły się o 2,1 biliona dolarów. nowe badanie aż do Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościamiopublikowane w środę.

NARS Wzrost bogactwa mieszkaniowego na wschodzących rynkach klasy średniej W badaniu zbadano dystrybucję bogactwa mieszkaniowego w latach 2010-2020 w różnych grupach dochodowych w 917 obszarach metropolitalnych i małych miastach.

Zdecydowana większość (71%) z 8,2 biliona dolarów majątku w postaci nieruchomości wygenerowanego w tym okresie należała do gospodarstw domowych o wysokich dochodach, podczas gdy 296 miliardów dolarów, czyli 4%, pochodziło z gospodarstw domowych o niskich dochodach.

W tym 10-letnim okresie prawie 980 000 gospodarstw domowych o średnich dochodach stało się właścicielami domów, a 529 z 917 przebadanych obszarów miejskich i małych miast zyskało właścicieli domów o średnich dochodach. NAR zdefiniował właściciela domu z klasy średniej jako osobę, której dochód przekracza 80% do 200% średniego dochodu w regionie.

10 obszarów o największym wzroście liczby mieszkań własnościowych średniej klasy w 2020 r. w porównaniu z 2010 r. to Phoenix-Mesa-Scottsdale (103 690), Austin-Round Rock (61 323), Nashville-Davidson-Murfreesboro-Franklin (55 252), Dallas-Fort Worth-Arlington (53421), Houston-The Woodlands-Sugarland (52716), Atlanta-Sandy Springs-Roswell (48819), Orlando-Kissimmee-Sanford (35063), Portland-Vancouver-Hillsboro (34373), Seattle – Tacoma-Bellevue (31 284) i Tampa-St. Petersburg-Clearwater (28 979).

Po drugiej stronie spektrum Nowy Jork-Newark-Jersey City (-100,214), Los Angeles-Long Beach-Anaheim (-73,839), Chicago-Naperville-Elgin (-34,420), Boston-Cambridge-Newton (-28,953) , Detroit-Warren-Dearborn (-25 405) i Filadelfia-Camden-Wilmington (-22 129), wszystkie odnotowały spadek liczby gospodarstw domowych będących właścicielami domów o średnich dochodach w ciągu ostatniej dekady. Pomimo tego spadku, niektóre rynki, takie jak Los Angeles i Nowy Jork, odnotowały wzrost bogactwa mieszkaniowego z powodu rosnących cen domów.

Od czwartego kwartału 2021 r. największe wzrosty cen akcji jako procent ceny zakupu w ciągu ostatniej dekady miały miejsce w Phoenix-Mesa-Scottsdale (275,3%), Atlanta-Sandy Springs (274,7%), Las Vegas-Henderson-Paradise (251. 7%), Cape Coral-Fort Myers (233,9%) i Riverside-San Bernardino-Ontario (207,6%).

„Gospodarstwa domowe o średnich dochodach na tych rozwijających się rynkach odnotowały fenomenalny wzrost cen” – powiedział w oświadczeniu główny ekonomista NAR, Lawrence Yun. „Dzięki szybkiej migracji i silnemu wzrostowi liczby miejsc pracy w tych obszarach spodziewam się, że rynki te będą nadal odnotowywać imponujące zyski”.

Według NAR średnia cena sprzedaży istniejących domów jednorodzinnych w całym kraju wzrosła o 8,3% rocznie od czwartego kwartału 2011 r. do czwartego kwartału 2021 r., a począwszy od czwartego kwartału 2021 r. średnia cena sprzedaży istniejących domów jednorodzinnych wzrosła. Ceny sprzedaży domów wzrosły o co najmniej 10% w 67% ze 183 obszarów metropolitalnych śledzonych przez NAR. Oznacza to, że właściciel domu, który 10 lat temu kupił typowy istniejący dom jednorodzinny po medianie ceny sprzedaży 162 600 USD, prawdopodobnie zgromadził 229 400 USD majątku w postaci nieruchomości, przy czym 86% przyrostu majątku można przypisać wzrostowi cen.

„Własność domu pozostaje sprawdzonym sposobem na budowanie długoterminowego bogactwa” – powiedział Yun w oświadczeniu. „Wartości domów na ogół rosną z czasem, więc właściciele domów zaczynają budować bogactwo, gdy tylko wpłacą zaliczkę i spłacą kredyt hipoteczny”.

Chociaż ceny domów spadły o około 30% podczas Wielkiej Recesji, ceny domów wzrosły tak bardzo, że właściciel domu, który kupił dom zaledwie pięć lat temu, zgromadziłby majątek w postaci nieruchomości o wartości 146 200 USD. Ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych pozostaje niskie, a zasoby mieszkaniowe nadal się kurczą, NAR odnotował dwucyfrowe zyski w przeciętnym domu jednorodzinnym Cena sprzedaży w prawie dwóch trzecich ze 183 przebadanych obszarów metra.

Podczas gdy rosnące ceny domów przynoszą korzyści właścicielom domów, zbyt wysokie ceny sprawiają, że stają się one niedostępne, a gospodarstwa domowe o niskich i średnich dochodach nie mogą uczestniczyć w tworzeniu bogactwa wynikającego z posiadania domu.

„Te rosnące wartości nieruchomości były niewątpliwie korzystne dla właścicieli domów i sprzedawców domów” – powiedział Yun w oświadczeniu. „Jednakże, podczas gdy te rynki dobrze się rozwijają, osoby o średnich dochodach stają w obliczu coraz trudniejszych wyzwań związanych z przystępnością cenową i niestety są wypychane z procesu zakupu domu”.

Podczas gdy liczba właścicieli domów o średnich dochodach wzrosła w ciągu dekady, stanowili oni mniejszy odsetek właścicieli domów – 43% w 2020 r., w porównaniu z 45,5% w 2010 r. W 2020 r. tylko 27,7% właścicieli domów było właścicielami domów o niskich dochodach 38,1% 10 lat temu. Tymczasem odsetek właścicieli domów o wysokich dochodach wzrósł z 16,4% w 2010 r. do 29,8% w 2020 r.

Według NAR wskaźniki posiadania domów spadły we wszystkich przedziałach dochodów od czasu Wielkiej Recesji. Największy spadek nastąpił we wskaźniku posiadania domów o średnich dochodach, który spadł z 78,1% do 69,7%.

Wskaźniki posiadania domów o niskich i wysokich dochodach spadły odpowiednio o dwa i cztery punkty procentowe.

„Teraz musimy skupić się na zwiększeniu dostępu do bezpiecznych, przystępnych cenowo mieszkań i zapewnieniu większej liczbie osób możliwości gromadzenia i dzielenia się zyskami z posiadania domu” – powiedział w oświadczeniu Leslie Rouda Smith, prezes NAR.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment