WalletHub umieścił 182 najlepsze rynki do wynajęcia — gdzie warto inwestować?

WalletHub umieścił 182 najlepsze rynki do wynajęcia — gdzie warto inwestować?

WalletHub umieścił 182 najlepsze rynki do wynajęcia — gdzie warto inwestować?

Dom

Blog

Trendy na rynku mieszkaniowym

WalletHub umieścił 182 najlepsze rynki do wynajęcia — gdzie warto inwestować?

Moria Costa

14 godzin temu

2 minuty czytania

WalletHub umieścił 182 najlepsze rynki do wynajęcia — gdzie warto inwestować?

Może być drogi w zakupie, ale ceny wynajmu również rosną w całych Stanach Zjednoczonych. Chociaż niektórzy mogą pomyśleć, że lepiej wynająć niż posiadać, w niektórych przypadkach nie zawsze tak jest. Według badania przeprowadzonego przez WalletHub, inflacja drastycznie wpłynęła na ceny wynajmu, które w 2022 roku wzrosły o 6,2% rok do roku.

Ale niektóre obszary w USA są lepsze do wynajęcia niż inne. Najnowszy raport WalletHub na temat 2023 Najlepsze i najgorsze miejsca do wynajęcia w Ameryce okazało się, że wiele najlepszych miejsc do wynajęcia znajduje się na zachodzie część USA Patrząc nie tylko na ceny wynajmu ale także standardów jakości życia, badanie plasuje 182 miasta z najlepszymi najemcami w całych Stanach Zjednoczonych na podstawie 21 kluczowych wskaźników atrakcyjności wynajmu i jakości życia.

Najlepsze miasta dla najemców

Badanie wykazało, że najlepszym miejscem dla najemców, w oparciu o rynek wynajmu, a także przystępność cenową i jakość życia, jest Overland Park w stanie Kansas, z wynikiem 61,77 na 100. Inne czołowe miejsca to:

 • Scottsdale w Arizonie
 • Bismarcka w Północnej Dakocie
 • Sioux Falls, Dakota Południowa
 • Chandler, Arizona

Niektóre z najgorszych miast dla najemców znajdowały się na Środkowym Zachodzie, w tym:

 • Akron, Ohio
 • Jackson, Missisipi
 • Memphis, Tennessee
 • Cleveland
 • Detroit (który pojawił się jako ostatni)

Źródło: PortfelHub

Pełne rankingi każdego mierzonego rynku

Tymczasem, nieco zaskakująco, WalletHub odkrył, że obszary o najlepszych wskaźnikach czynszu do ceny znajdowały się głównie w Kalifornii: San Francisco, Glendale, Oakland i Los Angeles, a także w Honolulu na Hawajach. Nic dziwnego, że niektóre z tych obszarów znalazły się również na liście krajów o najwyższych kosztach utrzymania, z Fremont i San Francisco w Kalifornii na szczycie listy.

Badanie wykazało również, że obszary o najniższych wskaźnikach pustostanów pod wynajem to:

 • Warwick, Rhode Island
 • Hialeah na Florydzie
 • South Burlington, Vermont
 • Nashua, New Hampshire
 • Lewiston, Maine

Jak oceniono miasta

Aby sporządzić listę, WalletHub porównał 182 różne miasta w całych Stanach Zjednoczonych i zebrał dane na temat rynku wynajmu, przystępności cenowej i jakości życia w każdym mieście. Każde miasto zostało ocenione przy użyciu 21 różnych wskaźników średniej ważonej w 100-punktowej skali. Niektóre z metryk obejmowały:

 • Udział najemców
 • Wolne miejsce na wynajem
 • Średnia wielkość domu
 • Stosunek czynszu do ceny
 • Koszty utrzymania
 • Rynek pracy
 • Pogoda
 • Rankingi szkół
 • Stanowe przepisy dotyczące pluskiew

Ogólny wynik został następnie wykorzystany do uszeregowania w porównaniu z innymi miastami. Badanie obejmuje tylko duże miasta i nie obejmuje otaczającego je obszaru metropolitalnego.

Na wynos dla inwestorów

Przystępność cenowa nie jest jedyną rzeczą, którą najemcy biorą pod uwagę, próbując znaleźć nowe miejsce, więc inwestorzy w nieruchomości powinni myśleć w ten sam sposób. Jeśli chcesz kupić nieruchomość na wynajem jako inwestycję, badanie WalletHub może dać Ci wgląd w to, co najemcy biorą pod uwagę, szukając miejsca do wynajęcia. Poza cenami czynniki takie jak bezpieczeństwo w okolicy, rynek pracy i pogoda również mają wpływ na to, gdzie najemcy się przeprowadzają.

Zakup nieruchomości na wynajem na szybko rozwijającym się rynku może wydawać się świetnym sposobem na szybkie znalezienie najemców, ale może również oznaczać, że inwestorzy doświadczają dużych obrotów. Szybko rozwijające się miasta mogą być wyzwaniem dla najemców, powiedział John Yeressian, członek wydziału nieruchomości w El Camino College.

Yeressian dodał: „Z jednej strony miasta te mogą oferować rozwijające się rynki pracy, zwiększone inwestycje w infrastrukturę i tętniącą życiem atmosferę. Może to prowadzić do większej liczby opcji wynajmu, większej liczby udogodnień i potencjalnych możliwości dla najemców. Jednak szybki wzrost może również podnieść ceny wynajmu, powodować niedobory mieszkań i prowadzić do zwiększonej konkurencji wśród najemców”.

Innymi słowy, najemcy szukają więcej opcji niż tylko tanie mieszkania. Chcą miejsca, które jest niedrogie, ale ma więcej udogodnień, miłą atmosferę i jest bliżej większej liczby rynków pracy. Ale wraz ze wzrostem pojawia się konkurencja, a jeśli ceny wzrosną za bardzo, może to wypędzić nie tylko innych potencjalnych właścicieli domów, ale także najemców.

Znajdź agenta w kilka minut

Dopasuj agenta przyjaznego inwestorom, który pomoże Ci znaleźć, przeanalizować i sfinalizować kolejną transakcję.

Znajdź agenta

Uwaga autorstwa BiggerPockets: Są to opinie napisane przez autora i niekoniecznie reprezentują opinie BiggerPockets.


Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment