Veev zbiera 400 milionów dolarów na skalowanie mieszkań z obsługą technologii

Veev zbiera 400 milionów dolarów na skalowanie mieszkań z obsługą technologii

Veev zbiera 400 milionów dolarów na skalowanie mieszkań z obsługą technologii

Wiejewkalifornijska firma zajmująca się budową domów, ogłosiła, że ​​zbierze 400 milionów dolarów serii D, kierowana przez WIĄŻĄCYzgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym FinLedger.

Firma twierdzi, że wykorzysta fundusze na skalowanie swojej działalności, przyspieszenie badań i rozwoju oraz ekspansję budownictwa na nowe rynki. LenX, Zeev Ventures oraz Piąta ściana brał również udział w rundzie, którą przynosi Veev Całkowite finansowanie do tej pory na 600 milionów dolarów.

Ponieważ tradycyjne metody budowy domów mają trudności z rozwiązaniem kryzysu mieszkaniowego w Ameryce, Veev stosuje nowe podejście oparte na panelach pod klucz, aby przyspieszyć produkcję, poprawić zrównoważony rozwój i obniżyć koszty budowy domu.

„Veev na nowo wyobraził sobie cały proces budowy domu, myśląc o domu jako produkcie – ostatecznym produkcie konsumenckim” – powiedział w komunikacie prasowym Amit Haller, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy Veev.

„Ponowne przemyślenie każdego elementu domu, w tym projektu, materiałów i środowiska zbudowanego, oraz pełna integracja procesu budowy domu od początku do końca, byliśmy w stanie wyprodukować domy o jakości, szybkości, wartości i zrównoważonym rozwoju, które nigdy wcześniej nie były istniały wcześniej w branży – aż do teraz” – powiedział Haller.

Firma osiąga to dzięki podejściu panelowemu „pod klucz”, w ramach którego wstępnie przetestowane, w pełni obłożone ściany są dostarczane bezpośrednio na place budowy w celu montażu. Ściany te są również dostarczane z już zawartymi elementami mechanicznymi, elektrycznymi i hydraulicznymi i wykorzystują system plug and play, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników.

Ten proces budowlany pozwala Veev budować domy nawet cztery razy szybciej niż standardowe standardy branży budowlanej, co z kolei może znacznie obniżyć koszty. Stwierdza, że ​​„wymagana jest radykalna innowacja w całym łańcuchu wartości, od materiałów po metody i partnerstwa”, biorąc pod uwagę deficyt podaży mieszkań wynoszący 7 milionów mieszkań oszacowane przez US Census Bureau.

Firma twierdzi również, że jej materiały są zrównoważone, wytwarzając o 47% mniej CO2e (ekwiwalentu dwutlenku węgla) niż tradycyjne budownictwo domowe. Stwierdza, że ​​materiały ramy wykonane ze stali Light Gauge Steel (LGS) i High Performance Surface (HPS) są lżejsze, mocniejsze i bardziej zrównoważone niż drewno i płyty gipsowo-kartonowe. Firma planuje dalsze zmniejszenie śladu węglowego o 25% do 2022 roku.

Firma w dużym stopniu polega na sztucznej inteligencji i wykorzystuje oprogramowanie do automatyzacji 70% projektów budynków mechanicznych, inżynieryjnych i hydraulicznych, zmniejszając liczbę błędów, zwiększając szybkość i otwierając zespoły do ​​szybszego opracowywania kompleksowych planów.

Podczas gdy mocniejsze, bardziej zrównoważone materiały dają firmie Veev przewagę nad tradycyjnymi metodami budowy, firma twierdzi, że pozwala ominąć fragmentaryczny, niestabilny charakter tradycyjnego procesu budowlanego, przejmując cały proces budowy domu we własnym zakresie.

Ta seria D następuje po okresie szybkiego wzrostu dla budowniczych domów. Firma niedawno ogłosił partnerstwo z Lennarem 102 kamienice do wybudowania w północnej Kalifornii. Firma ukończyła również 78-jednostkowe schronienie w San Jose w zaledwie 90 dni.

Rzecznik Veev powiedział FinLedger, że firma planuje teraz wykorzystać fundusze na replikację swoich cyfrowych fabryk (w których powstają prefabrykowane ściany i słupki) w pobliżu regionalnego zapotrzebowania, „w podobny sposób jak w przypadku centrów dystrybucji, które są jednymi z największych gigantów e-commerce z tak dużym sukcesem”.

W innych przełomowych wiadomościach proptech, JLL pobiło oczekiwane wyniki za IV kw z naciskiem na rosnący stos proptech. tutaj Również uruchomiła swoją giełdę wynajmu wakacyjnego i ogłosił zbiórkę pieniędzy w wysokości 2 milionów dolarów.

No Comments

Post A Comment