Szacunek Redfin: czy sprzedawcy domów mogą mu zaufać?

Flash Realty logo

Szacunek Redfin: czy sprzedawcy domów mogą mu zaufać?


Obecnie oglądasz Oszacowanie Redfin: Czy sprzedawcy domów mogą mu zaufać?

Szacunek Redfin: czy sprzedawcy domów mogą mu zaufać?

 • Autor posta:Rozwiązania Flash Realty
 • Opublikowany post:23 sierpnia 2021
 • Kategoria postu:Sprzedaż domu

Szacunek Redfin to narzędzie do wyceny domów. Zbudowany przez firmę maklerską, ludzie znają go również jako zautomatyzowany model wyceny. Kiedy ludzie chcą obliczyć wartość swoich domów, wykorzystuje dane z wielu usług notowań (MLS), aby przewidzieć wartość domu, zanim trafi on na rynek.

W tym wyliczeniu najważniejszą zmienną jest to, za ile innych, podobnych domów w okolicy sprzedano w ostatnim czasie.

Jaki jest sens?

Celem tego narzędzia jest umożliwienie właścicielom domów decydowania, kiedy sprzedać. Dostarcza również nabywcom domów dane porównawcze. Należy jednak zauważyć, że szacunek Redfin nie jest oficjalną oceną.

Niestety oznacza to, że oszacowanie może potencjalnie obniżyć się o tysiące dolarów. Jest to szczególnie ważne, jeśli aukcja nie uwzględnia unikalnych funkcji lub niedawnych renowacji.

Oto kilka kluczowych terminów do zrozumienia.

 • Prawdziwa wartość rynkowa: Tyle ludzie są skłonni zapłacić za dom.
 • Szacunkowa wartość domu: To jest przybliżenie tego, za co może sprzedać się Twój dom. Opiera się na podobnych nieruchomościach, które ostatnio sprzedano.
 • Cena wywoławcza (cena katalogowa): Jest to kwota, którą ustalasz jako właściciel domu, zazwyczaj za radą agenta.

Jak dokładne jest oszacowanie Redfin?

Według firmy, szacunki Redfin mają „średnią stopę błędów 3,02% dla domów na rynku i 8,69% dla domów poza rynkiem”. Mówiąc prościej, jeśli jeszcze nie wymieniłeś swojego domu, Twoje oszacowanie może się różnić o tysiące dolarów.

W przypadku domu na rynku oszacowanie jest zwykle dokładniejsze. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ agenci nieruchomości aktywnie dodają odpowiednie informacje o domu. W związku z tym narzędzie ma łatwiejszy czas na odgadnięcie wartości.

Jak to wygląda dla mediany sprzedaży domów w Stanach Zjednoczonych?

 • Aktualna mediana ceny: 368,888 $
 • Szacunkowy zakres pozarynkowy: 353 267 $ – 420 509 $
 • Szacunkowy zakres rynkowy: 375 204 – 398 572 USD

Luka wydaje się dość duża, prawda?

Jeśli chcesz sprzedać swój dom za średnią cenę, Twoje szacunki poza rynkiem są przesunięte o około 35 000 USD. Ponieważ jest to tylko mediana współczynnika błędów, może być znacznie bardziej odbiegający.

Niestety oznacza to, że niektóre domy są przesunięte o około 3%. Jednak inne domy są przesunięte o około 11%.

Mając to na uwadze, oszacowanie Redfin jest równie pomocne, co szkodliwe. Gdy chcesz zgrubnie oszacować wartość swojego domu, jest to pomocne. Z drugiej strony niedokładne oszacowanie wprowadza sprzedawców w błąd i umniejsza pozytywne wrażenia ze sprzedaży.

Redfin uruchomił to narzędzie w 2015 roku. Na przestrzeni lat firma kilkakrotnie wprowadzała poprawki. Jednak pierwotne poziomy błędów były w przeszłości niższe niż obecnie.

Dlaczego moje oszacowanie Redfin jest wyłączone?

Istnieje wiele powodów, dla których szacunki Redfin są nieprawdziwe. Oto kilka typowych czynników, które na to wpływają. Jeśli chcesz poznać wartość swojego domu, miej to na uwadze.

Problemy z mieszkaniem

Jeśli chodzi o mieszkanie w wieżowcu, trudno jest dokładnie wycenić bez dodatkowych informacji. Algorytm oszacowania nie ma na przykład możliwości uwzględnienia Twojego widoku.

Czy urządzenie ma widok na parking lub piękną scenerię śródmieścia? Ma to duży wpływ na wycenę.

Starsze domy

Niektóre miasta mają trudniejszy czas na wycenę domów niż inne. To dlatego, że domy w Filadelfii są starsze niż domy w Orlando.

Kiedy chcesz oszacować Redfin dla starszego domu, nie bierze on wszystkiego pod uwagę. Dzieje się tak, ponieważ cechy i warunki starszych domów są trudne do przewidzenia.

Prace remontowe

Remonty mają duży wpływ na wartość domu. Na przykład spójrz na ten raport kosztów i wartości z 2021 r. Według tych informacji aktualizacja kuchni średniej klasy zwiększa wartość odsprzedaży średnio o 45 000 USD.

Często oferty poza rynkiem nie odzwierciedlają renowacji i napraw. W przypadku niektórych doświadczonych właścicieli domów dzieje się tak dlatego, że starają się utrzymać urzędnika podatkowego w tajemnicy.

Niedokładne dane domu

W szacunkach Redfin algorytm nie zawsze ma dostęp do istotnych informacji. Oto kilka przykładów.

 • Rok budowy domu
 • Ogrodzony dziedziniec
 • HOA dwa
 • Powierzchnia na poddaszu

Wszystko to ma wpływ na cenę Twojego domu.

Sąsiedztwo

W mieście takim jak Houston, o gęstym zaludnieniu, niektóre ulice mają wyższą wartość niż inne. Dotyczy to nawet blokowania w niektórych obszarach. Szacunek Redfina pobiera dane w określonym promieniu. Nie uwzględnia jednak konkretnych wartości ulic.

Chcesz poznać wartość swojego domu? Uzyskaj odpowiedź w mgnieniu oka

Zbyt często właściciele domów martwią się, że niskie szacunki Redfin negatywnie wpływają na sposób ich sprzedaży. Kiedy ktoś wierzy, że nieruchomość jest warta 300 000 dolarów, nawet 350 000 dolarów sprawia wrażenie, jakby przepłacał.

Jeśli chcesz poznać wartość swojego domu, zanim go wymienisz, zadzwoń do kupujących dom Houston w Clear Spirit Living. Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie na rynku w Houston i wie, jak wycenić dom w jego obecnym stanie.

Ponadto, kupując domy w rejonie Houston, składamy uczciwe oferty gotówkowe na domy. Dzięki przejrzystemu procesowi pomożemy Ci zrozumieć Twoje możliwości i przedstawić ofertę, której możesz zaufać. Aby uzyskać bezpłatną wycenę domu, zadzwoń do naszego zespołu już dziś.

No Comments

Post A Comment