Srebrną podszewką na rynku chłodzenia jest przystępność cenowa dla nabywców domów

Srebrną podszewką na rynku chłodzenia jest przystępność cenowa dla nabywców domów

Srebrną podszewką na rynku chłodzenia jest przystępność cenowa dla nabywców domów

Specjaliści od nieruchomości i kredytów hipotecznych ubolewają nad spowolnieniem na rynku mieszkaniowym, w dużej mierze spowodowanym inflacją i niepewnością gospodarczą. Ale jest też plus – niektórzy kupujący łapią (względną) pauzę.

Krajowa średnia miesięczna spłata żądana przez osoby ubiegające się o kredyt hipoteczny spadła w lipcu z 49 USD do 1844 USD, co oznacza poprawę przystępności cenowej dla nabywców domów przez dwa miesiące z rzędu Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA) powiedział. Ogólnokrajowa mediana spłaty kredytu hipotecznego dla konwencjonalnych pożyczek wyniosła 1892 USD w porównaniu z 1959 USD w czerwcu, ale znacznie wyższa niż rok temu, kiedy wynosiła 1361 USD w lipcu 2021 r. Federalna Administracja Mieszkaniowa (FHA) spłaty kredytów również nieznacznie spadły w lipcu do 1461 USD z 1474 USD w poprzednim miesiącu.

Warunki przystępności cenowej poprawiły się w 47 stanach, ponieważ nieco niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i spadek mediany kwoty kredytu spowodowały spadek spłat typowych kredytów hipotecznych nabywców domów od czerwca, Edward Seiler, wiceprezes MBA ds. mieszkalnictwa i dyrektor wykonawczy Research Institute for Housing America.

„Popyt ze strony nabywców domów utknął tego lata w martwym punkcie, ponieważ ciągła niepewność gospodarcza, wysoka inflacja i wciąż wysokie oprocentowanie kredytów hipotecznych spowodowały, że wielu potencjalnych nabywców opóźniło poszukiwania domu” – powiedział Seiler. „Połączenie silnego rynku pracy i umiarkowanego wzrostu cen domów może skłonić niektórych z tych nabywców do powrotu w nadchodzącym miesiącu”.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny na zakup nowych domów spadła w lipcu o 16% rok do roku, zgodnie z badaniem aplikacji dla budowniczych domów MBA. MBA szacuje, że lipcowa sprzedaż nowych domów wyniosła 591 000 sztuk, najwolniej od kwietnia 2020 r.

Spadek liczby nowych zastosowań domowych jest zgodny z danymi o rosnącym pesymizmie producentów domów Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych powiedział, że zaostrzona polityka monetarna i zwiększone koszty budowy doprowadziły do ​​„recesja mieszkaniowa”.


Tworzenie drogi do sukcesu na dzisiejszym rynku zakupowym

Zaspokajanie potrzeb nowej generacji nabywców domów podczas radzenia sobie ze wzlotami i upadkami na niestabilnym rynku mieszkaniowym jest głównym przedsięwzięciem każdego kredytodawcy hipotecznego. Co zatem powinni zrobić kredytodawcy, aby prosperować na popandemicznym rynku mieszkaniowym, na którym pojawiają się nowe przeszkody?

Przedstawione przez: kielich

W lipcu indeks Homebuilder Sentiment Index dla nowo wybudowanych domów jednorodzinnych spadł do poziomu 50, po raz pierwszy od maja 2020 r., kiedy spadł poniżej progu rentowności.

Wskaźnik Płatności Aplikacji Zakupowych (PAPI), który mierzy różnice między nowymi miesięcznymi ratami kredytu hipotecznego w stosunku do dochodu, spadł o 3,8% do 157,7 w lipcu ze 163,9 w czerwcu. Spadek MBA PAPI, który wskazuje na pogarszające się warunki przystępności dla kredytobiorców, oznacza, że ​​wskaźnik spłaty kredytu hipotecznego do dochodu jest niższy ze względu na spadające kwoty kredytów, oprocentowanie kredytów hipotecznych lub rosnące dochody.

Zwiększono przystępność cenową dla wszystkich białych, czarnych i latynoskich gospodarstw domowych. Najbardziej spadł indeks białych gospodarstw domowych ze 158,5 w poprzednim miesiącu do 164,7 w lipcu. Indeks dla czarnych gospodarstw domowych spadł do 153,1 i 149 dla latynoskich gospodarstw domowych.

Kredytobiorcy w Idaho stoją przed największymi wyzwaniami dotyczącymi przystępności cenowej ze wskaźnikiem PAPI wynoszącym 250,8, a następnie w Nevadzie (249,6), Arizonie (230,5) i Utah (209,9).

Tymczasem warunki przystępności dla kredytobiorców były najlepsze w Waszyngtonie (101,4), podczas gdy Connecticut (105,1), Luizjana (110,9) i Zachodnia Wirginia (116,6) pozostawały w tyle.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment