Sprzedaż nowych domów spadła o 18,2%, ale popyt pozostaje silny

Sprzedaż nowych domów spadła o 18,2%, ale popyt pozostaje silny

Sprzedaż nowych domów spadła o 18,2%, ale popyt pozostaje silny

Po niemal dziesięcioletnim rekordzie w styczniu, sprzedaż nowych domów jednorodzinnych spadła w lutym o 18,2% do wyrównanej sezonowo rocznej stopy 775 000 – najostrzejszego spadku miesiąc do miesiąca od 2013 roku. według szacunków dopóki Biuro Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych i Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast.

Jednak utrzymujący się popyt ze strony nabywców domów sprawił, że sprzedaż nowych domów była o 8,2% wyższa niż rok temu, choć nie tak bardzo, jak wzrost o 19,3% rok do roku w styczniu.

W ujęciu regionalnym od początku roku sprzedaż nowych domów w trzech z czterech regionów wzrosła o 6% na północnym wschodzie, 24,7% na środkowym zachodzie i 23,2% na południu. Na Zachodzie nowa sprzedaż spadła o 9,3% rok do roku.

Podczas gdy niektórzy ekonomiści wskazywali na niepogodę jako prawdopodobnie czynnik odstraszający od sprzedaży domów w lutym, inni zauważyli plagę rosnących cen domów, ograniczonych zapasów i rosnących oprocentowania kredytów hipotecznych. Powszechnym komentarzem wśród ekonomistów były rosnące koszty materiałów budowlanych.

„Chociaż ruch kupujących utrzymuje się na wysokim poziomie, niektóre inwestycje mieszkaniowe są opóźniane z powodu niedoborów materialnych” – powiedział Chuck Fowke, przewodniczący Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych „Zmusza to budowniczych i kupujących do zmagania się z rosnącymi problemami z przystępnością cenową, ponieważ rosnące ceny tarcicy zwiększyły cenę nowego domu o ponad 24 000 USD”.


Sprytni pożyczkodawcy już przygotowują się do następnej doliny – tak to działa

HousingWire spotkało się z Renatą Sheyner, wiceprezesem ds. produktów w CreditXpert, aby dowiedzieć się o kluczowych technologiach, na które kredytodawcy powinni zwrócić większą uwagę.

Prezentowane przez: CreditXpert

Ceny materiałów gwałtownie wzrosły w ostatnich miesiącach, a ceny tarcicy wzrosły o 59% rok do roku w lutym według niektórych wskaźników, co jest największym rocznym wzrostem od lat czterdziestych XX wieku. Powiedział, że te gwałtownie rosnące ceny osłabiają nieokiełznany optymizm budowniczych Żyłow ekonomista Matthew Speakman.

„Nastroje wśród firm budowlanych pozostają wysokie, a aktywność powinna pozostać silna w nadchodzących miesiącach, ale nastroje spadły z rekordowych poziomów sprzed kilku miesięcy” – powiedział Speakman. „Ale wiele warunków – z wyjątkiem niestabilności cen materiałów – prawdopodobnie już minęło, a duża część domów na sprzedaż, które jeszcze się nie rozpoczęły, sugeruje, że pogoda mogła na jakiś czas zamknąć place budowy, ale nie ma centrów sprzedaży”.

Sezonowo wyrównany szacunek nowych domów na sprzedaż na koniec lutego wyniósł 312 tys. Odpowiada to dostawie w ciągu 4,8 miesiąca przy obecnym kursie sprzedaży.

Sprzedaż nowego domu następuje po podpisaniu umowy kupna lub przyjęciu kaucji. Dom może być na każdym etapie budowy: jeszcze nie rozpoczęty, w trakcie budowy lub wykończony. Oprócz uwzględnienia efektów sezonowych, lutowy odczyt 775 000 jednostek to liczba domów, które zostałyby sprzedane, gdyby tempo to utrzymało się przez następne 12 miesięcy.

W poniedziałek o Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami opublikował dane dotyczące sprzedaży istniejących domów w lutym, które okazały się słabe miesiąc do miesiąca. Mając tylko dwa miesiące zapasów dla istniejących domów, Fanny Mae Główny ekonomista Doug Duncan zakłada, że ​​kupujących przyciągną łatwiej dostępne akcje i zapach nowych domów.

„Nowe dane dotyczące sprzedaży były kontynuacją słabych danych mieszkaniowych z lutego, które zostały ujawnione przez wcześniej opublikowane dane dotyczące rozpoczętych budów, sprzedaży i wniosków o kredyt hipoteczny. W związku z tym spodziewamy się, że spadek będzie tymczasowy, ponieważ sprzedaż nowych domów gwałtownie wzrośnie w marcu” – powiedział Duncan.

Ale czy wraz ze wzrostem cen i oprocentowania kredytów hipotecznych kredytobiorcy nadal będą chcieli kupować? Średnia cena sprzedaży nowego domu wyniosła 349 400 USD, co stanowi wzrost o 5,3% w stosunku do mediany ceny sprzedaży 331 800 USD opublikowanej rok wcześniej. Średnia cena sprzedaży była o około 65 000 USD wyższa i wynosiła 416 000 USD.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment