Spadek oprocentowania kredytów hipotecznych, kończący się dwutygodniowy wzrost

Podwyżka stóp Fed ma na celu zmniejszenie konkurencji na rynku mieszkaniowym

Spadek oprocentowania kredytów hipotecznych, kończący się dwutygodniowy wzrost

Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadło w tym tygodniu o 11 punktów bazowych 5,70%według najnowszych Freddie Mac Indeks PMMSKoniec dwutygodniowej wspinaczki po rezerwa Federalnapodwyżki stóp na początku tego miesiąca.

Rok temu w tym momencie 30-letnie stawki stałe wynosiły 2,98%. PMMS, sponsorowany przez rząd indeks biznesowy, uwzględnia jedynie kredyty hipoteczne na zakup zgłoszone przez pożyczkodawców w ciągu ostatnich trzech dni.

„Gwałtowny wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych w końcu się zatrzymał, głównie z powodu sił równoważących wysoką inflację i rosnące prawdopodobieństwo recesji gospodarczej” – powiedział Sam Khater, główny ekonomista Freddie Mac.

Inny indeks pokazał, że 30-letnie zgodne stopy procentowe również spadły w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Czarny Rycerz, mechanizm wyceny Optimal Blue OBMMI, który zawiera pewne dane dotyczące refinansowania – ale wyklucza refinansowanie wypłaty, aby uniknąć wypaczenia średnich – zmierzył 30-letnią zgodną stopę procentową na poziomie 5,89% w środę, nieco poniżej 5,9% ostatni tydzień. Według Black Knight Index, 30-letni jumbo o stałym oprocentowaniu wzrósł w środę o 5,42%, w porównaniu z 5,33% w poprzednim tygodniu.

Khater spodziewa się, że spadek oprocentowania kredytów hipotecznych spowolni również wzrost cen domów.


Co pożyczkodawcy powinni wiedzieć o dzisiejszym klimacie gospodarczym

Pomiędzy dalszymi podwyżkami stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, trwającą wojną na Ukrainie i trwającym po pandemii ożywieniem gospodarczym, kredytodawcy hipoteczni w całym kraju zarządzają niestabilnym rynkiem nieruchomości. Dowiedz się, jak aktualizacja stosu technologii hipotecznych może pomóc Ci rozwijać się w dzisiejszym nieprzewidywalnym środowisku kredytowym.

Przedstawione przez: Polly

„Ta przerwa w aktywności stóp procentowych powinna pomóc rynkowi mieszkaniowemu przejść od wąskiego gardła wzrostu rynku sprzedającego do bardziej normalnego tempa aprecjacji domu”, powiedział Khater.

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła w zeszłym tygodniu o 0,7%, głównie dzięki wnioskom o refinansowanie i nieznacznemu wzrostowi kredytów konwencjonalnych Stowarzyszenie Banków Hipotecznych. Po tym, jak 30-letnia stopa stała wzrosła o 65 punktów bazowych w ciągu ostatnich trzech tygodni, w zeszłym tygodniu spadła o 14 punktów bazowych, powiedział MBA.

Zapytania Refi wzrosły o 1,9% tydzień do tygodnia, a zlecenia zakupu wzrosły o 0,1% tydzień do tygodnia.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się wraz z upływem 10 lat Departament Skarbu USA dawać, który osiągnął 3,10% W środę spadek z 3,16% tydzień wcześniej. Stopa funduszy federalnych nie dyktuje bezpośrednio oprocentowania kredytów hipotecznych, ale kieruje aktywnością rynkową w celu stworzenia wyższych stóp procentowych i zmniejszenia popytu.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych wykazywało tendencję wzrostową przez ostatnie dwa tygodnie po podwyżce stóp procentowych Rezerwy Federalnej o 75 punktów bazowych 15 czerwca.

Według Freddiego Maca, 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu wynosił średnio 4,83% ze średnią 0,9 punktu, w porównaniu z 4,92% w zeszłym tygodniu. Rok temu 15-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu wynosił średnio 2,26%.

Pięcioletni ARM wzrósł średnio o 4,50% w porównaniu z 4,41% w poprzednim tygodniu. Produkt średnio 2,54% rok temu.

Ekonomiści spodziewają się, że zacieśnienie polityki pieniężnej zmniejszy akcję kredytową w 2022 i 2023 r. MBA spodziewa się wzrostu wolumenu kredytów spadek o 40% do około 2,4 biliona dolarów w tym roku, w porównaniu z 4 bilionami dolarów w zeszłym roku. Tymczasem MBA spodziewa się 6,53 mln sprzedaży istniejących i nowych domów w 2022 r., w porównaniu do 6,9 mln w 2021 r.

No Comments

Post A Comment