10 powodów, dla których warto sprzedać dom po rozwodzie

Ludzie rozwodzą się z wielu powodów. Niezależnie od tego, dlaczego starasz się o rozwód, w najbliższych miesiącach staniesz przed kilkoma trudnymi decyzjami. Jedną z tych decyzji jest sposób podziału aktywów, w tym wszelkiej wspólnej własności. Niektóre osoby chętnie rezygnują z domu na rzecz innych aktywów, takich jak pojazdy, podczas gdy inne mogą chcieć wykupić swój udział w domu. Ale czym jest sprawiedliwy udział? Nie da się tak naprawdę ustalić sprawiedliwego udziału, dopóki dom nie zostanie sprzedany. A w parach obie osoby mogą chcieć domu. Niestety nie da się dokładnie podzielić domu na pół. Ale możesz go sprzedać i odpowiednio podzielić zysk.

Kilka czynników prowadzi do potencjalnej sprzedaży domu podczas rozwodu, jak wyjaśniono poniżej. W Esus Realty Solutions staramy się pomóc właścicielom domów znaleźć najlepsze rozwiązanie dla ich wyjątkowej sytuacji i potrzeb. Jeśli chcesz szybko sprzedać swój dom, zadzwoń do nas po wycenę oferty gotówkowej dla Twojego domu.

1. Ułatwia poruszanie się dalej

Domy niosą ze sobą wiele wspomnień, zarówno dobrych, jak i złych, i czasem lepiej zacząć od nowa. Sprzedaż nieruchomości będącej współwłasnością pozwala obu stronom przeznaczyć swoje zyski na budowanie nowego życia i nowych wspomnień. To również łagodzi ból związany z możliwością zobaczenia nowego kochanka w starym domu. Niezależnie od tego, dlaczego zdecydujesz się na sprzedaż, proces ten nie musi dodatkowo stresować Twojej sytuacji. Możemy kupić Twoją nieruchomość w ciągu zaledwie siedmiu dni, dzięki czemu oboje możecie odejść.

2. Kosztowne utrzymanie spłat kredytu hipotecznego na własną rękę

Dom może być obciążony hipoteką, na którą oboje wnosiliście składki. Samodzielne spłacanie miesięcznej kwoty kredytu hipotecznego może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś teraz winny alimenty, alimenty lub masz inne wydatki, za które jesteś teraz odpowiedzialny. Sprzedaż pozwala na zaoszczędzenie zarobków i znalezienie nowego miejsca do życia, które jest bardziej odpowiednie dla Twojego nowego stylu życia. Jeśli zaczniesz mieć opóźnienia w płatnościach, sprzedaż jest znacznie lepszą opcją niż wykluczenie.

3. Trudna w obsłudze konserwacja domu

Wszystkie domy wymagają konserwacji. Twój dochód mógł zostać obniżony i/lub po rozwodzie możesz być winien wysokie opłaty prawne. Nie musisz się stresować ani przesadzać z naprawami. Możesz sprzedać dom tak, jak jest i uniknąć kosztownych opłat za utrzymanie.

4. Potrzebujesz szybkiej gotówki, aby rozpocząć osobiste projekty

Twoje preferencje życiowe mogą się zmienić po rozwodzie. Zdobądź szybką gotówkę i inwestuj w obszary, w których czujesz się komfortowo. Istnieje kilka przedsięwzięć generujących dochód, które możesz realizować, aby cieszyć się życiem po rozwodzie.

5. Unikaj odpowiedzialności za naprawę

Dom będzie wymagał okazjonalnych napraw, takich jak HVAC, hydraulika, a potencjalnie nawet fundament. Duże domy będą kosztować tysiące dolarów na naprawy, na które możesz już sobie pozwolić lub chcesz się nimi zająć. Szybkim sposobem na uniknięcie odpowiedzialności jest sprzedaż domu.

6. Nie potrzebujesz dużo miejsca.

Teraz, gdy jesteś singlem, możesz już nie potrzebować dodatkowego pokoju. Jeśli dzieci nie są zaangażowane, możesz zdecydować się na małe studio lub mieszkanie, aby móc wydać pieniądze gdzie indziej na takie rzeczy, jak podróże i nowe hobby.

7. Chcesz przenieść się do innego miasta

Skorzystaj z okazji, aby przenieść się w miejsce, w którym zawsze chciałeś. Może praca współmałżonka trzymała cię w jednym miejscu i zawsze chciałeś mieszkać na plaży lub w górach. Sprzedaż domu pozwala obu stronom przenieść się w dowolne miejsce. Przenoszenie miast pozwala również dosłownie ruszyć dalej i zacząć od nowa.

8. Unikaj tortur psychologicznych

Jeśli wszystko wokół ciebie przypomina ci byłego partnera, może być trudno w pełni ruszyć z miejsca. Możesz także chcieć nie widzieć swojego byłego męża lub żony, dopóki nie będziesz w stanie wyzdrowieć. Przeprowadzka do nowego domu, miasta, stanu, a nawet kraju pozwala uciec od zgiełku i skupić się na sobie.

9. Nie stać Cię na udział współmałżonka w kapitale

Możesz chcieć zatrzymać dom, ale twój małżonek chce go pozbyć. W takim przypadku często będziesz musiał kupować je z ich części. Czasami jest to po prostu niemożliwe. Zastanów się nad sprzedażą domu i kupnem nieco mniejszego w tej samej lub podobnej okolicy.

10. Czujesz się niebezpiecznie pozostając w domu

Niestety, niektóre rozwody są spowodowane lub prowadzą do przemocy. Czasami nowy znaczący partner jest nadmiernie podejrzliwy lub agresywny. Jeśli czujesz się niepewnie, rozsądnie jest się przenieść. Przenieś się do miejsca, w którym możesz czuć się komfortowo i zachowaj to w tajemnicy, jeśli możesz. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej, zadzwoń pod numer 800.799.SAFE w celu uzyskania zasobów i wskazówek.

Wystarczy się martwić o rozwód. Zadzwoń do Esus Realty Solutions i zobacz, jak mogą pomóc Ci sprzedać dom po rozwodzie w stanie takim, w jakim jest, i za gotówkę w mgnieniu oka.