„Rental nomads” – co jako właściciel mogę z tym zrobić?

„Rental nomads” – co właściciele mogą z tym zrobić?

Każdy, kto oferuje nieruchomość do wynajęcia i ją wynajmował, musi zarejestrować się w urzędzie ds wybór najemcy bardzo dokładny Być. Nie ma nic gorszego niż wynajmowanie własnej nieruchomości, ale nie ma dochodów z wynajmu. Taki „Mietnomadowie” bardzo boją się właścicieli. Ale co naprawdę właściciele mogą zrobić przeciwko wynajmującym nomadom?

Rozpoznaj nomadów do wynajęcia

Chyba najważniejszą, ale i najtrudniejszą rzeczą jest zatrudnienie nomadów od samego początku rozpoznać. Nie zawsze jest to łatwe, ale może określone kryteria pomóż wyplenić większość z nich. Jednym z najważniejszych narzędzi jest tzw Raport kredytowy potencjalnych najemców (np. SCHUFA Creditreform, KSV itp.).

Ponieważ wynajmowani koczownicy często nie mają stałego miejsca zamieszkania, powinni Sprawdzono tożsamość stać się. Poza tym powinien Skontaktowano się z poprzednim najemcą stać się. Jeśli przyszły najemca nie chce tego nazwać, na pewno jest ku temu powód nieufność.

Jako dodatkową „pomoc”, kaucja, którą należy wpłacić przed rozpoczęciem okresu wynajmu, może być wykorzystana jako zapłata gotówką lub dostawa za pośrednictwem książeczki oszczędnościowej może być akceptowana zamiast ubezpieczenia kaucji. Czy przyszły najemca nie będzie chciał tego zrobić lub problemy z płynnością imię, to zdecydowanie powinieneś stać się podejrzliwym!

Wśród nomadów do wynajęcia są pewne apartamenty, które cieszą się dużą popularnością.  Kierunkiem tych osób są zwłaszcza miasta o wysokim współczynniku pustostanów.  Bo jeśli wynajmowana nieruchomość długo stoi pusta, właściciele cieszą się, że potencjalni najemcy w ogóle się z nimi kontaktują.

Pożądane mieszkania wynajmowanych przez nomadów

W przypadku koczowników do wynajęcia istnieją pewne apartamenty, które bardzo pożądane Czy. Prosty miasta z jeden wysoki wskaźnik pustostanów są cele tych ludzi. Ponieważ jeśli wynajmowane nieruchomości stoją puste przez długi czas, właściciele są z tego zadowoleni potencjalnych najemców w ogóle raport.

mieszkania, które bez agenta nieruchomości są wynajmowane, a zatem prywatnie, są często dobrym celem. Ponieważ agent nieruchomości mógłby wykorzystać swój profesjonalny proces sprawdzania, aby upewnić się, że dowiaduje się, że jest to koczownik do wynajęcia. Dla osoby prywatnej może to nie być takie proste.

Zgłoś nomadów do wynajęcia i ogólną bazę danych?

Nawet gdybyś jako właściciel miał wynajmowanego koczownika w swoim mieszkaniu i pozbył się go, mógłbyś z nich skorzystać teoretycznie na różnych platformach jestem w Internecie ujawnić. Ale uwaga: istnieją przepisy dotyczące ochrony danych, które temu zapobiegają, dlatego nie jest to zalecany sposób!

The bardziej poprawny sposób byłoby, ze względu na wynajem koczowników w lokalnej policji oszustwo do wyświetlenia. Mogą wtedy podjąć odpowiednie kroki.

Pozbądź się wynajmowanych koczowników, ale jak?

Usunięcie wynajętego koczownika z własnej posiadłości nie jest szczególnie łatwe. Ponieważ chodzi tylko o to, by zostać „pozwanym”. Oczywiście najemca może zostać rozwiązany z powodu zaległych płatności, ale w żadnym wypadku nie jest to gwarancją, że najemca się z tego powodu wyprowadzi.

Jeżeli najemca nie wyprowadził się w wyznaczonym terminie, a proces odprawy I eksmisja sądowa być inicjowane i wdrażane. Jednak cały ten proces może potrwać nawet rok – a nawet dłużej – w zależności od tego, jak bardzo zajęty jest sąd i „obronność” najemcy. Do tego czasu wszelkie depozyty zostały już dawno wykorzystane!

Mietnomad się wyprowadził, co dalej?

Gdy wynajmowany koczownik wreszcie opuści nieruchomość, można ocenić stan. Z reguły wynajmowani koczownicy opuszczają dom lub mieszkanie w jednym bardzo zaniedbany i zaśmiecone Stan.

n z reguły wynajmowani nomadzi opuszczają dom lub mieszkanie w stanie bardzo zaniedbanym i zaśmieconym.

Teraz albo sprząta i dezynfekuje, jeśli to konieczne, albo Ustal wartość nieruchomości i sprzedaj. Tutaj zależy z jakimi Koszt umierać remont jest połączone. Czy on jest sprzedaż obiektu na pierwszym planie to a Remont często nie jest już opłacalny.

O wiele lepiej, jeśli nowi właściciele przygotują nieruchomość tak, jak im się podoba. W każdym razie tutaj powinien być jeden ocena odbywać się za pośrednictwem a rzeczoznawca majątkowy lub agent nieruchomości.

Jeśli w grę wchodzi agent nieruchomości, może udzielić wielu wskazówek, jak ocenić lokalizację i jaką cenę zakupu można uznać za realistyczną. Poza tym potrafi Wert nieruchomość ewentualnie powiększony o drobne prace stać się.

Jednak zawsze należy to ocenić na miejscu iw przypadku, aby było to opłacalne. Dlatego lepiej jest, jeśli sortowanie odbywa się z wyprzedzeniem, a koczownicy do wynajęcia są wcześnie rozpoznawani. W przeciwnym razie może być bardzo drogo!

Wpis gościnny przesłany przez:

Eugeniusz Grinczuk

Współzałożyciel i mieszkaniec

https://www.diva-consulting.com/

Zostaw odpowiedź anuluj odpowiedzi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są z * wyraźny