Przyszłość pracy zdalnej niejasna, według NAR

Przyszłość pracy zdalnej niejasna, według NAR

Przyszłość pracy zdalnej niejasna, według NAR

Ponieważ pandemia skłoniła wielu pracodawców do przeniesienia swoich pracowników do pracy zdalnej – niektórzy na czas nieokreślony – właściciele domów opuścili ciasne przestrzenie w dużych miastach i wycofali się na bardziej podmiejskie i wiejskie obszary z większymi domami po niższych kosztach.

w Federalne stowarzyszenie pośredników w obrocie nieruchomościami Główny ekonomista NAR, Lawrence Yun, powiedział podczas czwartkowego szczytu Real Estate Forecast Summit, że nie spodziewa się, aby ta zmiana była trwała, chociaż wielu pracuje teraz zdalnie.

Yun ujawnił prognoza konsensusu przez NAR w czwartek podczas szczytu, gdzie panel ekspertów stwierdził, że 21% pracowników pracuje teraz z domu. Opiera się to na pracownikach pracujących w domu przez 100% czasu, powiedział Yun. Do 2021 roku liczba ta spadnie do 18%, a do 2022 roku spadnie do 12%.

„Myślę, że elastyczny harmonogram, dwa dni w tygodniu, trzy dni w tygodniu przychodzi do biura, to jest nieznane, zobaczymy, jak się sprawy rozwiną” – powiedział Yun. “[In 2019] tylko 6% pracowało z domu”.

Po wstrzymaniu wiosennego sezonu kupowania domów w marcu z powodu pandemii, stłumiony popyt w połączeniu z pracą z domu napędzał sprzedaż domów przez resztę roku.

W październiku ruch nabywców domów wzrósł o 32% rok do roku, podczas gdy nierozliczone umowy wzrosły o 20% rok do roku. Yun dodał, że zimowe miesiące mogą być jednymi z najlepszych pod względem sprzedaży domów.

„…Kiedy zaczęła się pandemia, [there was a] ogromna ilość niepewności, wiele niepokoju, aby wiedzieć, że 10 lat temu napotkaliśmy kryzys wykluczenia “- powiedział Yun. „Co by się stało, gdyby tak wielu ludzi straciło pracę? I ku naszemu zaskoczeniu rynek mieszkaniowy nie tylko odbudował, a nawet przekroczył poziomy aktywności sprzed pandemii”.

Prognoza przewiduje również, że liczba rozpoczętych budów będzie powoli wzrastać w miarę zbliżania się Nowego Roku. W tym roku liczba rozpoczętych budów wyniosła 1,53 mln, ale prognoza przewiduje nieznaczny spadek do 1,5 mln w 2021 r. i powrót do 1,59 mln w 2022 r.

Oczekuje się, że mediana rocznych cen domów wzrośnie o 8% w 2021 r. i o 5,5% do 2022 r. Oczekuje się również wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych – 30-letnie średnie roczne oprocentowanie kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu wyniesie odpowiednio 3% i 3,25% odpowiednio w 2021 i 2022 roku.

NAR powiedział, że następujące rynki, które okazały się odporne podczas COVID-19, mają się rozwijać w latach 2021 i 2022 po pandemii:

  • Atlanta-Sandy Springs-Alpharetta, Georgia
  • Boise City, Idaho
  • Charleston-North Charleston, Karolina Południowa
  • Dallas-Fort Worth-Arlington, Teksas
  • Des Moines-West Des Moines, Iowa
  • Indianapolis-Carmel-Anderson, Indiana
  • Madison, Wisconsin
  • Phoenix-Mesa-Chandler, Arizona
  • Provo Orem, Utah
  • Dolina Spokane-Spokane w stanie Waszyngton

Ponadto grupa ekspertów prognozuje, że roczna stopa bezrobocia wyniesie 6,2% w przyszłym roku i spadnie do 5% w 2022 roku. Yun powiedział, że bezrobocie robi znacznie lepsze postępy, niż wielu ekonomistów spodziewało się na początku tego roku.

„Na szczęście przynajmniej stopa bezrobocia spada, ale w porównaniu z poziomami sprzed pandemii jest to nie do przyjęcia” – powiedział Yun. „Mamy jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o całą gospodarkę”

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment