Przystępność cenowa domów spadła w czwartym kwartale

Przystępność cenowa domów spadła w czwartym kwartale

Przystępność cenowa domów spadła w czwartym kwartale

Według raportu opublikowanego przez ATOM rozwiązania danych powiedział w zeszłym tygodniu.

Według raportuMiędzy październikiem a grudniem 2021 r. średnie ceny mieszkań odnotowały znaczny wzrost cen mieszkań w 440 z 575 powiatów analizowanych przez dostawcę danych. W rezultacie 77% powiatów uwzględnionych w raporcie zostało sklasyfikowanych przez ATTOM jako mniej przystępne cenowo, w porównaniu z 39% powiatów w IV kwartale 2020 r.

Dostawca danych odnotował to również w trzeci kwartał 2021 r428 hrabstw z tego samego zbioru danych zostało sklasyfikowanych jako mniej przystępne cenowo, w porównaniu z 224 hrabstwami w IV kwartale 2020 r.

Według raportu średnia krajowa cena domu wzrosła w ubiegłym roku o 17% do 317 500 USD.

Todd Teta, dyrektor ds. produktu w ATTOM, powiedział w oświadczeniu, że wraz ze wzrostem cen domów i wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych strefa komfortu finansowego dla nabywców domów nadal się kurczy.


Jak pożyczkodawcy mogą przyspieszyć dostęp do kredytów dla zmarginalizowanych społeczności

Dla osób ze zmarginalizowanych społeczności spełnienie amerykańskiego marzenia o posiadaniu domu może być znacznie trudniejsze. Oto spojrzenie na technologię pożyczkową, która może pomóc utorować drogę populacjom o niskim poziomie obsługi do budowania bogactwa pokoleniowego poprzez posiadanie domu.

Przedstawione przez: Equifax

„Historycznie niskie stopy procentowe i rosnące płace są nadal ważnymi powodami, dla których pracownicy w większości analizowanych przez nas krajów mogą spełniać lub bardzo zbliżać się do standardowych standardów kredytowych” – powiedział Teta. „Jednak odsetek płac wymaganych w przypadku większych kosztów nieruchomości w całym kraju zbliża się do poziomu, przy którym banki rzadziej oferują kredyty mieszkaniowe”.

ATTOM ustalił, że koszt posiadania wzrósł w czwartym kwartale 2021 r., przy czym typowy dom pochłaniał 25,2% mediany krajowej płacy wynoszącej 65 546 USD. Dla porównania, koszty operacyjne wyniosły 21,5% w czwartym kwartale 2020 r.

Jednak ATTOM stwierdził, że najnowszy poziom nadal mieści się w granicach 28% preferowanych przez pożyczkodawców, jeśli chodzi o to, ile właściciele domów powinni wydać na spłatę kredytu hipotecznego, ubezpieczenie domu i podatki od nieruchomości.

W raporcie dodano, że osoby poszukujące domu, które nie ucierpiały finansowo w wyniku pandemii, podnoszą koszty mieszkaniowe, ponieważ „w obliczu kombinacji oprocentowania kredytów hipotecznych oscylujących wokół 3 procent i chęci eksploracji zatłoczonych, podatnych na wirusy obszarów wbrew postrzeganemu bezpieczeństwu o zamianie domów, byciu sprzedawanym i podwórkach oraz robieniu miejsca na rosnący styl życia związany z pracą w domu”.

„W bardzo niepewnych czasach, gdy pandemia ponownie zagraża gospodarce, będziemy nadal monitorować tę kluczową miarę stabilności rynku mieszkaniowego” – podsumował Teta.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment