Prognoza rynku nieruchomości w Houston 2022

Flash Realty logo

Prognoza rynku nieruchomości w Houston 2022

Obecnie przeglądasz prognozę rynku nieruchomości w Houston 2022

Prognoza rynku nieruchomości w Houston 2022

  • Autor posta:Rozwiązania Flash Realty
  • Opublikowany post:29 kwietnia 2022
  • Kategoria postu:Kupowanie domu / Sprzedaż domu / Rynek nieruchomości

W ubiegłym roku ceny na rynku nieruchomości w Houston wzrosły o 17%, a zapasy były skromne. Niskie zapasy bardzo utrudniały ludziom kupowanie, ponieważ rynek zmusił kupujących do wycofania się. Niestety nie wydaje się, aby w nadchodzącym roku rynek miał się poprawiać dla kupujących.

Rosnące ceny

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami założyli, że rynek mieszkaniowy w Houston w Teksasie będzie nadal rósł i stał się bardziej konkurencyjny. Nie jest to dobra wiadomość dla kupujących, którzy wkrótce szukają nowego domu. Kupujący mogą być skłonni spojrzeć w innym kierunku, ale pośrednicy radzą kupującym, aby nie czekali zbyt długo na znalezienie nowego domu. Ceny chcą tylko poszybować w górę, co sprawia, że ​​zakupy stają się trudniejsze, więc kupujący powinni nadal szukać i kupować, kiedy tylko mogą.

Problemy z inwentarzem

Ponieważ ceny i rynek wzrosły w zeszłym roku, zapasy stawały się coraz bardziej ograniczone, co spowodowało wzrost cen. W tym roku kwestia pozostaje taka sama i pozostanie taka sama jak w miesiącach. Aktywność sprzedażowa była najsilniejsza na najwyższym końcu spektrum i to się nie zmieni. Kupujący zgłaszali, że prawie niemożliwe jest znalezienie czegoś poniżej 250 000 USD odpowiedniego i nadającego się do życia. Zapasy będą nadal niskie, ponieważ osoby, które rozważają wprowadzenie swojego domu na rynek, nie zdecydowały się na to, ponieważ nie mogą znaleźć nowego.

Stopy procentowe

Oczekujemy, że stopy procentowe zmienią się nawet czterokrotnie. Nie powinno to jednak niepokoić kupujących ani zniechęcać ich do zakupu nowego domu. Stawki są nadal przystępne i powinny pozostać takie, nawet jeśli wzrosną.

Być przygotowanym

Pośrednicy w handlu nieruchomościami radzą, że jeśli chcesz kupić, powinieneś uporządkować swoje finanse i fundusze, więc jesteś gotowy. Przygotuj się na złożenie konkurencyjnej oferty, gdy znajdziesz dom, który Ci odpowiada. Przy ostrej konkurencji nie możesz być subtelny w tym, co oferujesz. Jeśli znajdziesz miejsce, które kochasz, bądź gotowy do zaciekłej rywalizacji o nie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rynku mieszkaniowego w Houston, skontaktuj się z Flash Realty Solutions w Houston w Teksasie już dziś!

No Comments

Post A Comment