Pomóż klientom uzyskać wyraźniejszy obraz bałaganu

Pomóż klientom uzyskać wyraźniejszy obraz bałaganu

Pomóż klientom uzyskać wyraźniejszy obraz bałaganu

Dobra, czas na spowiedź: jestem w domu niecałe dwa lata i już czas na sesję odśmiecania. Może częścią tego była przeprowadzka do miejsca, które nie wymagało dużo pracy (och, wiem, biedna ja!). Kiedy się wprowadziliśmy, mój mąż i ja po prostu rozpakowaliśmy się i usadowiliśmy tak szybko, jak to możliwe, nie martwiąc się zbytnio o to, jak zorganizować nasze rzeczy. Z drugiej strony mogą to być pudła, których nigdy nie rozpakowaliśmy w przedostatnim ruchu i po prostu zabraliśmy ze sobą do następnej lokalizacji, w której było o wiele więcej miejsca do przechowywania niż wcześniej. Ale Amanda Sullivan, autorka książki Wystarczająco zorganizowane: Przewodnik antyperfekcjonisty dotyczący organizowania się i utrzymywania porządku (De Capo, 2017) prawdopodobnie wskazywałoby na jej przekonanie, że prawie każdy musi wprowadzić nawyk ciągłego sprzątania w swoim codziennym życiu.

Przeglądanie rolki zdjęć

Ryan McGuire, Wolność

„Twój dom jest żywy, oddychający, jak ogród. Trzeba ciągle odchwaszczać i przesiewać przedmioty, bo bez żadnego wysiłku z Twojej strony zawsze będą rosły” – pisze, sugerując czytelnikom, aby trzymać specjalną torbę lub pudełko, aby pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów.

Ale co, jeśli masz do czynienia ze sprzedawcami, którzy nie zastosowali tej sztuczki i mają nagromadzone przez lata zbiorniki, które muszą opróżnić, zanim wprowadzą swój dom na rynek? Szczerze, polecam zaopatrzenie się w kopię tej książki. Byłem w nim tylko przez kilka minut, kiedy zainspirowało mnie, żeby wrócić do domu i zająć się moją szafą.

Pomimo bycia właścicielem onieśmielająco utytułowanego profesjonalnego facylitatora/coachingu Idealna córkaSullivan jest niezwykle otwarta i skupia swoje rady na tym, aby domy były znośne, a nie nieskazitelne. Właściwie, Wystarczająco zorganizowana zależy od zasady FLOW:

  • fwybaczam ci „Posiadanie zdezorganizowanego domu nie oznacza, że ​​jesteś chory lub dysfunkcyjny” – zapewnia czytelników Sullivan.
  • Li wszystko idzie. Sugeruje zacząć od prostych rzeczy (dlatego chodzę do szafy, a nie do rozpakowanych pudełek w piwnicy), które wywierają największy efekt wizualny.
  • Ozorganizować to, co pozostało. Nie wchodź do sklepu kontenerowego, dopóki nie wykonasz powyższych kroków! Musisz zrobić inwentaryzację, zanim dowiesz się, czego potrzebujesz.
  • Wjadać stale (wspomniane powyżej).

Więc trzymaj tę książkę w swojej tylnej kieszeni dla klientów, ale poleciłbym również specjalistom od nieruchomości, aby sami ją przeczytali. Rozdział o spotykaniu się z innymi w swoim kraju jest szczególnie pomocny dla osób z branży, takich jak Ty. Sullivan zawiera również wskazówki dotyczące motywowania określonych typów ludzi (fotopamiętanie lub tablice na Pintereście dla wizualnych uczniów, używanie notatnika do tworzenia historii o zmianach dla gawędziarzy, zadawanie pytań tym, którzy wolą rozmawiać o nich twarzą w twarz, itp.). .

Oto trzy pomysły od Wystarczająco zorganizowana Możesz użyć, aby pomóc sprzedawcom, którzy potrzebują wsparcia organizacyjnego.

  1. Poproś sprzedawców, aby zabrali Cię na wycieczkę, wskazując, gdzie ich zdaniem systemy działają, a gdzie nie. Tymczasem bądź świadomy miejsc, w których przypadkowe rzeczy mogą zostać wytarte, przestrzenie nie są w pełni wykorzystane lub zbiera się kurz. Są to miejsca, które łatwo namierzyć jako pierwsze. Sullivan sugeruje również spojrzenie na przestrzenie przez lustra i fotografię, aby stworzyć nową perspektywę.
  2. Połącz klientów z praktycznymi rozwiązaniami odpuścić sobie. Przygotuj w swojej witrynie materiały informacyjne lub stronę z zasobami, która zawiera dane kontaktowe, terminy i szczegóły dotyczące rodzajów darowizn, które przyjmują różne organizacje charytatywne w Twojej okolicy. Niektóre oferują nawet bezpłatny odbiór z krawężnika. Zbierz listę linków do lokalnych grup, w których sąsiedzi rozdają lub sprzedają używane towary (Nextdoor, Freecycle, grupy nadrzędne na Facebooku itp.). Dowiedz się również, jakie zasady obowiązują w Twojej okolicy w zakresie utylizacji niektórych przedmiotów, takich jak elektronika czy farba.
  3. Pomóż im zidentyfikować źródło ich bałagan. Sullivan zauważa, że ​​większość zatłoczonych domów ma swoje źródło w strachu. Opisuje szczegółowo różne lęki, które się przyczyniają, co może być bardzo pomocne w dotarciu do źródła problemu i zbliżeniu się do trwałego rozwiązania. W rzeczywistości niektórzy z Twoich klientów mogą być wysoce zorganizowanymi ludźmi, dla których ideał doskonałości jest wrogiem „wystarczająco dobrego”.
No Comments

Post A Comment