Ostatni bastion forbearance Crash na rynku mieszkaniowym Bros?

Ostatni bastion forbearance Crash na rynku mieszkaniowym Bros?

Ostatni bastion forbearance Crash na rynku mieszkaniowym Bros?

W 2021 r. odpust jest utrzymującym się objawem choroby ekonomicznej, na którą cierpieliśmy w 2020 r. Nie same plany forbearance, które pozwoliły posiadaczom kredytów hipotecznych opóźnić spłaty o wiele miesięcy, ale fakt, że 2,72 miliona domów pozostaje objętych forbearance i dlatego można je uznać za zagrożone. Wyrozumiałość musi się kiedyś skończyć, a kiedy to się stanie, czy wszystkie te domy nie mogą zalać rynku mieszkaniowego na raz, obniżając ceny i zniechęcając potencjalnych właścicieli domów do kupowania?

Wiemy, że obecny stan rynku mieszkaniowego w Ameryce jest żywy, jeśli nie gorący. To MBA Dane dotyczące aplikacji zakupowych rosną w tempie 12% rok do roku. Ten wzrost, do 18 marca, jest o 1% wyższy niż szczyt moich wytycznych na 2021 rok.

Tak więc, podczas gdy niedźwiedzie z bańki na rynku mieszkaniowym przewidywały krach z powodu kryzysu COVID, dzieje się dokładnie odwrotnie. Wzrost cen domów przyspiesza poza moją strefę komfortu dla nominalnego wzrostu cen domów, który wynosi 4,6% lub mniej. Jak już wielokrotnie pisałem, obecna siła rynku mieszkaniowego nie wynika z COVID-19, ale pomimo niego. Demografia i niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych to podwójny cios, który pokonał COVID-19.

Gdy oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosło do 5% w 2018/2019 r., to tylko ochłodziło wzrosty cen na istniejącym rynku mieszkaniowym. Prawdziwe ceny domów spadały z roku na rok do wartości ujemnych, co, jak pisałem, było wówczas bardzo zdrowe i było potrzebne na rynku nieruchomości.


Jak znaleźć Nieruchomość właściciel gotowy do sprzedaży

W dzisiejszym środowisku o niskim poziomie zapasów, komplikowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak wyrozumiałość i moratorium na egzekucję, bardzo ważne jest, aby agenci nieruchomości i agenci działali proaktywnie w celu rozwoju swojej działalności.

Prezentacja: PropStream

Obecnie zapasy są na najniższym poziomie w historii, a Buying Application Data Index przekracza 300. Oznacza to, że wzrost cen domów staje się zbyt gorący! Wystarczy spojrzeć na różnicę, jaką rok 2020 przyniósł linii danych.

Pozostaje pytanie: czy cała ta siła na rynku mieszkaniowym zmniejszy lub wyeliminuje ryzyko, że wszystkie te domy zostaną objęte wyrozumiałością po jej zakończeniu? Oto trzy powody, dla których nie musisz się martwić.

Po pierwsze najnowszy wykres z Czarny Rycerz pokazuje nam, że zmniejszyła się liczba domów objętych wyrozumiałością. Jesteśmy daleko od szczytu. Spodziewam się, że liczba ta spadnie wraz z poprawą sytuacji w zakresie zatrudnienia; jednak nastąpi opóźnienie, zanim ta linia danych wykaże dalszą poprawę.

Po drugie i kluczowe dla tej historii, profile kredytowe właścicieli domów były doskonałe, kiedy udzielali pożyczek. Poprzednie rozszerzenie miało najlepsze profile kredytowe, jakie widziałem w życiu. Nabywcy ci, zwłaszcza ci, którzy kupili w latach 2010-2017, mają niskie koszty finansowania ze względu na niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych przy rosnących płacach i zagnieżdżonym kapitale własnym. Ponieważ ceny domów nadal rosną powyżej oczekiwań, ci właściciele domów dodali kolejny rok zysków do swojego zagnieżdżonego kapitału własnego.

W ten sposób obecne tło rynku mieszkaniowego różni się od lat bańki mieszkaniowej, kiedy profile kredytowe nie były zdrowe i mieliśmy spekulacyjny rynek lewarowania zadłużenia. W zeszłym roku pisałem o Forbearance Crash Bros, aby przedstawić ich problemy z ich tezą o katastrofie. Oto link do jednego z takich artykułów.

A trzecim powodem, dla którego nie musimy się martwić o awarię, gdy odpust się skończy, jest PRACA!

Głównym powodem, dla którego uważam, że teza katastroficzna o chłopcach z bańki mieszkaniowej, którzy przemienili się w wybaczających sobie braci-braci, nie powiedzie się, jest to, że wracają miejsca pracy. Wzrost zatrudnienia rozpoczął się w ubiegłym roku i trwa nadal. Wygraliśmy 12 470 000 Praca – a tego nie było w prognozie chłopców z bańki na rynku nieruchomości.

Dane dotyczące wynagrodzeń poza rolnictwem z lutego 2020 r., które obejmują większość pracowników, były przybliżone 152 523 000 najemni pracownicy. Dotarliśmy tak głęboko, jak tylko mogliśmy 130 161 000 najemni pracownicy podczas szczytu kryzysu Covid i teraz wracają 142 631 000. Wciąż nam mało 9 892 000 Miejsc pracy, to więcej niż miejsc pracy utraconych podczas wielkiego kryzysu finansowego.

Niestety, ale można było się tego spodziewać, ostatnie dwa raporty z pracy łącznie były negatywne. Nie wrócimy do poziomów zatrudnienia, które mieliśmy w lutym 2020 r., podczas gdy pandemia COVID-19 jest z nami, uniemożliwiając niektórym sektorom pracę na pełnych obrotach. Tak więc wzrost liczby miejsc pracy pozostaje ograniczony, dopóki więcej Amerykanów nie zostanie zaszczepionych.

Potraktuj ten czas jako ten Spokój przed burzą w pracy.

I nadchodzi burza pracy. Z każdym mijającym tygodniem szczepimy ludzi szybciej. Potrzebujemy tylko czasu, a wtedy wrócą wszystkie utracone miejsca pracy, a potem niektóre. Nawet 3,5 miliona utraconych stałych miejsc pracy zostanie zastąpionych.

To nie znowu rok 2008. Ożywienie na rynku mieszkaniowym było powolne, ale dzisiaj nasze dane demograficzne są lepsze, a bilanse naszych gospodarstw domowych zdrowsze. Wsparcie fiskalne i monetarne uległo obecnie znacznej poprawie w porównaniu z tym, co obserwowaliśmy po 2008 roku. Mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby przywrócić Amerykę poziom zatrudnienia z lutego 2020 r.; potrzebujemy tylko czasu.

Jestem przekonany, że liczba mieszkań tolerowanych będzie się zmniejszać, jeśli więcej osób znajdzie zatrudnienie. Oczekuj, że dane dotyczące łagodzenia kar będą opóźnione w stosunku do danych dotyczących zatrudnienia, ale w końcu się zbiegną.

Nadchodzi pomoc w przypadku klęski żywiołowej, a kiedy będziemy mogli swobodnie chodzić po ziemi, poczekaj, aż rząd przygotuje pakiet stymulacyjny, aby pobudzić gospodarkę. Do 31 sierpnia 2021 r. będziemy prowadzić zupełnie inną rozmowę o stanie gospodarki USA. Miejmy nadzieję, że do tego czasu rentowność 10-letnich obligacji osiągnie 1,33% i więcej. Czekaj na to!

Jeśli dane dotyczące zatrudnienia nadal będą się pogarszać i uznamy, że pomoc naszym obywatelom amerykańskim w czasie kryzysu jest zbyt kosztowna, prawdopodobnie będziemy świadkami gwałtownego wzrostu przymusowej i trudnej sprzedaży, ale nadal nie dojdzie do krachu bańki na rynku mieszkaniowym. Mogłoby to stłumić wzrost cen domów, ale niekoniecznie byłoby to złe, ponieważ moim największym zmartwieniem związanym z budową domów jest to, że ceny domów będą rosły zbyt szybko. Mówiłem o tym któregoś dnia Bloomberga Materialnie.

Jeśli będziemy walczyć z COVID-19 jako wojną, czy zostawimy w tyle jakiegokolwiek Amerykanina? Wyobraź sobie, że podczas wojny musieliśmy budować nasze czołgi, broń i sprzęt do prowadzenia wojny bez wsparcia rządu. Rząd może robić pewne rzeczy, których sektor prywatny nie może. Bez COVID-19 nadal cieszylibyśmy się najdłuższymi w historii okresami wzrostu gospodarczego i zatrudnienia oraz debatami na temat tego, co stanowi pełne zatrudnienie. Ale tak się stało i mamy moc, by ponownie nie zostawić żadnego Amerykanina.

Pomyśl o tym następnym razem, gdy zobaczysz, jak ktoś sprzedaje tezę o krachu bańki na rynku nieruchomości. Wszystkie prace wrócą z czasem, a my wszyscy wrócimy do chodzenia w słońcu bez maseczek. Do tego czasu musimy wspierać programy rządowe, takie jak pomoc w przypadku klęsk żywiołowych i programy, które pomagają właścicielom domów w wyjściu z kryzysu, a także pomagają najemcom. Niech żaden Amerykanin nie pozostanie w tyle w tej wojnie z COVID-19.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment