Oczekuje się, że wzrost cen mieszkań spowolni wraz z normalizacją popytu

Czy twarde przemówienie Powella oznacza kolejną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych?

Oczekuje się, że wzrost cen mieszkań spowolni wraz z normalizacją popytu

Według miesięcznego raportu opublikowanego przez , wzrost cen domów, który gwałtownie wzrósł podczas pandemii, wykazuje oznaki spowolnienia CoreLogic Wtorek.

Według raportu, w maju ceny domów wzrosły o 20,2% rok do roku. Jednak w maju przyszłego roku dostawca danych przewiduje, że wzrost cen domów spadnie do 5%.

Ostatnie podwyżki oprocentowania kredytów hipotecznych przez rezerwa Federalna przyczyniły się do oczekiwanego spowolnienia cen mieszkań.

23 czerwca oprocentowanie kredytów hipotecznych wyniosło 5,81%, od Freddie MacAnkieta hipoteczna PMMS. Na początku stycznia stopy procentowe oscylowały wokół 3,22%. Raport CoreLogic stwierdza, że ​​rosnące stopy procentowe i problemy z przystępnością zmniejszą popyt nabywców i nadal będą wpływać na wzrost cen domów.

Selma Hepp, zastępca głównego ekonomisty CoreLogic, powiedziała w oświadczeniu, że pozytywną stroną spowolnienia na rynku jest ponowna kalibracja, która powinna przywrócić równowagę między kupującymi a sprzedającymi.

„Chociaż roczny wzrost cen nieruchomości wciąż przekracza 20%, spodziewamy się, że tempo wzrostu gwałtownie spadnie w nadchodzącym roku” – powiedział Hepp. „Niemniej jednak normalizacja przegrzanych warunków zakupu powinna skutkować większą równowagą między kupującymi i sprzedającymi oraz ogólnie zdrowszym rynkiem mieszkaniowym”.


Oto, jak uznanie domu wpływa na podatki – i co to oznacza dla usługodawców

Ceny nieruchomości (i wyceny domów) gwałtownie wzrosły w ostatnich latach. Ale prędzej czy później całe to szczęście przełoży się na wyższe dopłaty i podwyżki podatków. Oto, co usługodawcy powinni zrobić, aby przewidzieć problemy podatkowe w tym roku.

Przedstawione przez: LERETA

Ceny domów w Tampa na Florydzie wzrosły o 33,4% – najwyższy rok do roku, odnotowany w maju w strefie metra. Phoenix pozostawał w tyle, a ceny domów wzrosły o 28,7% rok do roku. Według CoreLogic oba miasta odnotowały również największe wzrosty w marcu i kwietniu.

Floryda i Tennessee odnotowały najwyższe wzrosty cen domów, odpowiednio o 33,2% i 27,4%. Arizona zajęła trzecie miejsce z 27,3% wzrostem cen domów od maja ubiegłego roku, wynika z raportu.

Domy w Waszyngtonie znalazły się na ostatnim miejscu pod względem wartości, wzrost o 4,3%, powiedział dostawca danych. Oczekuje się, że tempo wzrostu cen w mieście nieznacznie wzrośnie do maja 2023 r., przewiduje CoreLogic.

Dostawca danych przewiduje, że istnieje 50% szans, że wzrost cen domów znacznie spowolni do maja przyszłego roku w Boise City w stanie Idaho oraz w trzech obszarach stanu Waszyngton: Tacoma-Lakewood Metro, Olympia-Turnwater Metro i Bellingham.

No Comments

Post A Comment