Nowy kanał komunikacji bezpośredniej (DCC lub CCD)

DCC

Nowy kanał komunikacji bezpośredniej (DCC lub CCD)

DCC

Kanał komunikacji bezpośredniej (DCC lub CCD) nie jest już określany jako „rynek”został stworzony, aby umożliwiają komunikację pomiędzy użytkownikami, inwestorami i deweloperami, po sfinansowaniu różnych możliwości. Przedstawiamy nowy Kanał Komunikacji Bezpośredniej, w którym możesz być promotorem, użytkownikiem lub inwestorem, zobaczyć informacje o przyszłości projektu i dowiedzieć się o nim z pierwszej ręki. Dodatkowo jako inwestor/użytkownik możesz zapytać promotora o postępy projektu, poznać opinię innych inwestorów/użytkowników i wymienić pożyczki.

Jak działa nowy DCC?

Aby uzyskać dostęp do nowego DCC, wystarczy być zarejestrowanym użytkownikiem Clearspiritliving i należycie zweryfikować Portfel. Po wejściu na kanał możesz wybrać, do których projektów z DCC chcesz się zapisać. Nowy DCC działa według projektów, aw każdym z nich jest kilka funkcji.

Projekty dostępne w DCC to te, w których programiści aktywowali tę funkcjonalność. Tego wyboru musi dokonać promotor przed opublikowaniem projektu na platformie i utożsamia się z Ikona DCC w minizakładce projektu, dopiero po sfinansowaniu projektu na platformie Clearspiritliving.

W ramach każdego projektu zachodzi interakcja między inwestorów, użytkowników i deweloperów.

Inwestorzy i/lub użytkownicy będą mogli:

 • Uzyskaj dostęp do DCC każdego projektu dzięki prostemu fakcie bycia użytkownikiem platformy Clearspiritliving, który jest jedynym wymogiem posiadania otwartego konta w instytucji płatniczej, z której korzysta Lemon Way, oraz należytej walidacji Portfela.
 • Każdy inwestor będzie mógł zobaczyć wszystkie informacje o projekcie, w tym wyceny dokonane przez innych inwestorów na podstawie informacji podanych przez promotora projektu w formacie rankingu, a także komentarze dotyczące projektu między inwestorami tego samego.
 • Inwestorzy mogą pisać wiadomości do innych inwestorów/użytkowników o projekcie z wiadomościami o różnych typologiach:
 • Postępy projektu
 • Oprocentowanie
 • Zwrot pożyczki
 • Projekt incydentów
 • Oferty sprzedaży
 • Oferty kupna
 • Wycena promotora
 • Każdy inwestor będzie miał możliwość wymiany wiadomości z innymi inwestorami z ofertami kupna lub sprzedaży będącymi w stanie dokonać wymiany za pośrednictwem DCC lub prywatnie.
 • Dostęp do DCC jest bezpłatny dla inwestorów i co do zasady nie pociąga za sobą kosztów i może w każdej chwili ustanowić opłatę za dostęp do kanału.

Promotor projektu informuje użytkowników lub inwestorów o wszelkich postępach lub nowościach, jakie może mieć projekt, w celu lepszego zrozumienia użytkownika lub inwestora, i może odpowiadać na bezpośrednie pytania inwestorów i/lub użytkowników.

Mieszkańcyjako Platforma Finansowania Partycypacyjnego u zarania obowiązującej legislacji, po prostu zapewni tę przestrzeń do interakcji dla użytkowników, inwestorów i promotorówmoderowanie w pewien sposób zachodzących interakcji jest zgodne z przepisami DCC.

Jak skontaktować się z promotorem?

Aby skontaktować się z promotorem, będzie to niezbędne do zarejestrowania się w Clearspiritliving, ponieważ aby uzyskać dostęp do platformy DCC, będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła. Po wprowadzeniu będziesz mieć dostęp do platformy.

Pierwszym krokiem będzie kliknięcie na „Dostępne kanały” u góry strony, tutaj znajdziemy projekty i odpowiadające im informacje. Drugim krokiem będzie wybranie interesującego projektu, kliknięcie „Poproś o dostęp” i po zaakceptowaniu warunków będziesz mógł uzyskać dostęp do projektu. W środku kliknij „Skontaktuj się z promotorem”, a po wybraniu tematu wiadomości użytkownik będzie mógł napisać swoją wiadomość i skontaktować się bezpośrednio z promotorem. Na koniec kliknij „Prześlij”, a po otrzymaniu odpowiedzi promotora użytkownik będzie miał możliwość oceny swojej odpowiedzi.

Jak skontaktować się z Inwestorem?

Aby skontaktować się z inwestorem, będzie to: niezbędne do zarejestrowania się w Clearspiritliving, ponieważ aby uzyskać dostęp do platformy DCC, będziesz potrzebować nazwy użytkownika i hasła. Po wprowadzeniu będziesz mieć dostęp do platformy.

Pierwszym krokiem będzie kliknięcie na „Dostępne kanały” u góry strony, tutaj znajdziemy projekty i odpowiadające im informacje. Drugim krokiem będzie wybranie interesującego projektu, kliknięcie „Poproś o dostęp” i po zaakceptowaniu warunków będziesz mógł uzyskać dostęp do projektu. Będąc w środku, kliknij „Skontaktuj się z Inwestorem”, a po wybraniu tematu wiadomości, użytkownik będzie mógł napisać swoją wiadomość i skontaktować się bezpośrednio z inwestorem. Na koniec kliknij „Prześlij”, a po otrzymaniu odpowiedzi inwestora, użytkownik będzie miał możliwość oceny swojej odpowiedzi.

Jak ocenić odpowiedź promotora?

Po otrzymaniu odpowiedzi promotora, użytkownik może ocenić odpowiedź promotora wybierając do 5 gwiazdek poziomu zadowolenia. Umożliwi to inwestorom i użytkownikom poznanie poglądów innych inwestorów i użytkowników.

Jak wymienić pakiety akcji?

Aby poinformować innych użytkowników, że jesteś zainteresowany sprzedażą swoich udziałów, musisz tylko wprowadzić do DCC możliwość, w której posiadasz udziały, i umieścić komunikat dla inwestorów z tematem „oferta sprzedaży”. W tym komunikacie zobaczysz inwestorów subskrybujących tę możliwość DCC, musisz dołączyć wiadomość, liczbę frakcji pożyczki, którą chcesz sprzedać oraz cenę pakietu frakcji.

Aby nabyć akcje inwestora, który poinformował innych inwestorów o zamiarze sprzedaży, należy przejść do zakładki „Komunikacja inwestora” i filtrować komunikaty inwestorów według tematu „oferty sprzedaży”.

Gdy już wymienisz wiadomości innych inwestorów oferujących swoje akcje, wybierz tę, która Cię interesuje i poproś o transmisję.

Na zakończenie przypominamy, że przed zakupem jakiegokolwiek pakietu ułamków pożyczki w ramach DCC należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

 • Liczba oferowanych ułamków pożyczki.
 • Cena pakietu ułamki kredytowe. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę, że początkowa wartość jednostki w momencie finansowania wynosi 1€.
 • Aby móc odpowiednio przeanalizować transakcję, musisz wziąć pod uwagę początkowy okres kredytowania oraz pozostały okres w momencie transakcji w DCC.
 • Oprocentowanie pożyczki. W pożyczkach partycypacyjnych jest oprocentowanie zmienne, które będzie zależeć od dochodu operacyjnego nieruchomości. W przypadku pożyczek o stałym oprocentowaniu będzie to zależało od odsetek określonych w umowie przez promotora.

Możesz uzyskać dostęp do kanału komunikacji bezpośredniej (DCC) za pośrednictwem sekcji „Możliwości” na stronie Clearspiritliving lub za pośrednictwem następujących połączyć

No Comments

Post A Comment