Nabywcy domów są wyjątkowo pesymistycznie nastawieni do rynku mieszkaniowego

Nabywcy domów są wyjątkowo pesymistycznie nastawieni do rynku mieszkaniowego

Nabywcy domów są wyjątkowo pesymistycznie nastawieni do rynku mieszkaniowego

Pomimo ciągłych wzrostów cen domów i niestabilnych warunków oprocentowania kredytów hipotecznych, które spowodowały, że rynek mieszkaniowy jest najmniej dostępny od dziesięcioleci, nadal pozostaje mniejszość konsumentów, którzy nadal uważają, że teraz jest dobry czas na zakup domu.

Odpowiedni Fanny MaeWedług najnowszego indeksu nastrojów związanych z zakupem domu, 19% konsumentów uważa, że ​​teraz jest dobry moment na zakup domu. W sierpniu 22% konsumentów stwierdziło, że to dobry czas na zakupy. Rynek mieszkaniowy indeks spadł o 1,2 punktu do 60,8 we wrześniu, co oznacza siódmy miesiąc spadków z rzędu. Indeks spadł o 13,7 punktu w stosunku do tego punktu w zeszłym roku.

We wrześniu 75% konsumentów stwierdziło, że to zły moment na zakupy, w porównaniu z 73% w sierpniu.

„Wskaźnik HPSI spadł w tym miesiącu do najniższego poziomu od października 2011 roku” – powiedział w oświadczeniu Doug Duncan, starszy wiceprezes i główny ekonomista Fannie Mae. „Ponadto, 75% konsumentów nadal uważa, że ​​to zły moment na zakup domu, przy czym większość podaje jako główne przyczyny wysokie ceny domów oraz niekorzystne oprocentowanie gospodarcze i oprocentowanie kredytów hipotecznych”.

Po stronie sprzedających 59% stwierdziło, że to dobry czas na sprzedaż mieszkania z poprzedniego miesiąca, podczas gdy odsetek respondentów, którzy powiedzieli, że to zły czas na sprzedaż spadł do 33% z 35% w sierpniu, co jest dobrą wiadomością dla agentów nieruchomości, którzy byli Trudność w tworzeniu wpisów na brutalnym rynku mieszkaniowym.

„Dopóki podaż będzie ograniczona, a presja na przystępność cenową będzie nadal ograniczać potencjalnych nabywców domów poprzez wzrost cen domów i oprocentowanie kredytów hipotecznych, spodziewamy się, że sprzedaż domów pozostanie powolna” – powiedział Duncan.


Tworzenie drogi do sukcesu na dzisiejszym rynku zakupowym

Zaspokajanie potrzeb nowej generacji nabywców domów podczas radzenia sobie ze wzlotami i upadkami na niestabilnym rynku mieszkaniowym jest głównym przedsięwzięciem każdego kredytodawcy hipotecznego. Co zatem powinni zrobić kredytodawcy, aby prosperować na popandemicznym rynku mieszkaniowym, na którym pojawiają się nowe przeszkody?

Przedstawione przez: kielich


Po raz pierwszy od maja 2020 r. więcej respondentów niż nie spodziewa się spadku cen nieruchomości. We wrześniu odsetek respondentów twierdzących, że ceny wzrosną w ciągu najbliższych 12 miesięcy spadł z 33% do 32%, a odsetek respondentów twierdzących, że ceny spadną z 33% do 35% wzrósł. Ogólnie rzecz biorąc, odsetek netto respondentów twierdzących, że ceny domów wzrosną spadł o trzy punkty procentowe w ujęciu miesięcznym.

“Oczekiwania konsumentów, że ceny domów spadną, są wysokie w sondażu, przy czym wyższy odsetek konsumentów uważa, że ​​ceny domów spadną, a nie wzrosną w przyszłym roku – zmiana nastrojów w sondażach obserwowana wcześniej tylko w 2011 r. i na początku 2011 r. W 2011 r. wybuchła pandemia w 2020 roku” – powiedział Duncan.

Ponieważ rynek mieszkaniowy pozostaje niestabilny, a obserwatorzy Rezerwy Federalnej spodziewają się co najmniej trzech kolejnych podwyżek stóp procentowych w nadchodzących miesiącach, odsetek respondentów twierdzących, że oprocentowanie kredytów hipotecznych spadną w ciągu najbliższych 12 miesięcy, spadł z 11% do 9% powiedzmy, że oprocentowanie kredytów hipotecznych spadną w ciągu najbliższych 12 miesięcy Spodziewaj się, że stopy wzrosną z 61% do 64%. Ponadto odsetek osób, które uważają, że oprocentowanie kredytów hipotecznych nie zmieni się, spadł z 25% do 20%.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych było szczególnie zmienne w zeszłym tygodniu. Ona skoczył z 6,53% w poniedziałek do 7,12% do końca piątku, według Mortgage News Daily.

No Comments

Post A Comment