Nabywcy domów nieufnie podchodzą do obszarów narażonych na klęski żywiołowe

Nabywcy domów nieufnie podchodzą do obszarów narażonych na klęski żywiołowe

Nabywcy domów nieufnie podchodzą do obszarów narażonych na klęski żywiołowe

Nowy raport biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami czerwonopłetwy pokazuje, że ponad 60% mieszkańców Ameryki planujących kupić lub sprzedać dom w przyszłym roku niechętnie przenosi się do obszaru podatnego na katastrofy, w którym występują ekstremalne temperatury lub podnoszący się poziom mórz.

Badanie zlecone przez Redfin zebrało w sierpniu odpowiedzi od 1000 osób planujących zakup lub sprzedaż domu w przyszłym roku.

Według raportu, dwóch na pięciu respondentów twierdzi, że ryzyko klimatyczne odgrywa rolę w ich decyzji o relokacji. Większość z tych respondentów była młodsza, należała do grup o wysokich dochodach, została zidentyfikowana jako Demokraci i była mieszkańcami północno-wschodniej. Ponad 71% tych respondentów należy do pokolenia Z, które wskazało, że niechętnie przenosi się w te rejony. Na to samo pytanie zgodziło się tylko około połowy pokolenia wyżu demograficznego.

Jeśli chodzi o skłonności polityczne, 69% respondentów ankiety, którzy stwierdzili, że są Demokratami, nie chciało przenieść się na obszary podatne na katastrofy, podczas gdy 58% respondentów republikańskich udzieliło podobnych odpowiedzi.

Ponadto 68% obywateli USA na północnym wschodzie wyraziło większą niechęć niż na południu, co w sumie daje 59% osób, które wzięły udział w badaniu.

Główny ekonomista Redfin, Daryl Fairweather, mówi, że może nastąpić zmiana, ponieważ młodzi ludzie, świadomi niebezpieczeństw związanych ze zmianami klimatu, staną się dominującą grupą demograficzną w branży zakupu domów. Mówi, że większość obszarów jest zagrożona zmianami klimatycznymi, w tym te, które mogą znajdować się pod wodą lub w ogóle nie mieć wody w ciągu następnej dekady.


Dostawcy usług, czy jesteście przygotowani na sezon huraganów?

Niniejsza biała księga opisuje bieżące wyzwania stojące przed usługodawcami i inwestorami zarządzającymi nieruchomościami w portfelu, w tym zagrożenie narastającymi katastrofami naturalnymi oraz sposób, w jaki przedstawiciele terenowi mogą chronić aktywa w obliczu trudnych warunków pogodowych, jednocześnie udzielając porad na miejscu osobom obsługującym kredyty hipoteczne.

Przedstawione przez: łącze serwisowe


Ponad 50% respondentów, którzy zarabiają co najmniej 100 000 USD rocznie, stwierdziło, że ryzyko klimatyczne wpływa na ich decyzję o przeprowadzce, w przeciwieństwie do 40%, którzy zarabiają mniej niż 100 000 USD rocznie.

Fairweather powiedział w oświadczeniu, że bogaci Amerykanie mogą sobie pozwolić na wyprowadzkę z takich obszarów, podczas gdy Amerykanie o niższych dochodach nie mogą. Rosnące ceny domów i oprocentowanie kredytów hipotecznych zmniejszyły przystępność cenową na całym świecie.

Tymczasem 66% ankietowanych uważa, że ​​zmiany klimatyczne wpłynęły na polowania w ich domu przynajmniej w jeden sposób. Najczęstszym powodem (17%) było to, że ich wyszukiwanie wymagało uwzględnienia określonych funkcji, które miały wpływ na ich budżet. Innym czynnikiem (15%) było to, że skłoniło to nabywców domów do szukania gdzie indziej iw innym czasie.

Jednak badanie Redfin wykazało, że Floryda, podobnie jak inne obszary podatne na katastrofy, wciąż przyciąga „punkty” od nabywców domów. Opierając się na danych o preferencjach użytkowników, Redfin obserwuje wysoki poziom migracji do obszarów na Florydzie, takich jak Cape Coral, North Post i Tampa, ze względu na względną dostępność domów i ciepłe warunki pogodowe. Jednak te metro były zbyt dotknięty od huraganu Iana.

W oświadczeniu Isabel Arias-Squires, agentka nieruchomości z Redfin w Fort Myers, powiedziała, że ​​gdy kupujący pytają o lokalizacje w pobliżu plaży, która nie znajduje się na równinie zalewowej, musi im powiedzieć, że nie istnieje. Kupując w tych rejonach, radzi kupcom, aby wykupili ubezpieczenie od powodzi i okna żaluzjowe. Huragan Ian wysiedlił ludzi, którzy teraz szukają mieszkania, co przyczyniło się do wzrostu popytu na mieszkania na wynajem, mówi Arias-Squires w oświadczeniu.

No Comments

Post A Comment