Miliony wejdą na rynek mieszkaniowy w 2021 roku: Zillow

Miliony wejdą na rynek mieszkaniowy w 2021 roku: Zillow

Miliony wejdą na rynek mieszkaniowy w 2021 roku: Zillow

W tym, co przyszłe pokolenia będą znać jako Wielkie Przetasowania, nowe Żyłow Badanie wykazało, że więcej niż 1 na 10 Amerykanów przeprowadził się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, dobrowolnie lub z powodu okoliczności. A teraz, gdy szczepionka COVID-19 jest w obiegu, a gospodarka powoli odzyskuje siły, naukowcy Zillow twierdzą, że miliony dodatkowych domów mogą wejść na rynek mieszkaniowy w 2021 roku.

Spośród ankietowanych osób przeprowadzających się około 75% stwierdziło, że przeprowadza się z pozytywnych powodów, np. B. ponieważ są bliżej rodziny lub przyjaciół lub mieszkają w pożądanej części kraju. To główna tego przyczyna Świetna relokacjaponieważ praca zdalna stała się normą narodową podczas pandemii, pozwalając ludziom mieszkać gdziekolwiek chcieli – pod warunkiem, że mieli połączenie z Internetem.

Tak zwane „drugorzędne miasta” rzeczywiście doświadczyły masowego napływu osób, które chciałyby skorzystać z większych domów i większych działek za ułamek ceny, którą zapłaciliby w obszarze metropolitalnym. W szczególności rynki mieszkaniowe, takie jak Portland w stanie Maine, Bay City w stanie Michigan, Pueblo w stanie Kolorado oraz niektóre kody pocztowe w Idaho, stały się popularnymi miejscami relokacji od czasu wybuchu COVID-19.

Zillow odnotował również wzrost przemieszczania się na południe w ciągu ostatniego roku – szczególnie do miast Phoenix, Charlotte w Karolinie Północnej i Austin w pasie słonecznym. I odwrotnie, dane Zillow pokazały, że zapasy na sprzedaż wzrosły najbardziej na czterech głównych rynkach nieruchomości – w Los Angeles, Chicago, San Francisco i Nowym Jorku.

„Do bardziej przystępnych cenowo, średniej wielkości obszarów miejskich w całym Pasie Słońca przybyło znacznie więcej ludzi niż z nich – szczególnie z droższych, większych miast położonych dalej na północ i wzdłuż wybrzeży” – powiedział Jeff Tucker, starszy ekonomista w Zillow. „Pandemia przyspieszyła zakupy od milenialsów kupujących po raz pierwszy, z których wielu może teraz pracować z dowolnego miejsca”.


Przewodnik dla nabywców domów po konkurencyjnym rynku mieszkaniowym

Rynek mieszkaniowy jest obecnie bardzo konkurencyjny. Oto przewodnik dla nabywców domów, jak radzić sobie z wojnami licytacyjnymi i niską podażą mieszkań.

Przedstawione przez: citibank

Według ankiety Zillow’s Home Price Expectations Survey, w szczególności Austin może doświadczyć boomu demograficznego w przyszłym roku, który przewiduje wzrost wartości domów na 20 głównych rynkach mieszkaniowych w 2021 r. w porównaniu z resztą kraju. Stolica Teksasu odnotowała największy wzrost mediany cen ofertowych domów spośród 50 największych rynków w USA; Do grudnia 2020 r. ceny wzrosły już o 23,6% rok do roku — a mimo to ludzie przybywali do miasta w środkowym Teksasie.

Chociaż sama przeprowadzka może być stresująca, zmiana kodów pocztowych w 2020 i 2021 roku wydaje się przede wszystkim budzić radość.

Według Zillow ponad połowa Amerykanów stwierdziła, że ​​po przeprowadzce była szczęśliwa (54%) i poczuła ulgę (53%), a prawie 80% stwierdziło, że przeprowadzka była właściwą decyzją. A około 60% stwierdziło, że przeprowadzka zaowocowała pozytywnymi wydarzeniami życiowymi, takimi jak: Jak większy dom, tańszy kredyt hipoteczny i nowe doświadczenia w nowym mieście i stanie. Dane te uwzględniają to, co zdaniem Zillow około 2,5 miliona nowych domów wejdzie na rynek mieszkaniowy w 2021 roku.

Wreszcie, raport Zillow dotyczący rynku mieszkaniowego podkreślił znaczenie przyspieszonego rozwoju i przyjęcia technologii nieruchomości w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz tego, w jaki sposób kupujący i sprzedający będą na niej polegać w przyszłości.

Około 80% respondentów stwierdziło, że przed zakupem domu chce zobaczyć wirtualny spacer po domu i cyfrowy plan piętra. Urzędnicy Zillow powiedzieli, że kupujący domy na platformie 3D Home Tour byli w stanie zaoszczędzić 32% więcej niż domy bez domów i uzyskali średnio o 29% więcej wyświetleń niż oferty bez.

Nieruchomości online przeniknęły do ​​każdego aspektu branży, w tym do wycen, transakcji i przejęć.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment