Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 6%, kontynuując 3-tygodniowy spadek

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 6%, kontynuując 3-tygodniowy spadek

Liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła o 6%, kontynuując 3-tygodniowy spadek

Według raportu słabnące perspektywy gospodarcze, wysoka inflacja i obawy dotyczące przystępności cenowej odbiły się na popycie kupujących, co doprowadziło do spadku zarówno zamówień kupna, jak i zwrotu w ciągu ostatniego tygodnia. Stowarzyszenie Banków Hipotecznych (MBA).

Złożony indeks rynkowy, będący miarą liczby wniosków o kredyt hipoteczny, spadł o 6,3% w tygodniu zakończonym 15 lipca, MBA powiedział. Indeks finansowania spadł o 4% w porównaniu z poprzednim tygodniem do 22-letniego minimum, a indeks zakupów spadł o 7%.

„Wnioski o kredyt hipoteczny spadły trzeci tydzień z rzędu, osiągając najniższy poziom od 2000 r.” – Joel Kan, zastępca wiceprezesa ds. prognoz gospodarczych i branżowych w MBA. “Spadek ostatnich zamówień domów jest zgodny z wolniejszą aktywnością w zakresie budowy domów ze względu na mniejszy ruch kupujących oraz ciągłe niedobory materiałów budowlanych i wyższe koszty.”

Nowa aktywność mieszkaniowa w USA spadł o 2% w czerwcu do sezonowo skorygowanego rocznego wskaźnika 1,56 mln sztuk, co oznacza najniższy poziom od dziewięciu miesięcy od września 2021 r., zgodnie z Departament Handlu Stanów Zjednoczonych. Przyszłe pozwolenia na mieszkania spadły o 0,6% do 1,69 mln jednostek, również najniżej od września.

Podczas gdy udział refinansowania całej działalności hipotecznej wzrósł nieznacznie do 31,4% wszystkich wniosków z 30,8% w poprzednim tygodniu, wskaźnik refi był o 80% niższy niż w tym samym tygodniu rok temu.

„Przy większości oprocentowania kredytów hipotecznych o ponad dwa punkty procentowe wyższe niż rok temu, popyt na refinansowanie nadal spada”, powiedział Kan.


Co pożyczkodawcy powinni wiedzieć o dzisiejszym klimacie gospodarczym

Pomiędzy nawigacją w świecie po pandemii, podwyżkami stóp procentowych i groźbą recesji, kredytodawcy hipoteczni w całym kraju zarządzają niestabilnym rynkiem mieszkaniowym. Dowiedz się, jak aktualizacja stosu technologii hipotecznych może pomóc Ci rozwijać się w dzisiejszym nieprzewidywalnym środowisku kredytowym.

Przedstawione przez: Polly

Oprocentowanie kredytów hipotecznych było zmienne w ostatnich tygodniach po rezerwa Federalnapodwyżka stóp o 75 punktów bazowych w zeszłym miesiącu. Po spadku o 40 punktów bazowych do 5,30% dwa tygodnie temu, oprocentowanie kredytów hipotecznych odbiło się w zeszłym tygodniu do 5,5% Freddie Mac PMMS. Rok temu w tym momencie 30-letnie stawki stałe wynosiły 2,88%.

Grupa handlowa szacuje, że średnia 30-letnia umowa kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu dla zgodnych pożyczek (647 200 USD lub mniej) wzrosła do 5,82% z 5,74% w poprzednim tygodniu. Kredyty hipoteczne typu Jumbo (ponad 647 200 USD) również wzrosły o 5,31% z 5,25%.

To Federalna Administracja Mieszkaniowa‘s (FHA) udział we wszystkich aplikacjach wzrósł do 12,4% z 11,7% w poprzednim tygodniu. To Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych‘s (USDA) również wzrósł do 0,6% z 0,5% w poprzednim tygodniu. Tymczasem Sprawy weteranówUdział (VA) we wszystkich aplikacjach spadł z 11,2% do 10,6%.

Spadł również odsetek wniosków o kredyt hipoteczny o zmiennym oprocentowaniu (ARM), który wyniósł 9,5%. Według MBA średnie oprocentowanie na ARM 5/1 spadło do 4,6% z 4,71% tydzień wcześniej.

Ankieta, przeprowadzana co tydzień od 1990 roku, obejmuje 75% wszystkich wniosków o kredyt hipoteczny w USA.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment