Liczba rozpoczętych budów w listopadzie wykazuje dwucyfrowe wzrosty

Liczba rozpoczętych budów w listopadzie wykazuje dwucyfrowe wzrosty

Liczba rozpoczętych budów w listopadzie wykazuje dwucyfrowe wzrosty

Po spadku o 0,7% w październiku, liczba rozpoczętych budów ponownie wzrosła w listopadzie. Według a, wzrosły one o 11,8% miesiąc do miesiąca do wyrównanej sezonowo stopy 1,68 miliona sztuk raport opublikowane w czwartek przez Amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i Biuro Spisu Ludności Stanów Zjednoczonych.

Budowa domów jednorodzinnych wzrosła o 11,3% do 1,17 miliona sztuk, podczas gdy budowa domów wielorodzinnych wzrosła o 12,9% do 506 000 sztuk.

“Wbrew ośmioletniej tendencji, w ostatnich miesiącach w budowie było więcej domów jednorodzinnych niż wielorodzinnych”, Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych — powiedział w oświadczeniu główny ekonomista Robert Dietz. „Dodatkowo utrzymująca się siła budownictwa domów jednorodzinnych w 2021 r., pomimo pewnego ochłodzenia na początku tego roku, oznacza, że ​​obecnie w budowie jest o 28% więcej domów jednorodzinnych niż rok temu. Zyski te oznaczają, że w 2022 r. wzrośnie liczba ukończonych domów jednorodzinnych, co przyniesie więcej zapasów na rynku pomimo wzrostu kosztów materiałów budowlanych o 19% rok do roku i dłuższego czasu budowy”.

HUD i Census Bureau przypisują ten wzrost produkcji silnemu popytowi na nowe konstrukcje. Jak inwentaryzacja mieszkania Ponieważ ceny pozostają na historycznie niskim poziomie w całym kraju, nie jest zaskakujące, że wielu potencjalnych nabywców domów zwraca się w stronę nowych konstrukcji.

W listopadzie nastąpił przyzwoity wzrost liczby miejsc pracy w budownictwie mieszkaniowym z 4100 miejscami pracy przy budowie domów i 6200 miejscami pracy w handlu detalicznym. Ponadto ten wzrost liczby rozpoczętych budów odzwierciedla również wzrost liczby rozpoczętych budów Zaufanie budowniczego domu.

„Odzwierciedlanie zysków w HMI Wśród nastrojów wśród deweloperów, pod koniec 2021 r. rozpoczęto budowę domów jednorodzinnych, które od początku roku wzrosły o 15,2%, ponieważ popyt na nowe mieszkania pozostaje silny z powodu ograniczonej podaży domów z rynku wtórnego”, Chuck Fowke, prezes NAHB, powiedział w oświadczeniu.

Na poziomie regionalnym liczba rozpoczynanych od początku roku jedno- i wielorodzinnych jest o 24,4% wyższa na północnym wschodzie, o 9,6% na środkowym zachodzie, o 15,4% na południu i o 19,4% na zachodzie Stanów Zjednoczonych w tym samym okresie roku wcześniej.

Patrząc na nowy rok, łączna liczba pozwoleń na budowę domów wzrosła o 3,6%, pozwoleń na budowę domów jednorodzinnych o 2,7%, a wielorodzinnych o 5,2%, co sugeruje, że na rynek wreszcie wkraczają nowe zasoby w postaci nowych konstrukcji, które pomogą złagodzić część kryzysu odczuwanego przez tak niskie zapasy.

„Najważniejsze jest to, że potrzebujemy więcej mieszkań, a „zadłużenie” zasobów mieszkaniowych zajmie trochę czasu w miarę wzrostu popytu” Pierwszy Amerykanin — powiedział zastępca głównego ekonomisty Odeta Kushi w oświadczeniu. „Jednak dzisiejszy raport dotyczący rozpoczętych budów, w połączeniu z pozytywnym raportem o nastrojach budowniczych, wysyła optymistyczną wiadomość o rynku mieszkaniowym w 2022 roku”.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment