Kupujący po raz pierwszy domy napędzają gorący rynek mieszkaniowy w Des Moines

Kupujący po raz pierwszy domy napędzają gorący rynek mieszkaniowy w Des Moines

Kupujący po raz pierwszy domy napędzają gorący rynek mieszkaniowy w Des Moines

Rynek mieszkaniowy w Des Moines odnotował rekordowy rok pod względem sprzedaży domów, co lokalni pośrednicy w handlu nieruchomościami przypisują niskim oprocentowaniu kredytów hipotecznych, zjawisku pracy z domu i przystępnemu stylowi życia Des Moines.

W październiku, Sprzedaż domów w Des Moines wzrost o 34% rok do roku przy 1547 sprzedanych nieruchomościach w porównaniu do 1150 w 2019 roku, Stowarzyszenie Nieruchomości Des Moines Area.

„Rynek nieruchomości w Des Moines w październiku znów szybko się zmieniał, a nieruchomości sprzedawały się bardzo szybko” – powiedział w oświadczeniu prezes DMAAR Lance Hanson. „Sprzedaliśmy ponad 1000 nieruchomości w mniej niż 30 dni. Nadal obserwujemy dużą liczbę sprzedanych nieruchomości. Intensywna jesień jest prawdopodobnie spowodowana stłumionym popytem z powolnej wiosny z powodu niepewności związanej z pandemią. Niskie stopy procentowe nadal stwarzają idealne warunki dla nabywców domów”.

Michael Martin, broker i właściciel Grupa nieruchomości Des Moines, powiedział, że wzrosła liczba nowych konstrukcji, a ceny domów wahają się od 250 000 do 300 000 USD, co również przyciąga kupujących po raz pierwszy. To, wraz z pracą techniczną, którą Des Moines ma do zaoferowania i niskimi oprocentowaniem kredytów hipotecznych, oznacza, że ​​nowe domy są bardziej przystępne dla młodszych nabywców.

„Widziałem wzrost liczby nowych nabywców domów, kupujących po raz pierwszy” – powiedział Martin. „…z jakiegoś dziwnego powodu jest wielu nowych nabywców domów. Przypuszczam, że dlatego, że ich rodzice mówią im, że ceny są tak dobre, że trzeba kupować teraz”.


Jak usługodawcy nadal chronią dzielnice w czasie pandemii COVID

Firma HousingWire niedawno rozmawiała z dyrektor generalną MCS, Caroline Reaves, na temat technologii samoobsługi, przejścia na wydarzenia wirtualne oraz tego, jak usługodawcy mogą przygotować się na sukces po pandemii COVID-19 poprzez usprawnienie procesów już dziś.

Prezentuje: MKS

Kupujący domy nie tylko opuszczają duże miasta w poszukiwaniu większej przestrzeni, ale Alisha Stewart powiedziała, że ​​pomogła także wielu miejscowym.

„Mam trzech lub czterech klientów, którzy w ciągu ostatniego roku lub dwóch kupili ode mnie swoje obecne domy i pierwotnie planowali zostać w nich może od pięciu do siedmiu lat”, mówi Stewart, agent nieruchomości w Goldfinch Realty Group w West Des Moines, powiedział. „Teraz już są notowane i wykonują ruch tylko dlatego, że mogą sobie teraz pozwolić na więcej przy tak niskich stopach procentowych. Więc to było absolutnie szalone.

Stewart powiedziała również, że jej klienci chcą areału i większych podwórek, ponieważ wszyscy są w domu, pracują lub chodzą do szkoły.

“[There is] dużo rozbudowy w tej chwili” – powiedział Stewart. „Nigdy wcześniej nie miałem nikogo na redukcji”.

Na rynku mieszkaniowym w Des Moines brakuje. Według DMAAR w tym roku zapasów jest o 36% mniej niż w tym samym czasie w zeszłym roku.

Chris Ranallo, A Koncepcje RE/MAX Pośrednik w handlu nieruchomościami w Des Moines powiedział, że ten rok ustanowi rekordy sprzedaży domów i powiedział, że uważa, że ​​pierwszy kwartał 2021 r. pozostanie mocny.

„Widzimy godzinę mocy, zobaczymy, gdzie te domy są wymienione i są dla nich trzy, cztery oferty” – powiedział Ranallo. „Dzieją się szybko i trzeba na nie wskoczyć”.

Ranallo powiedział, że niskie stopy procentowe dały pożyczkobiorcom po raz pierwszy większą siłę nabywczą, a niektórzy pomijają to, co tradycyjnie byłoby głównym domem, na rzecz przekształcenia go w droższy dom, „co również ogólnie podniosło ceny”.

Średnia cena detaliczna w Des Moines wzrosła w ciągu ostatniego roku o 19,7%. Według DMAAR średnia cena domu w październiku wyniosła 235 000 USD w porównaniu do 196 400 USD w październiku ubiegłego roku. Ponadto średnia liczba dni targowych w mieście w październiku wyniosła 43 dni w porównaniu do 53 dni w roku ubiegłym.

„W przypadku wojen licytacyjnych zwykle widzimy, że jeśli istnieje cena… prawdopodobnie poniżej tej ceny 300 000 USD” – powiedział Ranallo. „Wiele z nich dotyczy tego typu domów startowych, ludzi, którzy kupują swój pierwszy dom. Dzieje się tak głównie dlatego, że zapasy są niskie lub ludzie próbują wejść i kupić ten sam dom. Początkowo trudno było znaleźć na naszym rynku coś poniżej 200 000 USD. Teraz jest to mniej niż 300 000 dolarów”.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment