Kupujący po raz pierwszy czują się wypchnięci z rynku

Zasób mieszkaniowy rośnie w całym kraju po raz pierwszy od lat

Kupujący po raz pierwszy czują się wypchnięci z rynku

Ograniczenia budżetowe związane z inflacją, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i rosnące ceny domów zniechęcają konsumentów do kupowania domów. Fanny MaeIndeks nastrojów na zakup domów, który śledzi rynek mieszkaniowy i zaufanie konsumentów do sprzedaży lub zakupu domu, spadł w kwietniu o 4,7 punktu do 68,5, co oznacza najniższy poziom od maja 2020 r. W porównaniu z tym samym okresem w roku W 2021 r. HPSI minus wynosi 10,5 pkt.

Wszystkie sześć składników indeksu, które pytają konsumentów, czy to dobry moment na kupno lub sprzedaż oraz w jakim kierunku pójdą oprocentowanie kredytów hipotecznych, spadły w porównaniu z poprzednim miesiącem. Wysoki sondaż 76% konsumentów uważa, że ​​to zły czas na zakup domu. Około 73% uczestników ankiety spodziewa się wzrostu oprocentowania kredytów hipotecznych w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co również oznacza wysoki poziom ankiety.

„Obecny brak podaży na poziomie podstawowym i szybki wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych wydają się być szczególnie szkodliwe dla potencjalnych nabywców po raz pierwszy, o czym świadczy większy odsetek młodszych korespondentów w wieku 18-34 lat, którzy zgłaszają, że jest to„ zły czas na kupowanie ” jest domem” – powiedział starszy wiceprezes Fannie Mae Doug Duncan w oświadczeniu.

Wydaje się, że korzyści płynące z historycznie niskiego oprocentowania kredytów hipotecznych osłabły, a przystępność cenowa stanie się jeszcze większym ograniczeniem w przyszłości, dodał Duncan.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych, po rezerwa FederalnaAntyinflacyjna polityka pieniężna USA wzrosła do 5,27%, najwyższej średniej od 2009 roku, według danych z 5 maja Freddiego Macajest PMMS. Fed podniósł stopy procentowe o pół punktu procentowego w środę i zapowiedział kolejne podwyżki w celu schłodzenia inflacji i przegrzania rynku nieruchomości. Wyższe koszty kredytu hipotecznego mogą wyprzeć potencjalnych nabywców domów i złagodzić konkurencję o ograniczoną podaż ofert nieruchomości.

Podczas gdy mniej osób obawiało się utraty pracy, więcej gospodarstw domowych spodziewało się, że ich dochody spadną w kwietniu. Około 84% respondentów stwierdziło, że nie martwi się utratą pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w porównaniu z 86% w marcu. Około 26% respondentów stwierdziło, że ich dochody są znacznie wyższe niż 12 miesięcy temu, co oznacza spadek o 29% w porównaniu z poprzednim miesiącem.


Jak zwiększyć produkcję i pomóc klientom osiągnąć bogactwo dzięki posiadaniu domu

W tym studium przypadku zbadano, w jaki sposób firma Fulton Mortgage Company osiągnęła swój cel, jakim było zapewnienie kredytobiorcom bardziej spersonalizowanych, cyfrowych rozwiązań hipotecznych przy jednoczesnym zwiększeniu produkcji i zwrotu z inwestycji.

Przedstawione przez: Trener kredytów hipotecznych

Grupa Badań Ekonomicznych i Strategicznych Fannie Mae w jednym osobny komentarz powiedział Agresywne zacieśnienie monetarne Fed do 2023 r. prawdopodobnie spowolni aktywność na rynku nieruchomości. W kwietniu ESR Group poinformowała, że ​​sprzedaż domów, ceny domów i wolumen kredytów hipotecznych powinny spaść w ciągu najbliższych dwóch lat.

„Jeśli oprocentowanie kredytów hipotecznych pozostanie stosunkowo wysokie, spodziewamy się, że dodatkowa przystępność wyceni niektórych potencjalnych nabywców po raz pierwszy i pomoże spowolnić popyt” – powiedział Duncan w oświadczeniu.

Grupa ESR zauważyła, że ​​czynniki takie jak wysoka jakość kredytów hipotecznych oraz znacznie mniej lewarowany system finansowania domów i kredytów hipotecznych odróżniają prognozowane pogorszenie koniunktury od dotkliwości czasu trwania Wielkiej Recesji.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment