Kupujący obejrzeli przed zakupem tylko osiem domów

Savage: Nawet przy spadającej sprzedaży ceny domów wzrosły o 10,8%

Kupujący obejrzeli przed zakupem tylko osiem domów

W 2021 roku nabywcy domów, którzy z powodzeniem kupili dom, oglądali średnio zaledwie osiem nieruchomości przed sfinalizowaniem transakcji. raport aż do Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościamiopublikowane we wtorek.

NAR Research śledzi liczbę odwiedzonych domów od 1987 roku, a osiem to najniższa liczba w historii. Bezpośrednio po Wielkiej Recesji, w latach 2009-2011, kupujący przyjrzeli się medianie 12 domów przed zakupem, ponieważ zapasy były obfite. W latach 2004-2006, w latach boomu mieszkaniowego, kupujący zazwyczaj oglądali dziewięć domów, chociaż domy szybko się przemieszczały.

Według NAR niskie zapasy są częściowo odpowiedzialne za to, że kupujący domy oglądają mniej domów niż wcześniej. W grudniu zasoby mieszkaniowe po raz pierwszy w historii spadły poniżej 1 miliona mieszkań, a przy obecnym tempie sprzedaży zostało już tylko 1,8 miesiąca mieszkań.

Oprócz ograniczeń inwentaryzacyjnych NAR uważa, że ​​​​technologia pomogła również zmniejszyć liczbę kupujących domy oglądanych przed sfinalizowaniem zakupu.

Obecnie nabywcy domów mają coraz więcej opcji oglądania domów online. Możesz przeglądać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, oglądać filmy i odbywać wirtualne wycieczki. Badanie wykazało, że spośród ośmiu domów oglądanych przez kupujących trzy były oglądane wyłącznie online za pośrednictwem wirtualnych lub wideowycieczek lub wirtualnych dni otwartych.

W 2006 roku 80% kupujących stwierdziło, że korzystało z Internetu do wyszukiwania nieruchomości, a 24% kupujących najpierw odkryło swój stały dom w Internecie. W 2021 roku 95% kupujących korzysta z narzędzi internetowych do wyszukiwania domów, a 51% twierdzi, że znalazło swój stały dom online.

Niskie zapasy i zwiększone wykorzystanie technologii najprawdopodobniej również odegrały rolę w liczbie tygodni, które kupujący spędza na poszukiwaniu nowego domu. Według NAR od 2009 do 2013 roku kupujący szukali domu przez ponad 12 tygodni, ale w 2021 roku szukali ich tylko przez osiem tygodni.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment