Kierownictwo mówi, że model Fathom jest przeznaczony dla środowiska o niskim poziomie zapasów

Kierownictwo mówi, że model Fathom jest przeznaczony dla środowiska o niskim poziomie zapasów

Kierownictwo mówi, że model Fathom jest przeznaczony dla środowiska o niskim poziomie zapasów

Pojąć Holdings Inc.głodny fuzji i przejęć rodzic pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w chmurze Pojąć nieruchomośćosiągnęła szybki wzrost w 2021 roku. Ale wciąż jest trochę pracy do wykonania, aby osiągnąć zysk, nie żeby kierownictwo się spieszyło.

We wtorek w swoim kwartalnym raporcie przedsiębiorstwo zgłosił stratę netto GAAP w wysokości 12,5 mln USD w 2021 r., mimo że przychody wzrosły o 87% do 330,2 mln USD.

W 2020 roku absolutystyczny Fathom z opłatą zryczałtowaną stracił 1,3 miliona dolarów.

W rozmowie z inwestorami We wtorek wieczorem dyrektor generalny Josh Harley powiedział, że firma dąży do rentowności „w najbliższej przyszłości”.

„Wiele firm poświęca rentowność na rzecz wzrostu, ale z dumą stwierdzam, że nie musimy działać w ten sposób” – powiedział Harley podczas telekonferencji, wyjaśniając, że strategia wzrostu przyciągnie więcej inwestorów i agentów nieruchomości w dłuższej perspektywie. . „Wierzymy, że z czasem możemy osiągać znaczne zyski, jednocześnie kontynuując szybki rozwój naszej działalności”.

Firma próbuje go zbudować Portal wyszukiwania nieruchomości podobny do Żyłowprzypisała swoje straty „inwestycjom w przyszły wzrost, koszty operacyjne i ogólne związane z przejętymi przedsiębiorstwami, dodatkowymi kosztami związanymi z wejściem na giełdę oraz wzrostem bezgotówkowych kosztów wynagrodzeń i bezgotówkowej amortyzacji przejętych wartości niematerialnych”.

W sumie Fathom dokonał sześciu przejęć w 2021 roku, w tym Rozwiązania firmy Naberly, firma technologiczna działająca w chmurze, dodająca funkcje CRM i strony internetowej; Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami w Gruzji Osiedle czerwonej stodoły; Firma maklerska z Idaho Epicka partia i Grupa Woodhouse’a; hiperlokalna platforma danych i technologii Na żywo; oraz Zapasy E4: 9, pożyczkodawca nieruchomości mieszkalnej.

W czwartym kwartale koszty ogólne i administracyjne Fathom wzrosły do ​​9,1 miliona USD, co stanowi 9,5% całkowitych przychodów za kwartał. To wzrost z 3,6 miliona dolarów rok temu. Dyrektorzy Fathom powiedzieli, że spodziewają się dalszego wzrostu kosztów ogólnych i administracyjnych w związku z „przejęciami i kosztami związanymi ze skalowaniem i integracją działalności firmy”. Firma zauważyła jednak, że spodziewa się, że ten koszt jako procent przychodów będzie spadał w dłuższej perspektywie wraz ze wzrostem przychodów.

Kierownictwo z optymizmem patrzy w przyszłość pośrednictwa

Pomimo tych wyzwań Marco Fregenal, prezes i dyrektor finansowy Harley and Fathom, wyraził optymizm co do rosnącej liczby transakcji i agentów firmy. W czwartym kwartale agenci Fathom Realty sfinalizowali 10 800 transakcji – wzrost o 43% rok do roku. Liczba agentów firmy maklerskiej również wzrosła o 48% rok do roku do 8100 agentów.

Chociaż firma maklerska podwyższyła swoje opłaty maklerskie w styczniu ze względu na inflację i rosnące wydatki – zwiększając roczną opłatę maklerską o 20% do 600 USD rocznie i opłatę transakcyjną o 11% do 500 USD za pierwsze 12 zakończonych transakcji – Harley powiedział, że nie t Widziałem wzrost wyniszczenia lub zostałem odepchnięty przez agentów.

Ponieważ zasoby mieszkaniowe wciąż się kurczą, co utrudnia agentom dokonywanie transakcji i uzyskiwanie prowizji, Harley wierzy, że model stałej opłaty Fathom pomoże firmie maklerskiej przyciągnąć jeszcze więcej agentów, co spowoduje wzrost całkowitej liczby zrealizowanych transakcji.

„Jeśli ceny domów spadną, wielu naszych konkurentów może zaszkodzić swojej rentowności, ponieważ dokonują podziału procentowego na każdą transakcję, ale nie byłoby tak w przypadku Fathom” – powiedział Harley. „Zarabiamy taką samą opłatę transakcyjną, niezależnie od tego, czy agent zarabia prowizję w wysokości 10 000 USD, czy prowizję w wysokości 8 000 USD. Uważamy, że powinno to pozwolić nam przejąć udział w rynku nieruchomości ze starymi, tradycyjnymi modelami prowizji”.

Podstawowe usługi w celu osiągnięcia rentowności

Harley i Fregenal wymienili również rozwijające się sektory kredytów hipotecznych, technologii i ubezpieczeń mieszkaniowych Fathom jako przyszłe źródła rentowności. Tytułowa firma Fathom jest obecnie licencjonowana w 29 stanach i chociaż dokładny załącznik nie został ujawniony, Harley zauważył, że zyski spółki tytularnej w czwartym kwartale były zgodne z jej dochodami za cały rok 2020.

Frenegal poinformował inwestorów, że ogólny wskaźnik uczestnictwa we wszystkich usługach dodatkowych Fathom wynosi 5-6% i że mają nadzieję zwiększyć go do 10% w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Według Harleya wzrost ten w połączeniu z rosnącą liczbą agentów doprowadzi do wzrostu przychodów.

„Wraz ze wzrostem naszej bazy agentów, agenci ci generalnie przynoszą więcej transakcji, a gdy dodajemy więcej transakcji, mamy więcej możliwości generowania przychodów z kredytów hipotecznych, tytułów własności i ubezpieczeń” – powiedział Harley podczas rozmowy.

Patrząc w przyszłość, Harley powiedział, że Fathom ma nadzieję rozszerzyć działalność na wszystkie 50 stanów i Kanadę (obecnie działa w 36 stanach i Waszyngtonie). Ponadto firma planuje sprzedaż na poziomie od 425 do 435 mln USD w 2022 roku.

„Wierzymy, że Fathom ma wyraźny, widoczny i długi pas startowy z ogromnymi perspektywami wzrostu” – powiedział Harley. „Bez względu na to, co rzuca nam rynek, wierzymy, że nasz model ma zdolność wygrywania”.

No Comments

Post A Comment