Jak wygląda wymarzony dom w Polsce

Bungalow 2

Jak wygląda wymarzony dom w Polsce

Jak wygląda wymarzony dom w Polsce?


Bungalow 2

Jak wygląda wymarzony dom Polaka?

Większość z nas spędziła przynajmniej jakiś czas w swoim życiu przewijając lokalne listy nieruchomości, z tęsknotą życząc sobie, abyśmy mogli wprowadzić się do that nieruchomość. Ale jak w rzeczywistości wygląda wymarzony dom w Polsce?

Poprosiliśmy 1000 polaków o opisanie swojej wymarzonej nieruchomości, wybierając cechy fantazji, rozmiar i typ domu oraz lokalizację, aby ujawnić najpopularniejsze preferencje na rok 2022.

O jakich cechach nieruchomości marzą Polacy?

Według naszej ankiety cechą, o której myśli większość polaków, gdy wyobrażają sobie swój wymarzony dom, jest tylny ogród – 72% respondentów uznało to za priorytet.

Nie powinno to jednak zbytnio szokować, biorąc pod uwagę wzrost preferencji przestrzeni zewnętrznej w ogóle w ciągu ostatnich kilku lat, wywołany pandemią. W związku z tym nie dziwi fakt, że drugim najbardziej popularnym wymarzonym elementem jest ogródek przed domem, którego poszukuje 62% Polaków

Następnie 56% Polaków marzy o posiadaniu nieruchomości z dużym podjazdem – przy czym 29% umieszcza na szczycie listy priorytetów również ładne samochody – podczas gdy kolejna połowa (51%) chciałaby mieć duże okna, aby zalać swój dom naturalnym światłem.

Jak się okazuje, następny w kolejności priorytet Polsce ujawnia, że jesteśmy narodem o zielonych palcach – nieco mniej niż połowa respondentów badania (49%) twierdzi, że ich wymarzony dom ma dużo roślin na zewnątrz. W międzyczasie, inne popularne elementy ogrodu obejmują 39% pragnących basenu i 28% marzących o fontannach.

Wreszcie, 40% brytyjskich home-hunterów chętnie znajdzie nieruchomość z ładną cegłą, nieco ponad jedna trzecia (36%) priorytetowo traktuje dom z panelami słonecznymi, a jeśli chodzi o kolor drzwi, preferowany jest biały (21%)

Za jakim typem nieruchomości tęsknią Brytyjczycy?

Jeśli chodzi o porównanie rodzaju nieruchomości, o której Polacy najczęściej marzą, zwycięzca jest tylko jeden – prawie połowa respondentów (47%) ujawniła, że zawsze wybrałaby dom wolnostojący, mając wybór. Co ciekawe, jest to ponad dwa razy więcej niż tych, którzy wybraliby bungalow (20%) i trzy razy więcej niż tych, którzy marzą o mieszkaniu w domku (14%).

Jeśli chodzi o rozmiar, co ciekawe, tylko 13% Polaków kupiłoby dom z 6+ sypialniami, mając wybór, z naciskiem zamiast tego na bardziej poręczne 3-5 pokoi (46%). Średni dom z 2-3 sypialniami zadowoliłby również jedną trzecią Polaków (35%), a tylko 6% marzy o małej nieruchomości.

Gdzie Brytyjczycy najbardziej chcą mieszkać?

To jedno, że wiesz, jakiego rodzaju nieruchomości chcesz, ale to, gdzie są one zlokalizowane, ma również niesamowite znaczenie. W końcu trzeba kochać miejsce, w którym się mieszka! I, prawie połowa Polaków (44%) jest pewna, że chce mieszkać na wsi, kontynuując trend właścicieli domów skłaniających się ku nieruchomościom z dużą ilością dostępnej przestrzeni na zewnątrz.

Kolejną najbardziej wymarzoną lokalizacją jest miejsce przy plaży – jedna czwarta respondentów (25%) chciałaby móc w kilka chwil przespacerować się ze swojego domu nad morze, a następnie 10% chciałoby mieszkać na wygodnym podmiejskim osiedlu. Stanowi to wyraźny kontrast z 10% Polaków, którzy chcieliby się nieco wycofać i zamieszkać w lesie.

Wreszcie, mniej niż jeden na dziesięciu Polaków (9%) jest na tropie nieruchomości w mieście, co można wytłumaczyć tym, że wiele stanowisk biurowych ostatnio przenosi się na pracę zdalną lub hybrydową i usuwa potrzebę codziennego dojazdu do pracy.

Niezależnie od tego, czy kupujesz swój pierwszy dom, czy po prostu masz nadzieję na przeniesienie gdzieś większego, sprawdź nasz blog, aby uzyskać najnowszą pomoc i porady dotyczące nieruchomości od naszego doświadczonego zespołu ekspertów. A jeśli znalazłeś swój wymarzony dom, nie pozwól mu uciec! Skontaktuj się z nami już dziś i uzyskaj natychmiastową ofertę gotówkową za swoją obecną nieruchomość.

No Comments

Post A Comment