Jak sprzedać swój dom z zalaną piwnicą

Jak sprzedać swój dom z zalaną piwnicą

Jak sprzedać swój dom z zalaną piwnicą


Jeśli za każdym razem, gdy pada, schodzisz na palcach do piwnicy, aby sprawdzić, czy masz wilgotny lub suchy dywan, ten blog jest dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy pada śnieg, czy deszcz, nieszczelna piwnica może być podatna na szkody powodziowe. Dowiedz się, jak sprzedać swój dom tak jak z zalaną piwnicą.

Co to są szkody powodziowe?

Szkody powodziowe są spowodowane klęską żywiołową, taką jak huragan lub ulewny deszcz. Gwałtowne zalanie, awaria pompy ściekowej i nieszczelności dachu mogą również powodować zalanie. Istnieje różnica między szkodami powodziowymi a szkodami wodnymi. Szkody spowodowane przez wodę są spowodowane problemami z hydrauliką. Typowe problemy to zapasowa toaleta, zalana klimatyzacja lub przepełniona pralka.

Częste problemy spowodowane zalaniem?

Jeśli chodzi o szkody powodziowe, wszyscy są zagrożeni. W zależności od powagi powodzi może być konieczne wykonanie napraw, które mogą być kosztowne. Dowiedz się, jakie powszechne szkody powodują powodzie i jak im zapobiegać.

Kwestie konstrukcyjne i elektryczne

Struktura twojego domu może zostać osłabiona po potężnej powodzi. Ze względu na uderzenie i szybko poruszającą się wodę, fundament domu można oddzielić od konstrukcji domu. Luźne i wyboczone podłogi lub pęknięcia fundamentów mogą być dobrym wskaźnikiem uszkodzeń konstrukcji. Powszechne są również uszkodzenia elektryczne. Jeśli zauważysz postrzępione przewody elektryczne, dobrze jest powiadomić elektryka, aby sprawdził przewody w twoim domu.

Uszkodzenie urządzenia

Wszelkie urządzenia w Twoim domu mogą ulec zniszczeniu po powodzi. Wspólne urządzenia to ogrzewanie, klimatyzacja, podgrzewacze wody i lodówki. Wyłączenie prądu w domu po powodzi jest ważne, dopóki elektryk nie uzna tego za bezpieczne.

Pleśń

Pleśń lub pleśń mogą pojawić się na wilgotnym podłożu po 24 do 48 godzin. Miejsca do sprawdzenia pod kątem pleśni to płyty gipsowo-kartonowe, podłogi, izolacje i wszelkie przedmioty osobiste, które mogły zamoczyć się podczas powodzi.

Systemy septyczne i studzienne

Ze względu na duże ilości gruzu po powodzi szamba ma trudności z przyjęciem wody. Zjadacz powodzi może mieć osad, który może zanieczyścić wodę pitną, dlatego należy go jak najszybciej sprawdzić.

Wskazówki dotyczące profilaktyki

Jeśli przemoczone skarpety i ciągłe sprawdzanie piwnicy po burzy to rzeczy, których próbujesz uniknąć, wypróbuj te wskazówki, aby uniknąć zalania piwnicy.

Sprawdź fundament pod kątem pęknięć

Jeśli sprawdzisz fundament i zobaczysz pęknięcia, Twoja piwnica jest zagrożona zalaniem następnym razem, gdy pojawi się śnieg lub deszcz. Małe pęknięcia można uszczelnić kitem, ale większe pęknięcia wymagają fachowca.

Czyste rynny

Jeśli rynny są zatkane, istnieje ryzyko, że mogą się przelać podczas burzy. Może to spowodować spływanie wody do piwnicy.

Sprawdź ocenę

Woda deszczowa musi spłynąć z fundamentów Twojego domu. Sprawdź, czy grunt jest nachylony z dala od domu, aby deszcz nie mógł spływać do piwnicy. Jeśli tak się nie stanie, powinieneś rozważyć ponowne wyrównanie gruntu, aby deszcz nie mógł dostać się do twojego domu.

Pompa miskowa

Aby mieć pewność, że nadmiar wody nie dostanie się do domu, dobrym rozwiązaniem jest pompa do miski olejowej. Wypompowują nadmiar wody i wypompowują ją na zewnątrz, zanim spowoduje zalanie wnętrza. Aby pompa działała prawidłowo, musisz utrzymywać pompę w dobrym stanie.

Sprzedaj mój dom bez zmian

Najniższa cena Homebuyers kupi twój uszkodzony dom! Jeśli chcesz sprzedać mój dom bez dokonywania napraw, skontaktuj się z nami już dziś i otrzymaj ofertę gotówkową już w 24 godziny. Poproś o ofertę gotówkową tutaj.

No Comments

Post A Comment