Jak sprzedać dom szybciej: Nasze 15 najlepszych porad

How to Sell a House Faster Our Top 15 Tips

Jak sprzedać dom szybciej: Nasze 15 najlepszych porad


Jak Sprzedać Dom Szybciej: Nasze Top 15 Wskazówek


Jak Sprzedać Dom Szybciej Nasze Najlepsze 15 Wskazówek

Jeśli rozważasz wystawienie swojego domu na sprzedaż, twoje najważniejsze pytanie jest prawdopodobnie “Jak mogę sprzedać dom szybciej”. Nie martw się. Ze średnim czasem w Polsce, aby przenieść dom z “na sprzedaż” do “sprzedanego” szczytu trzech miesięcy, zrozumienie, jak sprawić, by dom sprzedawał się szybciej, jest absolutną koniecznością. Wiele osób zastanawia się, co naprawdę pcha domy z rynku szybko. Pytania takie jak “Czy inscenizacja domu sprzedaje szybciej,” i “Czy naprawdę trzeba naprawić, że” są prawdopodobnie już wirujące w głowie. Na szczęście, istnieje wiele rzeczy, które można zrobić, aby pomóc sprzedać dom szybciej jak te 15 wskazówek.

Tip #1- Zacznij od głębokiego czyszczenia:

Kiedy już zdecydujesz się sprzedać swój dom, prawie natychmiast będziesz przytłoczony różnymi zadaniami, które są z tym związane. Ta pierwsza wskazówka, aby sprzedać swój dom szybciej, choć, jest jeden nie chcesz przeoczyć. Masz tylko jedną szansę, aby zaimponować kupującemu, więc twój dom musi wyglądać obraz-perfect. Kupujący chcą domu, który wygląda jak to świeżo z rąk budowniczego, nawet jeśli nie jest nowy, a to oznacza, że nadszedł czas na głębokie czyszczenie. Najlepiej jest zatrudnić profesjonalnego sprzątacza. Trudno jest uzyskać “dobre jak nowe” czyszczenie na własną rękę, ponieważ jesteś tak przyzwyczajony do tego, jak lubisz swój dom. Profesjonalny, choć wie, jak trafić te miejsca, które można przegapić, i to może dać ci czas, aby skupić się na innych elementów sprzedaży domu, że nie można sobie pozwolić na przeoczenie.

Tip #2 – Get Rid of the Clutter:

Jest to jeden sposób, aby sprzedać dom szybciej niż słyszysz wiele o i nie bez powodu. Te dni, prawie każdy ma zbyt wiele rzeczy. Decluttering to po prostu proces pozbywania się przedmiotów, których nie potrzebujesz. Wiesz, że sokowirówka kupiłeś sześć lat temu na Prime Day i mają tylko używane raz? Nadszedł czas, aby oddać go do lokalnego sklepu charytatywnego. To samo dotyczy ubrań, które nie pasują od czasu, gdy byłeś w liceum, i zabawek, które dzieci wyrosły trzy miesiące po ich urodzeniu. W rzeczywistości, raz zaczynasz decluttering, ja będzie ciężki zatrzymywać pozbywać się rzeczy ty znasz ty no potrzebujesz teraz i ty jesteś pewny ty no potrzebujesz je w twój nowym domu either. Decluttering może pomóc sprzedać swój dom szybko na kilka sposobów. Po pierwsze, pomoże kupującym zobaczyć, jak wiele dodatkowej przestrzeni masz w swoim domu. Więcej niż to, choć, to pomoże zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku, gdy firma przeprowadzkowa przychodzi. Będziesz miał mniej do pakowania, a oni będą mieli mniej do przenoszenia.

Wskazówka #3 – Depersonalizuj:

Każdy obcy, który wchodzi do domu będzie chciał być w stanie zobaczyć siebie w tej przestrzeni, i to jest, gdzie depersonalizacja przychodzi, aby pomóc Ci sprzedać dom szybciej. Jeśli masz dzieła sztuki dzieci na lodówce, stare koszulki sportowe partnera wiszące w denku, lub nawet wiele zdjęć rodzinnych na ścianach, depersonalizacja jest koniecznością. W trakcie pracy schowaj wszelkie przedmioty z kolekcji (jak Beanie Babies) i wszystkie te osobiste przedmioty, które są niemal wszędzie w Twoim domu. Nie martw się – możesz je powiesić w nowym domu, ale cała ta praca pomoże potencjalnym nabywcom wyobrazić sobie siebie w Twojej przestrzeni.

Wskazówka #4 – Pomyśl o oświetleniu:

Słabo oświetlone domy mają poważną wadę, gdy próbujesz sprzedać dom szybciej. Kupującym trudno jest wyobrazić sobie siebie tam, ale może to również sprawić, że zobaczą przestrzeń jako nieco mniejszą i niezachęcającą, nawet jeśli tak nie jest. Aby rozwiązać wszelkie problemy, jakie możesz mieć, włącz wszystkie światła w domu i otwórz wszystkie osłony okienne. Przejdź pokój po pokoju. Co widzisz? Czy jest wystarczająco dobrze oświetlony, aby zobaczyć każdy kąt swojego domu? Jeśli nie, to czas zająć się niektórymi z tych kwestii. Upewnij się, że okna są tak czyste, jak to tylko możliwe. W mniejszych pomieszczeniach, gdzie nie ma zbyt wiele światła, rozważ dodanie luster, które odbijają dostępne światło i sprawiają, że pokój wydaje się nieco większy. Będziesz chciał również upewnić się, że ściany są w jasnych kolorach i że masz jasną kolorową pościel, dywany i zasłony okienne. Jeśli możesz, uaktualnij wszystkie oprawy oświetleniowe, które się starzeją, i dodaj nowsze, jaśniejsze żarówki LED do każdej oprawy w domu. Jeśli masz przestrzeń, która jest nadal ciemna, pamiętaj o dodaniu lamp w zależności od potrzeb. W trakcie pracy nie zapomnij zająć się również zewnętrzną częścią domu. Kilka opraw oświetleniowych na zewnątrz może pomóc Twojej nieruchomości wyglądać świetnie nawet w ciemności!

Tip #5 – Odśwież swoje ściany i wykończenia:

Twoje ściany i wykończenia są czymś, na co potencjalni nabywcy będą patrzeć w każdym pokoju w domu, więc będziesz chciał załatać wszelkie pęknięcia lub dziury w obu, i dodać świeżą warstwę farby do wszystkiego, aby sprzedać dom szybciej. To pomoże dać mu czysty, świeży wygląd naprawdę chcesz. Jeśli masz mało czasu, choć, dokonać wszelkich niezbędnych napraw ścian lub wykończenia i malować wejście do domu, kuchni i łazienki. Są to kluczowe obszary, że kupujący będą koncentrować się na jak chodzą po domu. Nie jesteś pewien, jakie kolory użyć? Większość agentów nieruchomości powie Ci, aby uniknąć wszystkiego, co jest zbyt odważne lub jasne. Będziesz chciał trzymać się neutralnych kolorów tutaj, aby pomóc dać przestrzeń wygląd chcesz.

Tip #6 – Rozważ Staging:

Home staging jest dość nowy trend Polska, a pomysł tutaj jest to, że dodać nowe meble, przearanżować, i dodać kilka innych tradycyjnych akcentów domu modelu, aby pomóc przyciągnąć nabywców. Czy dom z inscenizacją sprzedaje się szybciej? Większość agentów powie ci, że inscenizacja domu absolutnie sprzedaje szybciej. Ten dotyk może pomóc kupującemu naprawdę zobaczyć się w domu, ponieważ sprawia, że wyglądają move-in gotowy. Jeśli jesteś zainteresowany inscenizacją swojego domu, możesz pracować z agentem nieruchomości lub znaleźć firmę inscenizacyjną, która się tym zajmie. Można również wynająć meble z wielu różnych firm, aby pomóc zastąpić przestarzałe meble i przyciągnąć więcej kupujących. Jeśli nadal jesteś na płocie o odpowiedzi na pytanie “czy dom z inscenizacją sprzedaje się szybciej”, pamiętaj, aby omówić to z agentem nieruchomości przed podjęciem decyzji.

Tip #7 – Dokonaj drobnych napraw:

Jeśli są jakieś małe naprawy, które muszą być obsługiwane wokół domu, nie chcesz odkładać ich dłużej, jeśli chcesz sprzedać dom szybciej. Sprawdź, aby upewnić się, że nie ma poślizgu dachówek lub kranów, które nie działają prawidłowo. Upewnij się, że wszystkie drzwi szafy są dobrze zawieszone, i absolutnie wszystko działa jak należy. Może to obejmować naprawę wszelkich uszkodzeń podłóg, które obecnie posiadasz (takich jak zadrapania w drewnianych podłogach lub rozdarcia dywanów) oraz wymianę sekcji listew ozdobnych lub listew przypodłogowych, w których znajdują się wyżłobienia. Nie zapomnij upewnić się, że każde okno i drzwi otwierają się i zamykają płynnie i bez problemu, a każdy ekran w domu jest czysty i w dobrym stanie. Jeśli masz jakieś miejsca, gdzie woda wyciekła w domu w dowolnym czasie, upewnij się, że adres tych problemów, zbyt. Kiedy wyjdziesz podczas pokazu domu, ludzie mogą spłukać toaletę, zajrzeć do szafek, a nawet spróbować każdego kranu w domu, więc jeśli widzisz problem, należy go natychmiast zaadresować.

Tip #8 – Don’t Forget Kerb Appeal:

Kerb appeal jest kluczowym czynnikiem dla wielu nabywców. Jedno z badań wykazało, że 68% nabywców jest skłonnych zaoferować dodatkowe pieniądze na nieruchomości z lepszym krawężnikiem, i to jest dość łatwe do adresowania tego obszaru. Zacznij od zajęcia się okładziną. Jeśli wymaga ona naprawy, zrób to natychmiast. Jeśli nie został wyczyszczony w pewnym czasie, radzić sobie z tym, jak również. Chcesz, aby okładzina zaoferować wysokiej jakości wygląd domu. Rozważ również, wszelkie materiały hardscaping wokół domu. Jeśli masz ścieżkę, która może użyć trochę pracy, zrobić to, co możesz, aby go naprawić. Jeśli podjazd może korzystać z mycia mocą, obsłużyć to natychmiast. Stamtąd, będziesz chciał zrobić trochę ogrodnictwa. Kosić przedni i tylny trawnik, a jeśli nie masz obecnie żadnych roślin wieloletnich lub sadzonek, będziesz chciał dodać, że. Chcesz, aby wyglądał schludnie, łatwy w pielęgnacji i absolutnie wspaniały.

Tip #9 – Set the Right Sale Price:

Cena sprzedaży Twojego domu może być tym, co przyciąga niektórych ludzi do oglądania go w pierwszej kolejności, więc uzyskanie go w prawo za pierwszym razem jest absolutnie kluczowe. Zacznij od spojrzenia na niektóre darmowe narzędzia wyceny domu, aby pomóc zrozumieć, co może być warte. Stamtąd, porozmawiać z agentem nieruchomości, aby zdecydować, co inne domy w okolicy są dzieje. Po tym, może rzeczywiście chcesz zapłacić za profesjonalną wycenę, więc można paznokci cenę po raz pierwszy. Chociaż może to być kosztowny krok, to jeden, który może pomóc Ci zrobić kilka dodatkowych funtów, pomagając dom sprzedać szybciej.

Tip #10 – Zdobądź wspaniałego agenta nieruchomości:

Wiele osób uważa, że wynajęcie najlepszego agenta nieruchomości jest jednym najszybszym sposobem, aby uzyskać swoją własność na i z rynku szybko. Lądowanie na jednej osobie, która jest właśnie dla Ciebie, choć nie zawsze jest łatwe. Nie wiesz, jak znaleźć idealny jeden? Zacznij od uzyskania zaleceń od przyjaciół i członków rodziny, którzy niedawno używali agenta nieruchomości. Gdy masz dość krótką listę, sprawdź agentów poświadczenia z National Association of Estate Agents lub innych organów handlowych, aby upewnić się, że spełniają one najwyższe standardy profesjonalizmu. Możesz także spojrzeć na ich oferty. Czy mają one wspaniałe zdjęcia? Czy są one dobrze napisane? Kiedy znajdziesz kilka agentów jesteś zadowolony z pracy, wywiad z nimi. Dowiedz się, kto obsługuje widoki, co pobierają, i czy mają one lokalną wiedzę niezbędną do sprzedaży domu szybko.

Tip #11 – Dodaj wspaniałe zdjęcia:

Twój agent nieruchomości prawdopodobnie weźmie kilka zdjęć swojej nieruchomości do celów marketingowych, ale upewnij się, że używasz profesjonalnego fotografa, aby uzyskać najlepsze możliwe obrazy. Chcesz mieć najlepsze zdjęcia możliwe, jak zdjęcia opowiedzieć historię swojego domu i pomóc nabywcom zdecydować, czy nawet chcą zarezerwować pokaz.

Tip #12 – Zawsze sprzątaj przed pokazem:

Miejmy nadzieję, że Twoja nieruchomość przyciągnie mnóstwo uwagi, a Ty będziesz miał mnóstwo pokazów zarezerwowanych zaraz po wprowadzeniu jej na rynek. Pamiętaj jednak, że z każdym pokazem przychodzi potrzeba solidnego czyszczenia. Wszystko powinno być błyszczące w momencie, gdy potencjalny nabywca wchodzi do drzwi, więc zrób co możesz, aby utrzymać porządek w nieruchomości na co dzień. Twój agent może zatrzymać się z potencjalnych nabywców w każdej chwili!

Tip #13 – Climate Control is a Must:

W najgorętsze letnie dni, chcesz, aby twój dom był chłodną oazą. Podczas gorzkich miesięcy zimowych, chcesz, aby dom był ciepły i przytulny. Kupujący też tego chcą. Zadbaj o to, aby kontrolować swoją temperaturę podczas każdego oglądania. Kupujący będą chcieli mieć idealną temperaturę w momencie, gdy wejdą do domu.

Tip #14 – Pamiętaj, że nie każdy kocha zwierzęta domowe:

Możesz kochać swojego psa i kota, ale nie każdy jest miłośnikiem zwierząt domowych, a to dobry pomysł, aby nie tylko zabrać Fido z tobą, zanim masz swój dom pokazany, ale także zebrać wszystkie jego zabawki. Jeśli masz kota, upewnij się, że kuweta jest scooped i ukryte, jeśli to możliwe. Odłóż jedzenie dla zwierząt i upewnij się, że dom nie pachnie jak twoje zwierzęta, zanim potencjalny nabywca przyjdzie go zobaczyć.

Tip #15 – Let Some Fresh Air In:

Otwarcie okien na zaledwie dziesięć minut lub tak przed pokazem może pomóc wpuścić trochę świeżego powietrza, a to może być ogromny krok dla potencjalnych nabywców. Nawet jeśli jest to dość ciepły lub chłodny dzień, uzyskanie świeżego powietrza może pomóc wyeliminować gotowanie i zapachy zwierząt domowych i innych rzeczy, które mogą nie zauważyć, gdy idziesz do domu, ale potencjalni nabywcy są pewni, aby zapach chwili przechodzą przez drzwi.

Dlaczego możesz chcieć szybkiej sprzedaży domu

Dlaczego w ogóle trzeba sprzedać swój dom szybciej? Istnieje kilka powodów, dla których ludzie potrzebują szybszego niż przeciętny czasu sprzedaży w tych dniach. Jednym z najczęstszych, szczególnie po pandemii COVID-19, jest przeniesienie się do celów zawodowych. Czy pandemia zmieniła sposób pracy, popchnęła Cię do przejścia na emeryturę, czy też pomogła Ci uświadomić sobie, że firma, z którą jesteś po prostu nie jest dla Ciebie, przeniesienie jest głównym powodem, aby sprzedać swój dom tak szybko, jak to możliwe, zwłaszcza jeśli masz już pracę gdzie indziej.

Innym powodem, dla którego wiele osób musi sprzedać swoje domy tak szybko, jak to możliwe, jest zmiana sytuacji rodzinnej. Niezależnie od tego, czy spodziewasz się małego kogoś nowego, miałeś przełącznik opieki, pracujesz przez rozwód lub poniosłeś stratę ukochanego partnera, może to być trudne, aby wiedzieć, co zrobić z domem. Decydując się na umieszczenie go na rynku jest często najlepszą opcją, aby uzyskać świeży start, którego potrzebujesz.

Niektórzy decydują się sprzedać swoje domy z powodu obaw finansowych, jak również. Jeśli stoisz w obliczu repozycji lub po prostu nie jesteś pewien, jak zamierzasz kontynuować dokonywanie płatności hipotecznych, możesz czuć się całkowicie bezradny. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem może być sprzedaż domu i dokonanie niezbędnych zmian, abyś czuł się bardziej komfortowo ze swoimi finansami.

Niektórzy decydują się również na sprzedaż, ponieważ są downsizing, więc mogą przejść na emeryturę. Często, jeśli spędziłeś lata w konkretnej przestrzeni, może być trudno wiedzieć, co zrobić z całym dodatkowym pokojem, gdy dzieci się oddalą. Downsizing i sprzedaży tego domu i wybierając coś z bardziej odpowiedniej wielkości jest świetną opcją w tej sytuacji, ponieważ może to być znacznie bardziej zarządzane przestrzeni i dać dodatkowe miejsce w budżecie do podróży lub zrobić coś innego ze swoim czasem.

Odziedziczone nieruchomości to dodatkowy powód, dla którego wiele osób musi szybko sprzedać swoje domy. Trudno jest wiedzieć, co zrobić z kawałkiem nieruchomości, którą odziedziczyłeś, ale może być trudno powiesić na więcej niż jednej nieruchomości w tym samym czasie. Jeśli wolisz uniknąć kłopotów z tym związanych, szybka sprzedaż domu jest właściwym wyborem.

Zalety szybszej sprzedaży domu

Jeśli jesteś gotowy na sprzedaż domu, z jakiegokolwiek powodu, upewniając się, że proces jest tak szybki, jak to możliwe, może dać ci spokój, którego najbardziej potrzebujesz. Największą zaletą jest fakt, że gdy skończysz z tym domem, możesz wykorzystać swój czas i energię na coś znacznie innego.

No Comments

Post A Comment