Jak sprzedać dom, gdy masz brudnego sąsiada?

Jak sprzedać dom, gdy masz brudnego sąsiada?

Jak sprzedać dom, gdy masz brudnego sąsiada?


Bycie właścicielem domu to duża odpowiedzialność. Musisz upewnić się, że trawa jest skoszona, a śnieg odśnieżany. Jednak niektórzy ludzie mają tendencję do ignorowania tego aspektu bycia właścicielem domu. Możesz już kogoś znać, jeśli mieszkasz obok niechlujnego sąsiada.

Być może z biegiem lat nauczyłeś się żyć z niechlujnymi sąsiadami. Jeśli jednak planujesz wkrótce sprzedać swój dom, może to być problem. Jeden rzecz, której nabywcy domów nie chcą widzieć dzielnica, która ma brudnych sąsiadów. Oto dlaczego powinieneś sprzedaj nieruchomość szybko za gotówkę jeśli nie masz najczystszych sąsiadów.

Jak niechlujni sąsiedzi obniżają wartość twojego domu?

Kiedy planujesz sprzedać swój dom metodą tradycyjną, musisz poznać wartość swojego domu. Ten proces jest wykonywany przez zatrudnienie rzeczoznawcy lub lokalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Podczas procesu oceny będą przyglądać się domom w Twojej okolicy.

Jeśli te domy wokół twojego domu są w kiepskich warunkach, wtedy wartość twojego domu spada. Potencjalni nabywcy mogą być zbyt rozproszeni przez bałagan sąsiadów, że stracą zainteresowanie Twoim domem. The Instytut Oceny donosi, że posiadanie złego sąsiada, takiego jak bałagan, może zmniejszyć wartość domu o 10 procent.

Jak sprzedać dom, gdy masz brudnego sąsiada?

Zapytaj sąsiadów, czy możesz pomóc w sprzątaniu

Utrzymanie domu to dużo pracy, zwłaszcza gdy właściciele są starsi lub chorzy. Mogą nie być fizycznie zdolni do samodzielnej pracy na podwórku. A wynajęcie kogoś do pracy na podwórku może być poza budżetem. Więc jeśli twój sąsiad jest stary lub chory, to zastanów się nad pytaniem, czy możesz podać pomocną dłoń. Wyraź im, że chcesz, aby okolica wyglądała dobrze, abyś mógł szybciej sprzedać swój dom.

Skontaktuj się z właścicielem

Jeśli twoi sąsiedzi są najemcami, powinieneś skontaktować się z właścicielem nieruchomości. Większość najemców zgodziła się utrzymać wnętrze i zewnętrze domu w określonym stanie. Jeśli ta umowa zostanie zerwana, wynajmujący mogą wkroczyć i podjąć działania. Czasami właściciele mogą zatrudnić specjalistów do opieki nad nieruchomością lub podjąć poważniejsze kroki z najemcami. Najemcy mogą zostać postawieni przed sądem w celu eksmisji jeśli ich zaniedbanie w czystości koliduje z ogólnym bezpieczeństwem innych lokatorów lub sąsiadów.

Sprzedaj nieruchomość za gotówkę

Szybszym sposobem na sprzedaż domu jest skorzystanie z alternatywnej trasy i sprzedać swój dom za gotówkę. Możesz sprzedać swój dom firmie, która kupuje domy i uniknąć całego procesu wystawiania na sprzedaż. Nie będziesz musiał prosić sąsiadów o posprzątanie domu, aby móc wystawić swoją nieruchomość.

Ten proces polega na skontaktowaniu się z firmą, zaplanowaniu pokazu domu i otrzymaniu oferty. Firmy te nie proszą o żadne naprawy ani nie proszą o dodatkowe opłaty. Możesz więc mieć pewność, że dostaniesz więcej pieniędzy za swoją nieruchomość.

Czy jesteś gotowy? sprzedać nieruchomość szybko za gotówkę?

Zadzwoń do nabywców domów w najlepszej cenie! Nasz zespół działa lokalnie, dzięki czemu może przeprowadzić Cię przez proces sprzedaży. Poproś o ofertę gotówkową już dziś!

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment