Jak sprawić, by Twój dom był bardziej wartościowy i szybciej się sprzedawał

How To Make Your Home More Valuable and Sell Faster

Jak sprawić, by Twój dom był bardziej wartościowy i szybciej się sprzedawał


Jak sprawić, by Twój dom był bardziej wartościowy i szybciej się sprzedawał


Jak Zwiększyć Wartość Domu i Sprzedać Szybciej

Kiedy pracujesz, aby sprzedać swój dom, prawdopodobnie będziesz szukać pomocy prawie wszędzie. Jeśli jesteś jak większość sprzedawców domów, przeczytałeś setki postów na blogach i obejrzałeś mnóstwo Tik Toks o tym, jak uczynić swój dom bardziej wartościowym i sprzedać szybciej. Na szczęście jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby to umożliwić. Ten przewodnik może pomóc.

Tip #1 – Clean It Up (posprzątaj)

Podczas gdy większość ludzi myśli o czyszczeniu domu tuż przed datą ukończenia, rzeczywistość jest taka, że chcesz dać mu solidne czyste przed kiedykolwiek umieścić go na rynku, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uczynić swój dom bardziej wartościowym i sprzedać szybciej. Pamiętaj, że prawie każdy potencjalny nabywca, który przechodzi przez próg swojego domu będzie oczekiwać, że jest w stanie jak nowy, a to oznacza poważne czyste. Brudny dom jest jeden, który sprawia, że wygląda jak to nie zostało dobrze utrzymane i jest w poważnej potrzebie naprawy. Nawet jeśli nie jest to prawdą dla Twojego domu, zapewnienie, że jest czystszy niż kiedykolwiek myślałeś możliwe oznacza przestrzeń, która po prostu wygląda i czuje się lepiej do potencjalnych nabywców. Możesz nawet rozważyć zatrudnienie profesjonalnych sprzątaczy, którzy zajmą się tą pracą. Zastanawiasz się dlaczego? Pamiętaj tylko, jak bardzo będziesz zajęty, gdy będziesz próbował przygotować swój dom do sprzedaży. Głębokie czyszczenie jest czasochłonny proces, że może po prostu nie mają energii dla. Więcej niż to, chociaż, zatrudnianie profesjonalnego sprzątacza oznacza profesjonalne wyniki. Mogą one poradzić sobie z plamami, które odłożyłeś na później i zapewnić, że każda drobina kurzu zniknie z Twojego domu.

Wskazówka #2 – Pozbądź się bałaganu

Zanim będziesz miał swój pierwszy pokaz, decluttering jest absolutną koniecznością, a to oznacza przejście przez praktycznie każdy pokój w domu i wyeliminowanie nadmiaru. W wejściu, będziesz chciał przejść przez wszystkie płaszcze i buty. Czy są tam rzeczy, których już nie potrzebujesz? Czy są przedmioty, które możesz przechowywać sezonowo do czasu po przeprowadzce? Przechowuj to, co możesz do czasu po przeprowadzce, a następnie oddaj wszystko, czego już nie potrzebujesz do lokalnego sklepu charytatywnego. Jeżeli ty masz stosy papierkowej roboty lying wokoło twój domu, iść naprzód i adresować tamto zbyt. Uchwyt na listy lub inny system na biurku w domu powinien być używany do obsługi dokumentów do czasu przeprowadzki. Jeśli masz dużo zabawek dla zwierząt obok skrzyni lub innych paraphernalia zwierząt, najlepiej znaleźć solidny sposób, aby przechowywać to, zbyt. Przejrzyj każdy pokój w domu, aż będziesz pewien, że nie masz już przypadkowych stosów tego i tamtego. Nie zapomnij zająć się kuchennymi szafkami i ladą. Chcesz, aby Twoja kuchnia wyglądała jak największa, a obszar roboczy wyglądał również na duży, więc pozbądź się małych urządzeń, których nie używasz i przechowuj wszystko, czego nie potrzebujesz od razu. Jak pracujesz, upewnij się, że meble działają dobrze z każdym pokojem, zbyt. Jeśli masz kawałki, które są po prostu zbyt duże dla twojej przestrzeni, to najlepiej użyć jednostki self-storage, aby umieścić te daleko aż po przeniesieniu. Jednym z celów decluttering jest, aby każdy pokój wyglądał tak duży, jak to możliwe, a przechowywanie ponadwymiarowych mebli może zrobić dokładnie to.

Tip #3 – Dodaj trochę świeżej farby

Wiele agentów nieruchomości powie Ci, aby pomalować wnętrze domu przed listą, i nie bez powodu. To może pomóc dać wszystko świeże, nowy wygląd, że kupujący będą kochać. Jednak, co więcej, może pomóc potencjalnym nabywcom wyobrazić sobie siebie w tej przestrzeni, zwłaszcza jeśli używasz neutralnych kolorów, które działają dobrze z prawie każdym schematem dekoracyjnym. Świeża farba ma jeszcze jedną zaletę, jak również. Może pomóc wyeliminować zapachy, które mogły się nagromadzić w domu z czasem.

Tip #4 – Tackle All of those Small Repairs (Poradzić sobie z tymi wszystkimi drobnymi naprawami)

Właściciele domów często odkładają drobne naprawy na inny czas, ale jeśli chcesz wiedzieć, jak uczynić swój dom bardziej wartościowym i sprzedać szybciej, jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić, to przestać odkładać te naprawy. Napraw wszelkie drobne problemy, które zauważyłeś wokół swojego domu. Czy to mała dziura w ścianie, pęknięta płytka podłogowa, złamana gałka drzwi, lub szafka kuchenna, która po prostu nie zamknie się prawidłowo, będziesz chciał dokonać każdej możliwej naprawy swojej nieruchomości. Podczas gdy nie ma cię podczas każdego pokazu, kupujący będą patrzeć na absolutnie wszystko. Często będą włączać krany, otwierać szafy i patrzeć na absolutnie wszystko, więc chcesz się upewnić, że cały dom jest w dobrym stanie, aby nie odwrócić potencjalnych nabywców.

Tip #5 – Make It Look Great From the Kerb

Kerb appeal jest ogromny, gdy próbujesz dowiedzieć się, jak uczynić swój dom bardziej wartościowym. Badania wykazały, że 68% nabywców jest skłonnych zapłacić więcej za domy z wielkim krawężnikiem, a uzyskanie go jest łatwiejsze niż myślisz. Pojedynczą najważniejszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby zwiększyć atrakcyjność krawężnika swojego domu jest naprawa i zmiana wystroju swoich okien drewnianych. Choć może to być nieco kosztowne, nabywcy domów szukają okien w świetnym stanie. Upewnij się, że zostały one również niedawno wyczyszczone! Będziesz także chciał sprawdzić swój dach. Brakujące lub luźne dachówki nie zajmują dużo pracy, aby zastąpić, ale to pomaga poprawić ogólną atrakcyjność domu i może pomóc umieścić kupujących umysły w spokoju, że dom jest w dobrym stanie. Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić atrakcyjność swojego domu. Zacznij od dobrego sprzątania zarówno przedniego, jak i tylnego ogrodu. Po prostu trzeba będzie kosić, przycinać żywopłoty, a jeśli nie masz obecnie kilka prostych roślin wieloletnich, można dodać te i kilka doniczek wokół nieruchomości, aby je trzymać. Nie idź za burtę z sadzenia, choć, ponieważ wielu nabywców wskazał przedni ogród, który wygląda zbyt skomplikowane jest ogromny problem dla nich. Będziesz także chciał zrobić wszelkie niezbędne prace na ścieżce do drzwi wejściowych i podjazdu. To może oznaczać tylko proste mycie mocy. Może to również oznaczać naprawę uszkodzonych powierzchni. Wreszcie, zwróć uwagę na okładziny swojego domu. Upewnij się, że jest ona w dobrym stanie i że była ostatnio czyszczona.

Wskazówka #6 – Rozważ renowację kuchni

Chociaż może nie chcesz zrobić bardzo wiele kosztownych remontów w domu przed sprzedażą, jeśli naprawdę szukasz dowiedzieć się, jak uczynić swój dom bardziej wartościowym, kuchnia jest jednym z obszarów, na których możesz chcieć się skupić. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić tutaj, że pójdzie długą drogę w kierunku przekonania kupujących, że twój dom jest wart ceny sprzedaży. Zacznij od liftingu dla swoich szafek kuchennych. Często tylko malowanie ich może być idealny poziom naprawy, aby pomóc rozjaśnić swoją przestrzeń. Jeśli są one ciemne drewno, będziesz chciał iść z bardziej neutralnym kolorze, który pomoże przyciągnąć kupujących. Stamtąd będziesz chciał uaktualnić swoje blaty. Blaty kwarcowe mogą być drogie, ale są absolutnie wspaniałe, i mogą dać kuchni wygląd naprawdę chcesz. Jest to trwały, przyjazny dla środowiska materiał, i to jest wielki punkt sprzedaży w domu. Następnym krokiem, który będziesz chciał podjąć w kuchni jest aktualizacja oświetlenia. Pamiętaj, że chcesz jasne, piękne przestrzenie w całym domu, więc będziesz chciał wymienić oprawę oświetleniową i dodać nowe żarówki LED. Jeśli nie masz jeszcze dobrego oświetlenia nad miejscem pracy lub zlewem, warto dodać, że również. Następnie należy rozważyć nową podłogę. Podczas gdy wiele osób patrzy na twarde drewno i może to być doskonały wybór, wiele osób wybiera płytki ceramiczne. Oba są trwałe wybory, które są absolutnie wspaniałe i mogą pomóc Twojej nowej kuchni świecić. Ostatnim krokiem, który będziesz chciał podjąć w swoim remodelu kuchni jest adres backsplash. To może pomóc, aby wszystko w kuchni wyglądać zaktualizowane i jasne.

Tip #7 – Wyeliminuj zapachy

Ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest to, aby kupujący zauważył zapach, gdy wchodzi do twojego domu po raz pierwszy. Na szczęście istnieje wiele różnych sposobów, aby wyeliminować ten problem. Zaczyna się od głębokiego czyszczenia, o którym wspomnieliśmy powyżej, ale to idzie trochę dalej. Będziesz chciał regularnie wietrzyć swój dom, gdy jest na rynku. Otwórz swoje okna i drzwi na co najmniej dziesięć minut przed kupujący przychodzi, i rozważyć uruchomienie wentylatorów w domu, jeśli masz je. Mycie obecnych osłon okiennych może pomóc, zbyt. Zapachy mają sposób przesiąkania do tkanin. Pranie zasłon okiennych, choć, może pomóc pozbyć się wszelkich zapachów masz w domu. Podobnie, będziesz chciał wyczyścić parą meble tapicerowane. Można to zrobić profesjonalnie lub wynająć odkurzacz parowy. Wreszcie, mieć swoje dywany profesjonalnie czyszczone, jak również. To (wraz z wcześniej wspomnianym przemalowaniem) pomoże wyeliminować wszelkie zalegające zapachy z Twojego domu.

Make Every Showing Amazing

Te proste wskazówki pomogą Ci dowiedzieć się, jak sprawić, by Twój dom był bardziej wartościowy, ale wiele z nich dzieje się na samym początku procesu. Aby zapewnić, że Twój dom wygląda świetnie przez cały proces sprzedaży, będziesz musiał utrzymać te zmiany, które zrobiłeś. Każdego dnia upewnij się, że twój dom jest uporządkowany przed wyjściem. Każde łóżko powinno być zrobione. Każda zabawka powinna być przechowywana. Wszystko powinno być na swoim miejscu. Jeśli agent nieruchomości dzwoni w środku dnia, będziesz gotowy na ich zatrzymanie się z potencjalnym nabywcą i zobaczyć dom.

Poza tym, upewnij się, że nie dodajesz żadnego dodatkowego bałaganu do domu. Czasami może to być kuszące, aby dodać element tu lub tam po uświadomieniu sobie, jak dużo nowej przestrzeni masz, ale na pewno chcesz zapisać swój zakup spree na późniejszą datę (przynajmniej do czasu po przyjęciu oferty na nieruchomości).

Wreszcie, jeśli masz zwierzęta domowe, zrób to, co możesz, aby utrzymać zapachy zwierząt domowych w zatoce. Pamiętaj, że nie każdy kocha zwierzęta i zapachy, które pochodzą z nimi, więc umyć pościel zwierząt domowych regularnie i rozważyć częstsze wizyty do groomerów aż dom rzeczywiście sprzedał.

Twój agent nieruchomości może pomóc

Twój agent nieruchomości jest rzeczywiście kluczem do upewnienia się, że Twoja nieruchomość dostaje się na i z rynku szybko i idzie za najwięcej pieniędzy możliwe. Porozmawiaj z agentem nieruchomości o niektórych rzeczach, które możesz zrobić, aby poprawić swoją przestrzeń. On lub ona powinna mieć kilka wskazówek na temat ostatnich właściwości sprzedali, że może pracować dobrze w domu też.

Ponadto, jeśli nie czujesz, że masz odpowiedniego agenta nieruchomości po swojej stronie, nigdy nie było lepszego czasu, aby dokonać przełączenia. Choć może się martwić, że zmiana agentów nieruchomości sprawi, że proces sprzedaży domu dłużej, prosta prawda jest taka, że przełączanie agentów nieruchomości może być najlepszą decyzją, aby pomóc uzyskać rzeczy w ruchu. Jeśli nie jesteś pewien, kto używać, porozmawiać z rodziną, przyjaciółmi i sąsiadami, którzy niedawno sprzedali swoje domy, aby uzyskać zalecenia. Jak zebrać kilka zaleceń, zrobić trochę badań. Czy właściwości są one marketingu atrakcyjne? Czy oferują świetną kopię marketingową i zdjęcia? Upewnij się, że każdy, kogo wybierzesz ma głębszą wiedzę na temat lokalnej okolicy, jak również. Chcesz kogoś, kto zna ludzi, którzy kupują domy w swojej okolicy, ponieważ będą wiedzieć dokładnie, co powiedzieć, aby upewnić się, że masz mnóstwo potencjalnych nabywców lining up na drzwi.

Sprzedaż domu może być przytłaczający proces, ale jest to możliwe, aby przenieść go na i z rynku szybko i za więcej pieniędzy, niż myślałeś możliwe, jeśli po prostu wykorzystać te pomocne wskazówki.

No Comments

Post A Comment