Jak początkujący agenci radzą sobie w czasie pandemii

Jak początkujący agenci radzą sobie w czasie pandemii

Jak początkujący agenci radzą sobie w czasie pandemii

Kiedy wiosną 2020 roku restauracja, w której Tom Hunt służył jako kelner, została tymczasowo zamknięta z powodu pandemii COVID-19, uznał, że nadszedł właściwy czas, aby zrealizować swoje wieloletnie marzenie o zostaniu agentem nieruchomości.

„Zawsze interesowałem się nieruchomościami, ale zawsze miałem inne zobowiązania i nie byłem pewien, czy moje prowizje wystarczą na utrzymanie mojej rodziny, przynajmniej na początku” – powiedział agent z Eureka w Kalifornii. „Kiedy pojawił się COVID, zdecydowałem się pracować nad moją licencją”.

Hunt miał przystąpić do egzaminu licencyjnego w październiku 2020 r. tylko po to, by Kalifornia ponownie została zablokowana, co zmusiło go do czekania do marca 2021 r., aby w końcu przystąpić.

„Kiedy powiedzieli, że wznawiają egzaminy, wskoczyłem na to i udało mi się zarezerwować miejsce na dwa tygodnie po ich otwarciu” – powiedział Hunt. „Pozwoliłem, by sprawy się potoczyły, więc po prostu włożyłem wszystko z powrotem i wykonałem wiele testów praktycznych, a potem wybrałem właściwą rzecz”.

Wkuwanie opłaciło się, a Hunt oficjalnie został licencjonowanym agentem nieruchomości w marcu 2021 roku, dołączając do firmy maklerskiej z siedzibą w Eureka. nieruchomości w Kalifornii.

Hunt jest tylko jednym z tysięcy brokerów, którzy odważyli się wejść na rynek nieruchomości podczas pandemii COVID-19. Koniec 2019 roku to tzw Federalne stowarzyszenie pośredników w obrocie nieruchomościami liczyła 1,4 mln członków. Według profilu członkostwa NAR na rok 2021, do końca 2020 roku liczba członków organizacji wzrosła do 1,48 miliona raport.

Programy reality TV przedstawiają agenta nieruchomości jako efektowną i łatwo dochodową karierę. Ale rzadko odzwierciedla rzeczywistość, zwłaszcza dla niedoświadczonych agentów. Ci nowicjusze zostali wrzuceni na najbardziej ekstremalne rynki sprzedawców w historii, gdzie musieli nauczyć się pisać ofertę, przedstawiać potencjalnego sprzedawcę i generować potencjalnych klientów w locie. Pandemia zmusiła wielu do korzystania z kursów online, ograniczyła osobiste interakcje z klientami i pozbawiła ich możliwości obserwowania swoich mentorów i brokerów w akcji.

Dla tysięcy nowych agentów nowy start – nawet ze wszystkimi jego brodawkami – opłacił się.

„W czasie pandemii wielu osobom, które z różnych powodów odkładały zostanie agentami, łatwiej było wygospodarować czas na kursy edukacyjne, zwłaszcza że nie musiały tam fizycznie chodzić” – mówi Suzanne Hollander, profesor nieruchomości na Florida International powiedział uniwersytet. „Drugą rzeczą związaną z tak wysokimi cenami rynkowymi jest pomysł, że naprawdę można odnieść sukces na rynku nieruchomości. To może być naprawdę ambitne”.

Kiedy ponownie wybuchła pandemia w Lexington w stanie Kentucky wiek 21 Agent Luis Paredes nagle zaczął spędzać dużo czasu w domu. Na początku 2020 roku znajomy o tym wiedział Amazonka Pracownik z dyplomem z inżynierii dźwięku był zainteresowany zmianą kariery, więc skontaktował Paredesa z Brentem Simpsonem, lokalnym agentem nieruchomości.

„Mój harmonogram był po prostu napięty do 60 godzin tygodniowo i czułem się jak w pułapce” – wyjaśnił Parades. „Byłem tam przez jakieś dwa lata i pomyślałem:„ Człowieku, naprawdę nie mogę tu robić nic innego ”.

Paredes powiedział, że jego rozmowa z Simpsonem naprawdę otworzyła mu oczy na możliwość kariery w branży nieruchomości, ale starał się znaleźć czas na zainwestowanie w niezbędne kursy. Wszystko zmieniło się, gdy wybuchła pandemia.

„Poświęcałem co najmniej dwie godziny dziennie na zajęcia, a ukończenie szkoły zajęło mi około trzech miesięcy, a potem spędziłem kolejny miesiąc na ćwiczeniach do egzaminów stanowych i federalnych” – wyjaśnił Parades.

Szkolenia online nie zawsze działają

Chociaż Paredesowi podobała się elastyczność zajęć online i uważał, że dobrze przygotowały go do egzaminów licencyjnych, inni agenci, tacy jak Augusta w stanie Georgia, mieli swoje siedziby eXp Nieruchomości Agentka Stacy Pulliam miała problemy z nauką online.

„Każdy jest inny, a zajęcia online po prostu nie działały dla mnie” – powiedział Pulliam. „Mam dwójkę dzieci w domu i jeszcze prowadziłem własną małą firmę, kiedy zacząłem uczyć. Dają ci sześć miesięcy na zrobienie kursów, a to moim zdaniem za długo, ponieważ przeciągnąłem to do końca i tak naprawdę nie przyswoiłem materiału, więc zrobiłem kursy ponownie”.

Pomimo początkowej czkawki, Pulliam jest zadowolony, że zdecydowała się na ten krok. Wcześniej pracowała w obsłudze klienta w firmie telefonicznej, uczęszczając do szkoły kosmetycznej, ostatecznie otwierając własny salon.

„Zawsze zajmowałem się obsługą klienta, a nieruchomości to branża usługowa” – powiedział Pulliam. „Kupno domu to nie tylko kolejna transakcja, tak ważna jest relacja z klientem. Kiedy obcinasz komuś włosy, musisz ustanowić poziom zaufania, a jeśli chodzi o nieruchomości, jeśli twój klient chce sprzedać swój dom lub z powodzeniem go kupić, musi czuć, że może ufać tobie i twojej wiedzy. Myślę, że jest to umiejętność, która została bardzo dobrze przeniesiona”.

Doświadczenie w sprzedaży pomaga

Jenny Vergos, Memphis, agentka z Tennessee ds Marksa-Bensdorfapowiedziała również, że wiedza i umiejętności, które zdobyła w swojej poprzedniej karierze, sprzedając powierzchnię reklamową na billboardach, czyli „patyczki do lodów”, jak to nazywała, ogromnie pomogły jej w rozpoczęciu nowej kariery w branży nieruchomości mieszkaniowych.

„Wiele z nich polega na nawiązywaniu kontaktów i nie baniu się docierania do ludzi” – powiedział Vergos. „Dla mnie wiele z tego wynikało z samej pracy w sprzedaży, bycia dobrym w sprzedaży i umiejętności przyjmowania odrzucenia. Nie jestem ci w twarz, ale dam ci znać, że chcę ci pomóc i pracować z tobą”.

Podczas gdy Hollander przyznaje, że silny instynkt sprzedaży i pasja do nieruchomości pomagają na początku w tej dziedzinie, jest wiele rzeczy, które nowi agenci muszą rozważyć przed podjęciem decyzji.

„Kiedy zaczynasz jako agent nieruchomości, musisz znać swój rynek, swoich kupujących i sprzedających, a także musisz znać proces faktycznego zamknięcia transakcji” – powiedział Hollander. „Tak więc zajmuje to trochę czasu, aw większości sytuacji nie otrzymujesz zapłaty, dopóki transakcja nie zostanie zamknięta”.

Gorące rynki mogą być wyzwaniem dla początkujących

Chociaż popyt na domy, a co za tym idzie usługi agenta nieruchomości, pozostaje wysoki, wielu agentów zabrało głos prawdziwe trendy powiedział, że to gorące warunki rynkowe należą do największych wyzwań, przed którymi stanęli.

„W tej chwili mamy bardzo ograniczoną podaż, a wiele osób szuka mniej więcej takiej samej ceny za dom” – powiedział Vergos. „W zeszłym tygodniu był dom, który był na rynku mniej niż 48 godzin i miał osiem ofert. Moi klienci przepłacili 10 000 $ i prawdopodobnie nie znaleźli się nawet w pierwszej trójce. Miałem kilku klientów [where] Minęło siedem lub osiem ofert, zanim w końcu wygrali.

Przed wybuchem pandemii COVID-19 nowi agenci mogli próbować budować swój biznes, „siedząc” na otwartych drzwiach innych agentów lub pukając do drzwi w okolicy.

„Wiele strategii, które mój mentor zaczął kilkadziesiąt lat temu, jest albo niedostępnych, albo przestarzałych” — powiedział agent eXp Realty z Los Angeles, Ray McIntosh. „Wtedy, z wszystkimi innymi ograniczeniami, nie mogłem nawet umawiać się na spotkania z moim mentorem. Nie widziałem, jak przedstawia się potencjalnemu sprzedawcy, więc myślę, że wielu z nas przegapiło coś takiego”.

Używanie mediów społecznościowych do robienia interesów

Po powrocie do Lexington Paredes, który przed rozpoczęciem kariery w branży nieruchomości zajmował się promocją produktów w mediach społecznościowych, wykorzystuje zdobyte umiejętności tworzenia treści w mediach społecznościowych do rozwoju firmy.

„Co tydzień publikuję wideo na Facebooku i Instagramie i może kilka innych postów” – powiedział Paredes. „Zdobyłem kilku klientów i poleconych przez Facebooka, więc myślę, że to działa”.

Pomimo swojego sukcesu, Paredes nadal nie czuje się w 100% komfortowo we wszystkich aspektach transakcji na rynku nieruchomości. Na wybrzeżu północnej Kalifornii Tom Hunt wyraził podobne zdanie.

„Nieruchomości to znacznie więcej niż tylko sprzedaż nieruchomości” – powiedział Hunt. „Jest tak wiele różnych aspektów zakupu domu i nie ma dwóch takich samych transakcji i może to być onieśmielające, ponieważ bez praktycznego doświadczenia tak naprawdę nie znasz tak dobrze procesu, co może sprawić, że trudno będzie nawet wiedzieć, jakie pytania pytasz.” chcesz zapytać. Teraz czuję się o wiele bardziej komfortowo, ale myślę, że zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie jeszcze za wiele lat będę natykać się na rzeczy, które sprawiają, że czuję się niekomfortowo”.

Walka jest prawdziwa

Zgodnie z profilem członka NAR 2021, nierzadko nowi agenci mają trudności z budowaniem biznesu. Spośród ankietowanych członków 59% agentów z dwoma lub mniej latami doświadczenia zarobiło mniej niż 10 000 USD, w porównaniu z 39% członków z ponad 16-letnim doświadczeniem, którzy zarobili ponad 100 000 USD.

Z tego powodu Hunt zdecydował się zachować pracę w restauracji, która została ponownie otwarta, gdy kalifornijskie przepisy dotyczące spożywania posiłków w pomieszczeniach zostały złagodzone.

„Wybrałem firmę maklerską, z którą mogę robić, co chcę, jeśli chodzi o liczbę godzin, które przepracowuję w każdym tygodniu, i od samego początku była dla mnie świetnym źródłem informacji” — wyjaśnił Hunt.

Minął niecały rok, odkąd Hunt rozpoczął swoją karierę jako licencjonowany agent nieruchomości, a jego początkowe obawy, że nie będzie w stanie utrzymać rodziny wyłącznie z prowizji, rozwiały się. W rzeczywistości mówi, że był gotowy, aby zająć się nieruchomościami jako pełnoetatową karierą, ale ogólnokrajowy niedobór siły roboczej w branży usługowej miał inne plany.

„Potrzebują mnie w restauracji” – wyjaśnił. – Po prostu nie możesz nikogo znaleźć.

Ale chociaż to powstrzymuje go przed pracą jako pełnoetatowy agent, mówi, że ma to swoje zalety, którymi jest szansa na reklamowanie jego usług jako agenta nieruchomości.

„W restauracji noszę maskę z logo Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, moje wizytówki są z przodu, a długopisy z moją marką obok czeków” – powiedział. „Trudno jest mieć dwie prace, ale możliwość promowania się wśród ludzi w społeczności jest ogromna. Ale ogólnie jestem naprawdę zadowolony, że w końcu się zdecydowałem i zostałem agentem”.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment