Jak odpowiedzieć na pytanie Komisji?

Jak odpowiedzieć na pytanie Komisji?

Jak odpowiedzieć na pytanie Komisji?

Czy jesteś wart prowizji, którą pobierasz za reprezentację?

Niektórzy kupujący i sprzedający domy uważają, że muszą negocjować prowizję w taki sam sposób, w jaki będą negocjować cenę następnego domu. To część Twojej pracy jako profesjonalisty ds. nieruchomości znać odpowiedni język, aby radzić sobie z zastrzeżeniami do prowizji. Nie chodzi tylko o zarabianie pieniędzy, na które zasługujesz, ale także o ochronę poczucia własnej wartości i poczucia własnej wartości.

Problem polega na tym, że doświadczeni właściciele domów i kupujący są nieustannie bombardowani narzędziami do obsługi nieruchomości w Internecie. Możesz łatwo znaleźć kalkulatory wartości domu, pobrać umowy i zorganizować finansowanie online. Dlaczego więc mieliby płacić twoją prowizję?

Jeśli szukasz lepszej odpowiedzi na to pytanie, sprawdź książkę Marka Huntera, Wyprzedaż z wysokim zyskiem: Wygraj sprzedaż bez obniżania ceny (AMACOM, 2012). W nim uczy handlowców, jak radzić sobie z zastrzeżeniami prowizyjnymi i budować zrozumienie ich wkładu w wartość transakcji. Potencjalni klienci prawdopodobnie nie rozumieją, w jaki sposób Ty, jako profesjonalista z branży nieruchomości, możesz uratować ich tysiące, polecając najlepsze usługi, prowadząc proces wyceny, dotrzymując terminu zamknięcia, eliminując problemy z tytułem własności i nie tylko.

Większość kupujących i sprzedających domy nie rozumie wszystkich obowiązków, które Realizuje dla Ciebie profesjonalną obsługę nieruchomości. Hunter sugeruje sporządzenie listy wszystkich rzeczy, które robisz, które są ważne dla klienta, zsumowanie wartości za wykonanie lub niewykonanie zadania, a następnie pokazanie jej klientowi, gdy próbuje negocjować prowizję. Zsumuj również czas potrzebny na wykonanie każdego zadania i zapytaj klienta, czy jest gotów poświęcić ___ dni/tygodnie w roku na zakup lub sprzedaż własnego domu.

Ostatecznie za każdym razem, gdy obniżasz prowizję, oddajesz zysk. Ten zysk może zostać wykorzystany do reinwestowania w Twój biznes i/lub dodania do funduszu oszczędnościowego Twoich dzieci. Za każdym razem, gdy akceptujesz mniej, mówisz sobie, że nie jesteś wart tych pieniędzy. To w końcu sparaliżuje twój system wierzeń.

Co więc powiesz następnym razem, gdy kupujący lub sprzedający spróbuje negocjować Twoją prowizję? Właściwie masz tylko dwie opcje. Możesz zademonstrować wartość tego, co możesz zrobić dla swojego klienta, lub możesz poświęcić swoją przyszłość i poczucie własnej wartości, akceptując mniej, niż zasługujesz.

Artykuł komisji REALTOR® Magazine

No Comments

Post A Comment