Jak dodać tysiące do ceny swojego domu przed sprzedażą

How to Add Thousands to the Price of Your Home before Selling

Jak dodać tysiące do ceny swojego domu przed sprzedażą


Jak dodać tysiące do ceny swojego domu przed sprzedażą


Jak dodać tysiące do ceny swojego domu przed sprzedażą

Nie ma wątpliwości – to jest rynek sprzedawcy dzisiaj. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy, tysiące domów przeniósł się zarówno na i poza rynek, a kupujący są coraz bardziej konkurencyjne o prawie każdym domu, na którym umieścić ofertę. To świetny znak dla potencjalnych sprzedawców domów, i choć analitycy przewidują, że rynek ten gorący może nie trwać, dla tych, którzy rozważają sprzedaż swoich domów, nigdy nie było lepszego czasu. Co możesz zrobić, gdy sprzedajesz, aby pomóc zmaksymalizować swój zysk i upewnić się, że twój dom sprzedaje się za tyle, ile to możliwe? Te wskazówki mogą pomóc.

It Starts with Kerb Appeal

Wielu kupujących poszukuje domów z fantastycznym wyglądem krawężnika. Zaczynają tworzyć opinię w momencie, gdy podjeżdżają pod Twój dom. Będziesz chciał zrobić, co możesz, aby zwiększyć swój krawężnik odwołania, a tam jest rzeczywiście dość trochę można zrobić tutaj. Zacznij od zapewnienia, że numer domu jest wyraźnie widoczny z drogi, więc potencjalni nabywcy wiedzą dokładnie, który dom jest twój. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoje numery domów wyróżniają się dobrze, możesz po prostu zastąpić je czymś nowym lub możesz zdobyć się na odrobinę kreatywności. Odrobina drewna i farby może oznaczać wyświetlacz numerów domów z dołączoną donicą, którą można wypełnić pięknymi kwiatami sezonowymi. Możesz również podświetlić numery domów za pomocą zasilanych energią słoneczną diod LED, dzięki czemu nawet jeśli potencjalni nabywcy domów przyjadą o zmierzchu, będą mogli łatwo dostrzec Twoją nieruchomość. Ręcznie malowane płytki to także miły akcent dla numerów domów.

Poza numerami domów, będziesz chciał upewnić się, że Twój krajobraz wygląda fantastycznie. Upewnij się, że Twoje grządki ogrodowe wyglądają ostro dzięki dwóm do trzech cali mulczu. Dodaj większe rośliny, gdzie jest to właściwe, i może chcesz rozważyć dodanie niektórych kwiatów sezonowych, jeśli jest to możliwe. Zachowaj to wszystko dość niskie koszty utrzymania, choć, ponieważ łatwo jest odstraszyć potencjalnych nabywców od pięknego ogrodu, który oznaczałby godziny konserwacji dla nich. Kilka kwiatów doniczkowych są często wystarczy dodać, aby pomóc stworzyć odwołania, że naprawdę chcesz bez straszenia potencjalnych nabywców z dużej powierzchni ogrodu, które będą musiały utrzymać. Upewnij się, że Twoja trawa została niedawno skoszona, zbyt, i grabie w górę żadnych liści, które można zauważyć wokół przodu.

Naprawy na tym etapie są koniecznością. Jeśli masz ogrodzenia, które wyglądają, jakby wymagały malowania lub bramy, które powinny być naprawione, jest to dobry czas, aby to zrobić. Jeśli możesz, może chcesz dodać warstwę farby na zewnątrz domu też. Pomoże to wyglądać świeżo i czysto. Jeśli masz siding winylowy, upewnij się, że został niedawno wyszorowany. Nawet jeśli nie malować nic innego, może chcesz rozważyć malowanie drzwi wejściowych. Niektórzy uważają, że niebieski jest właściwym kolorem, choć może się to różnić. Ostatnie badanie wykazało, że domy z niebieskimi drzwiami frontowymi mogą uzyskać do 4000 funtów więcej przy sprzedaży niż inne, ciemniejsze kolory, takie jak brąz.

Nie pomijaj twardych krajobrazów w swojej przestrzeni. Betonowe powierzchnie powinny być szorowane, a jeśli masz żwirową ścieżkę do drzwi, upewnij się, że jest w niej wystarczająco dużo żwiru, aby wyglądała na odświeżoną i odnowioną. Upewnij się, że czyścisz również inne powierzchnie.

Dodatkowo, ważne jest, aby naprawić inne przestrzenie na zewnątrz domu, zbyt. Sprawdź dachówki, siding, i poręcze wokół ganku lub pokładu, aby upewnić się, że wszystko wygląda czysto i dobrze naprawione. Ramy okienne powinny być malowane, a rozdarte ekrany okienne powinny być naprawione.

Oświetlenie zewnętrzne może zapewnić Ci wzrost ceny, jak również. Jeśli potencjalny nabywca widzi Twój dom wieczorem, jak on wygląda? Ciemno i ponuro? To nie jest całkiem to, co chcesz. Dodaj zasilane energią słoneczną światła wokół ścieżki do drzwi lub podjazdu. Kilka zasilanych energią słoneczną ozdób ogrodowych może sprawić, że Twój dom będzie również piękniejszy. Jeśli masz oświetlenie domu od frontu, wymień żarówki na jaśniejsze opcje, które pomogą wyróżnić Twój dom i sprawią, że będzie wyglądał przyjaźnie.

Jest to czasami problem, jeśli pracujesz nad sprzedażą mieszkania lub domu w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Twój krawężnik sąsiadów może czasami faktycznie wpłynąć na cenę sprzedaży własnego domu, więc jeśli planujesz sprzedać swoją nieruchomość, możesz chcieć porozmawiać z sąsiadami i zobaczyć, czy możesz dokonać kilku ulepszeń, które pomogą obu z was trochę i zwiększyć cenę sprzedaży.

Podczas pracy pamiętaj o jednej kluczowej rzeczy. Jeśli cokolwiek wymaga całkowitego refitu lub wymiany, nie chcesz iść tak daleko. Celem jest włożenie więcej pieniędzy do kieszeni na końcu drogi, więc chcesz zdecydować się tylko na projekty o wyższym zwrocie z inwestycji. Jeśli wydasz za dużo, nie odzyskasz pieniędzy, które wydałeś, więc łatwiej jest zmienić cenę sprzedaży, niż zlecić wykonanie pracy przed faktycznym wprowadzeniem jej na rynek.

Decluttering Your Space

Chcesz, aby nabywcy byli pod wrażeniem chwili, gdy podciągają się przy drzwiach, ale jeśli to dobre wrażenie nie trwa, gdy przechodzą przez próg, możesz je stracić. Chociaż istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoją cenę sprzedaży, jednym z najłatwiejszych jest po prostu decluttering swoją przestrzeń. Wiele osób obawia się tej części ruchu, ale to faktycznie sprawia, że rzeczy łatwiejsze. Kiedy zaczynasz przez wyeliminowanie bałaganu, rzeczywiście masz mniej do przeniesienia. Więcej niż to, choć, to sprawia, że Twoja przestrzeń wygląda duży, jasny i przyjazny, konieczność, gdy próbujesz dostać jak najwięcej, jak można z obecnego domu.

Należy pamiętać, że podczas gdy niektórzy ludzie czekają, aby zrobić ten proces, dopóki nie mają już potencjalnego nabywcy, to naprawdę lepiej jest obsługiwać go przed listą domu. Nie tylko oznacza to, że cena zakupu będzie prawdopodobnie wyższa, ale oznacza to również, że będziesz w stanie podjąć przemyślane decyzje o tym, co zachować i co powinno iść, a nie decyzje podjęte pochopnie przed ciężarówką przeprowadzki przybywa w twoich drzwiach. Najlepiej rozpocząć ten proces z solidnym planem i harmonogramem w głowie. Tam mogą być przestrzenie w twój domu które no wymagają decluttering, który jest dlaczego rozumieć oba co potrzebuje decluttered i gdy to potrzebuje być zupełny jest absolutną koniecznością.

Nieważne, które przestrzenie twój decluttering plan zawiera, w każdym pokoju, ty potrzebujesz myśleć o czym ty właściwie używasz, co ty potrzebujesz w twój następnym domu, i co kochasz. Nie trzymaj niczego, co nie pasuje do jednej z tych trzech kategorii. Na przykład, może w swoim następnym domu, chciałbyś objąć nowy styl dla swojego salonu. To może oznaczać, że fotel, który miałeś w swoim salonie od czasu studiów, może być teraz oddany do sklepu charytatywnego, abyś mógł zrobić miejsce na nowy mebel. Może to oznaczać wyeliminowanie również znacznie mniejszych przedmiotów. Ile z książek na Twojej półce chcesz zatrzymać? Ile z nich chcesz mieć do spakowania i rozpakowania? A co z tymi śnieżnymi kulami, które ciągle kupujesz? Czy wszystkie są warte zatrzymania?

Ubrania to czasami najtrudniejsza rzecz dla ludzi. Wróć przez zarówno swoją komodę, jak i szafę. Jeśli masz element odzieży, parę butów lub akcesorium, którego nie nosiłeś lub nie używałeś w ciągu ponad roku, szanse są dobre, że nie będziesz go ponownie używać. Jeśli nadal ma dużo życia w nim, oddaj go na cele charytatywne, aby ktoś inny mógł go użyć w najbliższej przyszłości.

Nie przeocz decluttering ze swoimi consumables. Może to obejmować produkty do pielęgnacji ciała, takie jak te, których używasz w łazience, a także materiały czyszczące i produkty papierowe w całym domu. Trzymaj tylko tyle na ręce, ile będziesz potrzebować, zanim faktycznie zrobisz swój ruch.

W trakcie pracy pomocne może być zbudowanie strefy trzymania. Stwórz miejsce dla rzeczy, które chciałbyś spakować, rzeczy, które chciałbyś oddać i rzeczy, które chciałbyś wyrzucić. Po każdej sesji decluttering, można zacząć obsługiwać te rzeczy w każdej ze stref.

Jeśli masz przedmioty, które chciałbyś zachować, ale sprawiają one, że konkretna przestrzeń czuje się zdecydowanie zbyt mała, nie krępuj się ich zachować, ale rozważ przechowywanie ich w jednostce self-storage w pobliżu nowego domu. Możesz nawet zlecić firmie przeprowadzkowej zabranie ich z domu, umieszczenie w jednostce, a następnie dostarczenie ich ponownie w dniu przeprowadzki. To uwolni całkiem sporo miejsca w domu, aby pomóc kupującemu zobaczyć dokładnie to, co mają do pracy.

Depersonalizacja Twojej przestrzeni

Wraz z decluttering, może rzeczywiście chcesz depersonalise swój dom, jak również. Kupujący tylko zakochują się w przestrzeniach, które mogą wyobrazić sobie siebie w, a to oznacza, że jeśli twoje zdjęcia rodzinne są na całej ścianie, to może być trudne dla potencjalnego nabywcy, aby wyobrazić sobie, że faktycznie tam mieszka. Aby tak się stało, upewnij się, że idziesz do przodu i spakować swoje zdjęcia rodzinne. Będziesz również chciał przechowywać pamiątki z wakacji, a także wszelkie trofea i certyfikaty, które obecnie masz oprawione w ramki w całym domu. Prace plastyczne Twojego dziecka również powinny być przechowywane.

Jeśli masz obszerne osobiste kolekcje lub pamiątki po czymkolwiek, to również powinno być przechowywane z dala. Wyobraź sobie, na przykład, że jesteś fanem Manchesteru United, więc masz oprawione koszulki, flagi rajdowe i podpisane zdjęcia od byłych członków zespołu. Jeśli fan Liverpoolu przejdzie przez twoje drzwi, możesz stracić sprzedaż dzięki swojej obszernej kolekcji.

To nie tylko kolekcje o tematyce sportowej, które muszą być spakowane przed sprzedażą, chociaż. Przedmioty i wystrój o tematyce religijnej mogą również stworzyć prawdziwy problem dla potencjalnych nabywców. Jeśli masz relikwie, sztuki lub posągi w całym domu, to najlepiej zastąpić je czymś dość neutralnym, zanim zaczniesz pokazywać swój dom.

Jeśli jesteś dość ciasny na czas, być może będziesz musiał skupić swoje wysiłki depersonalizacji na zaledwie kilku obszarach swojego domu. Badania wykazały, że kupujący najbardziej dbają o cztery obszary twojego domu – salon, kuchnia, główna sypialnia i jadalnia. Jeśli nie masz czasu na depersonalizację wszystkiego, skup się na tych czterech obszarach.

Dokonaj drobniejszych napraw

Istnieje wiele małych napraw, które mogą być wykonane przed listą domu. Zacznij od dobrego spojrzenia na swoje ściany i sufity. Jeśli widzisz otarcia lub pęknięcia, miej je naprawione tak szybko, jak to możliwe. Często handyman może wypełnić go i malować nad nim za zaledwie kilka dolarów, a ta inwestycja będzie warta w dół linii. Pamiętaj, że kolejnym krokiem, jaki podejmiesz, będzie depersonalizacja domu (zajmiemy się tym w kilku akapitach), więc jeśli planujesz usunąć wszelkie dzieła sztuki lub zdjęcia, które mogą pozostawić po sobie małe dziury w ścianach, miej je załatane i wypełnione w tym samym czasie.

Dodatkowo, istnieją inne proste zmiany, które możesz zrobić. Warstwa farby może zrobić całkiem sporo dobrego dla różnych przestrzeni w twoim domu. Przy minimum, będziesz chciał przemalować kilka kluczowych obszarów swojego domu – wejście do domu, kuchnię i łazienki. Jeśli masz czas i pieniądze dostępne, można malować inne obszary swojego domu, zbyt, jak sypialnie i pokój dzienny. Podczas gdy wielu agentów nieruchomości zaleca trzymanie się neutralnych kolorów, inni uważają, że dodanie niektórych kolorów (jak ściany akcentowe) może być bardzo przydatne, ponieważ tworzy paletę dla wyobraźni potencjalnego nabywcy. Korzyści z warstwy farby są absolutnie ogromne. Jest to znacznie mniej pracy dla kupującego, gdy wprowadzają się do domu, a to może sprawić, że dom wygląda dobrze zadbane, jak również świeże i nowe.

Podłogi powinny być poważnym obszarem zainteresowania, gdy pracujesz nad zwiększeniem wartości swojego domu. Jeśli masz starsze, zużyte podłogi, zastępując go powinien być na szczycie listy priorytetów. To nie tylko wygląda niesamowicie, ale to pomoże twój dom pachnie lepiej zbyt. Starsze dywany mogą zachować zapachy zwierząt domowych i gotowania, które mogą rozpraszać niektórych potencjalnych nabywców. Nowa wykładzina, choć, wygląda ostro w przestrzeni, a to może pomóc kupującym być na luzie. Możesz również rozważyć wymianę wykładziny w takich miejscach jak kuchnia lub łazienka z bardziej atrakcyjnymi wyborami podłogowymi.

Nie przeocz prostych problemów do naprawienia, takich jak kapiące krany lub osadzanie się kamienia na armaturze kuchennej lub łazienkowej, również. Są one łatwe do naprawy i wymiany, a mogą nadać Twojemu domowi dokładnie taki wygląd, jaki chcesz.

Dodanie odrobiny światła

Słabe oświetlenie może postawić Twój dom w poważnej niekorzystnej sytuacji. Ciemne domy wydają się mniejsze, a nawet brudniejsze, nawet jeśli spędziłeś sporo czasu na sprzątaniu. Jest jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja przestrzeń wydawała się jaśniejsza. Zacznij od przechodzenia z pokoju do pokoju, patrząc na ilość światła w każdym z nich. Pamiętaj, aby otworzyć zasłony w każdej przestrzeni, włączyć światła i wziąć twarde spojrzenie na to, jak kupujący może. Gdy to zrobisz, prawdopodobnie lepiej zrozumiesz, które miejsca wymagają uwagi.

Możesz zacząć dawać tym przestrzeniom uwagę, adresując wszelkie nieoświetlone problemy, które masz. Ciemniejsze meble lub kolory ścian mogą sprawić, że twój pokój będzie wydawał się ciemny, nawet przy dużej ilości naturalnych lub sztucznych źródeł światła. Ty możesz pomóc rozjaśnić rzeczy trochę z niektóre lekkimi kolorami farby i nawet slipcovers nad meble pomagać rozjaśniać przestrzeń znacząco. Możesz również dodać lustra, aby pokój czuł się nieco lżejszy. Mycie okien zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz może pomóc rozwiązać problem zbyt.

Po zaadresowaniu wszystkich nieoświetlonych czynników, które mogą sprawić, że pokój wydaje się ciemny, nadszedł czas, aby zająć się samymi światłami. Oprawy mogą nie być odpowiednie dla przestrzeni, ale są dość łatwe do wymiany. Jeśli, na przykład, masz starą oprawę z jedną żarówką, rozważ zatrudnienie kogoś, kto wymieni ją na oprawę z dwoma lub trzema żarówkami. Sama wymiana żarówek w oprawach na jaśniejsze też może być bardzo pomocna.

Jeśli nadal nie masz wystarczająco dużo światła, możesz dodać oświetlenie akcentujące lub nawet lampy nocne i biurkowe, aby pomóc rozjaśnić przestrzeń.

Zwróć się do kuchni

Niewiele rzeczy ma moc, aby zmienić cenę swojego domu całkiem jak kuchnia. Jeśli pracujesz, aby zebrać pieniądze potrzebne do zakupu nowego domu, choć, prawdopodobnie nie chcesz wydać zbyt wiele na remont kuchni. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby odświeżyć swoją istniejącą kuchnię. Chcesz coś, co wygląda, czuje i pachnie zarówno świeże i czyste. Chcesz również przestronne, lekkie, przewiewne uczucie, które sprawia, że wygląda jakby było dużo miejsca w każdej szafce. Możesz chcieć rozpocząć proces po prostu przez posiadanie profesjonalnie wyczyszczonej kuchni. Chociaż można absolutnie oczyścić go na własną rękę, zatrudniając profesjonalistę tutaj będzie to zrobić to wygląda fantastycznie. Jeśli masz spleśniały caulk wokół backsplash lub zlewu, może również chcesz wynająć handyman, aby zastąpić go.

Pamiętaj, aby zająć się wszelkimi problemami związanymi z zapachami kuchennymi podczas procesu czyszczenia. Kosze na śmieci mogą być często dość śmierdzące, podobnie jak przedmioty dla zwierząt domowych, więc upewnij się, że dobrze je wyczyściłeś.

Po tym jak Twoja kuchnia została wyczyszczona, zleć jej pomalowanie. Wybierz jasny, neutralny kolor, a następnie pomaluj go. To da ci całkiem sporo wartości. Wystarczy upewnić się, że wybrany odcień działa dobrze z bieżącym blatem i kolorem szafki. Malowanie robi kilka rzeczy dla Twojej kuchni. Po pierwsze, służy do uczynienia go jaśniejszym, ale może być również używany do kontroli wszelkich utrzymujących się tłustych zapachów można mieć w kuchni.

Aktualizacja okuć na szafkach kuchennych jest miłym akcentem, zbyt. Wybierz coś, co pasuje do stylu i wygląda czysto i schludnie. Pomoże to złapać oko potencjalnego nabywcy i pomoże pokazać odświeżony styl, na który liczysz.

Jeśli wcześniej nie declutter tę przestrzeń, teraz jest czas, aby to zrobić. Chcesz, aby twoje blaty robocze były tak jasne, jak to możliwe. Ty możesz chcieć utrzymywać twój czajnik i toster out, ale poza tym, próbować dostawać everything inny z twój blatów. Zwróć uwagę na szafki również tutaj. Pamiętaj, że potencjalni nabywcy będą zaglądać do tych szafek, więc upewnij się, że nie masz w nich zbyt wielu przedmiotów. Zorganizować to, co obecnie masz tam, i wyeliminować wszelkie niedopasowane elementy masz. Nawet jeśli chcesz zachować te przedmioty, najlepiej przechowywać je z dala od siebie, podczas gdy twój dom jest na rynku.

Możesz także chcieć przynieść świeże kwiaty i owoce przed pokazem domu. To może pomóc ożywić swoją kuchnię i sprawić, że będzie wyglądać świeżo i niesamowicie.

Rozważ dokonanie pewnych ulepszeń w łazience

Tak ważne, jak kuchnia jest, łazienka jest dość istotny punkt sprzedaży, jak również. Jeśli masz dużo czasu i pieniędzy na swoich rękach, może chcesz splurge trochę i mieć podwójne zlewy zainstalowane. Jeśli nie masz wystarczająco dużo na dużą zmianę, jak to lub Twoja łazienka jest po prostu zbyt mała, są inne rzeczy, które można zrobić do przestrzeni, aby dokonać niezbędnych zmian. Pamiętaj, aby zainstalować nowy sprzęt na wannę. Dodanie nowego drążka na ręczniki i mocowania zlewu jest miłym akcentem zbyt. Jeśli planujesz dokonać prostych modernizacji takich jak te, upewnij się, że wszystkie pasują do siebie. Jeśli możesz, pomaluj wannę, aby nadać jej świeży wygląd. Możesz również powiesić nowe lustro, aby wyglądała nieco bardziej luksusowo. Jeśli to możliwe, dodaj również przestrzeń. Podczas gdy prawdopodobnie nie możesz sobie pozwolić na dodawanie dalej (i tak naprawdę nie opłacałoby się to), po prostu pracując nad swoim systemem przechowywania może bardzo pomóc. Dodanie kilku prostych półek lub wyczyszczenie półek, które masz dostępne, aby je ubrać, może przejść długą drogę w kierunku przekonania kupującego, że jest to właściwy wybór dla Ciebie.

Rozważ Staging Your Home

Chcesz, aby kupujący wierzyli, że nieruchomość jest przestronna, a jeśli masz meble, które są zbyt duże dla twojej przestrzeni, to nie będzie czuć się przestronnie. Na szczęście istnieją firmy zajmujące się home stagingiem, które chętnie wynajmują meble, które będą dobrze pasować do twojej przestrzeni, dopóki nie sprzedasz swojego domu. Zazwyczaj jest to sposób, aby przejść, szczególnie jeśli masz przestarzałe meble. Możesz użyć self-storage, aby odłożyć swoje stare meble, dopóki się nie przeprowadzisz. Jak pracujesz, aby etapować swój dom, upewnij się, że wyglądają najlepiej w momencie, gdy potencjalny nabywca widzi wewnątrz od drzwi. Upewnij się, że mogą przejść przez drzwi czysto i przejść przez pokój łatwo.

Jak pracujesz do etapu swój dom, upewnij się, że grasz w górę przestrzeń do przechowywania. Szafy i szafki powinny być tak czyste i schludne, jak to tylko możliwe. Dodanie prostych półek z IKEA może często oznaczać, że dodajesz do wyglądu przestrzeni magazynowej w swoim domu i faktycznie dodajesz kilka miejsc do przechowywania rzeczy podczas gdy czekasz na swój dom do sprzedaży.

Możesz pracować z firmą zajmującą się inscenizacją domu dla tej usługi lub możesz po prostu zrobić trochę inscenizacji własnej, gdy pracujesz z popularnymi firmami wynajmu mebli w Twojej okolicy. Jeśli twój budżet jest dość napięty, ale myślisz, że inscenizacja może być drogą do domu, po prostu wynajem mebli, które pasują do twojej przestrzeni jest czasami drogą do zrobienia, ponieważ może być o wiele mniej kosztowna. Tylko pamiętaj, aby spróbować trzymać się jednego stylu w całym domu, więc nie kończy się patrząc jak katastrofa projektowa.

Współpracuj ze swoim agentem nieruchomości

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby dodać tysiące do ceny swojego domu, zanim go sprzedasz, jest znalezienie odpowiedniego agenta nieruchomości. Agenci nieruchomości mają bogatą wiedzę do swojej dyspozycji, a oni mają sporo wiedzy o tym, co gra dobrze w swojej okolicy. W rezultacie, często mogą pomóc zrozumieć, gdzie spędzić czas i wysiłki przed listą tak, że można uzyskać największą możliwą cenę sprzedaży. Oni też mają interes w wyższej cenie sprzedaży, biorąc pod uwagę, że pracują dla procentu tej ceny, więc korzystanie z tej wiedzy może być warte czasu i wysiłku, jak pracujesz, aby sprzedać swój dom.

No Comments

Post A Comment