Inspekcja domu: czego się spodziewać

Flash Realty logo

Inspekcja domu: czego się spodziewać


Obecnie przeglądasz Home Inspection: Czego się spodziewać

Geodeta w kasku i kurtce o wysokiej widoczności z cyfrowym tabletem przeprowadzającym inspekcję domu

Inspekcja domu: czego się spodziewać

  • Autor posta:Rozwiązania Esus Realty
  • Opublikowany post:22 marca 2021
  • Kategoria postu:Warunki domowe

Czego można się spodziewać podczas inspekcji domu

Dobrze, więc wystawiłeś swój dom na sprzedaż i znalazłeś nabywcę – co teraz? Następna jest inspekcja domu, która może być bardzo stresująca. Zawsze coś znajdują. Wiem wiem. Prawdopodobnie myślisz „nic się nie dzieje, nadążaliśmy za domem”. Niestety, twój inspektor dokładnie wie, czego szukać, a jest zawsze coś.

Zamiast czekać, aż stracisz czujność, chcielibyśmy pomóc Ci przygotować się na najgorsze. Oto lista niektórych z najczęstszych rzeczy, z którymi zwykle pojawiają się inspekcje. Spójrz, rób co możesz. Ale ważne jest, aby pamiętać, że zawsze coś będzie, więc nie trzeba się stresować. Czasami nabywcy domów są gotowi sami zająć się drobnymi poprawkami, dlatego ważne jest, aby opowiadać się za sobą i upewnić się, że jesteś gotowy na wszystko, co nadejdzie.

Dach, dopada Cię za każdym razem

Jednym z najczęstszych problemów napotykanych podczas inspekcji domu jest problem z dachem. Nawet jeden wadliwy gont może być piętnem przeciwko tobie.

Wadliwa podstawa

Kolejną kwestią, o której ludzie nie myślą, jest niewłaściwa instalacja. Dachy przyjmują elementy, dlatego ważne jest, aby je poprawnie zbudować. Dach, który uległ znacznemu zużyciu, prawdopodobnie zostanie uszkodzony przez wodę lub jeden ulewny deszcz nie będzie przeciekał. Częściej niż nie, inspektorzy znajdą problem, który wynika z szkód spowodowanych przez wodę.

Znając swoje materiały

Ważne jest, aby znać oznaki zużycia gontów. Bańki, zwijanie i rozdwajanie to najczęstsze problemy, których należy szukać, ale nawet jeśli jesteś przygotowany, możesz przeoczyć bardziej subtelne znaki.

Asfalt ma tylko około 40 lat życia. Jeśli są nieaktualne, prawdopodobnie inspektor będzie wymagał aktualizacji dachu. Gonty drewniane mają podobną żywotność, ale częściej ulegają żywiołom. Jeśli Twój dach jest wykonany z terakoty lub betonu, istnieje większe prawdopodobieństwo, że przejdziesz kontrolę, ponieważ ich szacowana żywotność wynosi do 100 lat!

Okablowanie elektryczne: szokujące odkrycie

Jest to jeden z obszarów, któremu inspektorzy poświęcą wiele uwagi, aby zapobiec wybuchowi pożarów. Problemy z okablowaniem elektrycznym mogą zostać wykryte podczas inspekcji domu. Istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć wadliwe okablowanie: zużycie z powodu wieku

  • Zużycie od wieku
  • Problemy z gryzoniami/owadami
  • Odsłonięty drut

Poznaj swoje przewody

Jak wszystko inne, okablowanie podlega czasowi. Pokrycia mogły z czasem ulec zużyciu, pozostawiając odsłonięte przewody i dając domowi predyspozycje do wpadnięcia w pożar. Jedna iskra może zniszczyć cały twój dom.

Upadek każdej inspekcji domu: owady

Niestety owady mogą powodować duże problemy. Myszy i owady lubią żuć wszystko i wszystko, co mogą znaleźć, w tym przewody elektryczne. Te małe podgryzacze mogą powodować duże problemy, takie jak odsłonięcie przewodów lub nawet ich całkowite przecięcie. Może to prowadzić do zupełnie innego zestawu problemów z okablowaniem.

Rozpadająca się podstawa: wszystko się wali

Niestety całe zużycie, które może wystąpić na dachu i okablowaniu elektrycznym, może również wystąpić w samym fundamencie domu. Gryzonie lubią chować się na strychach i uwielbiają gniazdować we włóknie szklanym. Nie zawsze są łatwe do wykrycia, więc nie panikuj, jeśli podczas inspekcji domu wykryją jakieś problemy. Termity stanowią również zagrożenie dla fundamentów domów, ponieważ atakują i jedzą w systemie podtrzymującym.

Jesteś przygotowany na inspekcję domu. Co teraz?

Jeśli chcesz sprzedać swój dom i musisz być przygotowany na inspekcję domu, zadzwoń do Esus Realty, a oni sami mogą przejść przez to. Po przyjrzeniu się Twojemu domowi, udzielimy Ci informacji zwrotnej na temat najlepszego sposobu działania (sprzedaj nam w takim stanie, w jakim jest, napraw go i wymień po cenie rynkowej lub napraw i sprzedaj za więcej gotówki). Jeśli sprzedajesz rozwiązania Esus Realty za gotówkę, możesz mieć pewność, że możesz całkowicie pominąć proces kontroli, ponieważ składamy oferty bez zmian.

No Comments

Post A Comment