Ile lat ma mój dom i kiedy został zbudowany?

How Old is My House and When Was It Built

Ile lat ma mój dom i kiedy został zbudowany?


How Old is My House and When was It Built?


Jak stary jest mój dom i kiedy został zbudowany

To często zadawane pytanie – ile lat ma mój dom? Istnieje wiele powodów, dla których możesz zastanawiać się nad wiekiem swojego domu, również. Na przykład, może musisz dostarczyć pewne szczegóły do firmy ubezpieczeniowej. Może odkryłeś ciekawostkę podczas remontu. Niezależnie od powodu, dla którego zadajesz sobie pytanie “ile lat ma mój dom”, istnieje wiele dobrych sposobów na uzyskanie odpowiedzi na to pytanie.

Dlaczego odpowiedź na pytanie “Ile lat ma mój dom” ma znaczenie

Nie ma prawdziwych zasad dotyczących tego, co definiuje dom jako “stary”, ale zazwyczaj agenci nieruchomości i inni w agencjach nieruchomości uważają, że każdy budynek zbudowany w ciągu ostatnich 50 lat w Polsce jest nowy. W większości nieruchomości istnieje kilka różnic między starszymi domami a nowszymi, a większość z nich dotyczy projektu nieruchomości i materiałów użytych podczas budowy. Oznacza to, że odpowiedź na pytanie “ile lat ma mój dom” może być całkiem pomocna, jeśli szukasz ubezpieczenia domu lub jesteś zainteresowany dodaniem do nieruchomości, ponieważ zarówno firmy ubezpieczeniowe, jak i budowniczowie chcą wiedzieć o materiałach wysokiego ryzyka, które mogłyby stać się problemem, gdyby zostały uszkodzone lub gdyby przestrzeń została przebudowana. Informacje te mogą być również bardzo pomocne, jeśli szukasz odpowiednich materiałów renowacyjnych, aby dopasować istniejącą strukturę.

Jeśli jesteś na rynku nowego domu, odpowiedź na pytanie, jak stary jest mój dom, może być znaczącą zaletą. Jeśli znasz wiek domu, do którego wchodzisz, możesz lepiej zrozumieć wszelkie potencjalne problemy, z którymi możesz się zmierzyć jako nowy właściciel domu. Będziesz także w stanie zdecydować, jakie cechy najbardziej podziwiasz w domu, co może dać ci całkiem sporo więcej siły przetargowej i informacji.

Pamiętaj jednak, że nie chcesz oceniać domu tylko po jego wieku. Nowsze domy nie zawsze oznaczają lepsze domy. Jasne, nowsze domy są często znacznie bardziej energooszczędne i mogą mieć kilka fajnych funkcji, ale to, czego nie mają, to historia i materiały budowlane sprzed dziesięcioleci. Nowe domy są zawsze budowane w ramach określonego budżetu. Są one również budowane na prawie każdej dostępnej działce. W starszych domach stosowano jednak o wiele lepsze materiały budowlane. Na przykład, tarcica używana w nowoczesnej konstrukcji była zazwyczaj drewnem starego wzrostu. Były one budowane z zamiarem przetrwania ponad stu lat, a to stare drewno było o wiele mocniejsze niż drewno używane w dzisiejszych domach. Było ono zarówno gęstsze, jak i cięższe niż drewno w nowych domach. Podczas gdy wielu stroni od starszych domów ze względu na potencjalne problemy, wielu innych leci do nich, ponieważ są one naprawdę inwestycją, która ma trwać wieki. Inną prawdziwą zaletą tych starszych domów jest to, że są one zbudowane na działkach premium. Lata temu nie było tak wielu ludzi kupujących domy w Polsce, więc te starsze przestrzenie dostały wybór prawie każdej ziemi, którą chcieli, i to pokazuje, zbyt. Przyjrzyj się bliżej nowszym domom, a szybko zauważysz, że stoją na ziemi drugiej kategorii. Starsze domy mają natomiast piękne otoczenie i wspaniałe działki.

Kupno domu nie jest jedynym czasem, kiedy możesz chcieć lepiej przyjrzeć się wiekowi nieruchomości, chociaż. Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży domu, chcesz zaoferować potencjalnym nabywcom jak najwięcej informacji o domu, a jeśli możesz powiedzieć im, kiedy dom został zbudowany (i może trochę informacji o jego historii, jeśli jest to nieruchomość historyczna), możesz mieć prawdziwy punkt sprzedaży na swoich rękach.

Jak znaleźć odpowiedź na pytanie “Jak stary jest mój dom” za pomocą odpowiednich zasobów

Istnieje faktycznie wiele różnych sposobów, aby dowiedzieć się odpowiedzi na pytanie “Jak stary jest mój dom”, ale być może będziesz musiał spróbować kilku różnych metod, zanim osiągniesz ten, który działa dla twojego domu. Chociaż może naprawdę chcesz po prostu Google “Znajdź jak stary jest mój dom”, rzeczywistość jest taka, że możesz nie uzyskać odpowiedzi na swoje pytanie, gdy to zrobisz.

Najczęstszym sposobem, aby dowiedzieć się odpowiedzi na pytanie “Jak stary jest mój dom” jest użycie Land Registry. Ten zasób, jednak, tylko śledzi właścicieli domów, a nie rzeczywiste daty budowy, więc tak długo, jak dom został wprowadzony do krótko po jego zbudowaniu, będziesz w stanie znaleźć odpowiednią datę.

Land Registry posiada Title Registers lub deeds, i są to w zasadzie historyczne zapisy własności. Zazwyczaj można sprawdzić wiek nieruchomości, widząc, kiedy transfer został pierwotnie dokonany z dewelopera do pierwszego właściciela. Prawdopodobnie faktycznie masz kopię rejestru tytułów własności. Standardową praktyką jest otrzymanie go od swojego prawnika wkrótce po zakupie nieruchomości. Jeśli nie masz tej dokumentacji lub jesteś zainteresowany rejestrem przed zakupem domu, możesz skorzystać z portalu eServices Land Registry, aby dowiedzieć się więcej. Zazwyczaj kosztuje to kilka funtów, aby pobrać plik PDF, ale można uzyskać całą historię nieruchomości, granice gruntów i związane z nimi ryzyko powodziowe, które może mieć nieruchomość. Jeśli próbujesz odpowiedzieć na pytanie “Ile lat ma mój dom”, sekcja, której szukasz, nazywa się “Rejestr nieruchomości”, a po uzyskaniu dokumentu będziesz mógł zobaczyć, kiedy nieruchomość została po raz pierwszy zarejestrowana. Możliwe jest jednak, że nieruchomość nie została zarejestrowana, jeśli pozostaje w rodzinie od jakiegoś czasu.

Lokalne władze planistyczne czasami mają pod ręką również tego rodzaju rejestry, co może pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie “Jak stary jest mój dom”. Często rejestrują one rozwój lub prace budowlane na samej nieruchomości. Chociaż może nie być w stanie uzyskać dokładną datę nieruchomości został zbudowany, należy uzyskać dość dobrą historię nieruchomości z tej przestrzeni. Po prostu odwiedzenie strony internetowej tych grup lub wykonanie telefonu może zazwyczaj pomóc w uzyskaniu dostępu do potrzebnych informacji.

Istnieją inne rekordy publiczne, które można wykorzystać, ponieważ walczysz z chęcią po prostu Google “Znajdź, jak stary jest mój dom”. Zwroty spisowe z lat 1841 – 1911 mogą zawierać pierwszą wzmiankę o Twoim adresie. Spis powszechny to proces liczenia populacji kraju, a w Polsce jest on przeprowadzany co dziesięć lat od 1801 roku. Był pożar w 1942 roku, który zniszczył niektóre zapisy spisowe, ale wiele z nich jest kompletnych, a te podjęte w późniejszych latach 1800 często zawierają zapisy adresowe dla rodzin, więc w niektórych przypadkach możesz być w stanie zrobić wyszukiwanie adresu poprzez zapisy spisowe i znaleźć pierwszą wzmiankę o adresie domu, aby dokładnie datować swoją własność.

Twój dom może być wymieniony na Narodowej Liście Dziedzictwa lub na liście National Historic Assets of Wales, która jest dobrym zasobem, gdy szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak mogę znaleźć, jak stary jest mój dom”. Oba te dokumenty są w zasadzie listą każdego chronionego zabytkowego budynku i miejsca w Polscei i Walii. Oba są w pełni wyszukiwalnymi dokumentami, więc jeśli twój dom jest dość stary, możesz znaleźć tutaj jego zapis.

Możliwe jest również wykorzystanie starych map Ordnance Survey podczas poszukiwania właściwej odpowiedzi na pytanie “Jak mogę znaleźć, jak stary jest mój dom”. Mapy te zostały wykonane już w 16th wieku, dokumentujące większe domy i znaczące budynki. Mapy te wydane w 18.th i 19th wieki zazwyczaj zapewniają solidną ilość szczegółów, które obejmują pewne opisy większych domów w niektórych obszarach. Inne mapy znajdujące się w towarzystwach historycznych, lokalnych bibliotek, a nawet kościołów może być wielkim zasobem, jak również pomóc datę domu.

Praca z conveyancing solicitor może często pomóc znaleźć wiek nieruchomości, ponieważ poprzedni sprzedawcy będą czasami wymieniać je w swoich Property Information Forms. Często mają łatwy dostęp do danych, które mogą zająć trochę kopania na swojej części, i choć na pewno nie będzie pracować za darmo, będą one prawdopodobnie w stanie wymyślić z informacji, których potrzebujesz.

Archiwum Narodowe może również posiadać informacje o historii nieruchomości. Chociaż nie jest to najlepsze miejsce do rozpoczęcia, zazwyczaj można znaleźć informacje o domach z lat 1841 – 1939. Na przykład, rejestr z 1939 roku był używany do wydawania książeczek żywnościowych podczas II wojny światowej i uchwycił każdy szczegół populacji w Polsce w tym czasie. Wszystko to może pomóc Ci ustalić adresy w Twojej okolicy w tym czasie. Zapisy spisu powszechnego i mapy są również dostępne z tego miejsca. Możesz nawet zapłacić badaczowi w National Archives, aby wyszukał dane dotyczące Twojej nieruchomości.

Lokalne biblioteki czasami posiadają mapy i archiwa lokalnych obszarów, które mogą pomóc Ci ustalić pierwotną datę budowy Twojego domu. British Library zazwyczaj posiada mapy ubezpieczenia od ognia, które sięgają aż do 1885 roku, więc może być możliwe datowanie domu w ten sposób.

Jeśli wiesz, że masz na głowie znacznie nowszą nieruchomość, możliwe jest łatwe ustalenie daty jej budowy dzięki Google Maps. Od 2008 roku Google Maps street view robi migawki w całej Polsce, więc możesz zobaczyć zewnętrzne ujęcia nieruchomości i gruntów z ostatnich kilku lat. Będziesz chciał wpisać pełny adres nieruchomości na Mapach Google, a pojawi się widok z góry. Następnie możesz wybrać widok satelitarny i kliknąć na zdjęcie nieruchomości. Stamtąd powinieneś być w stanie przewijać linię dat, aby zobaczyć, jak nieruchomość zmieniła się za każdym razem, gdy Google ją sfotografował.

Nauka odpowiedzi na “Jak dowiedzieć się, jak stary jest mój dom” By Learning Architecture

Nieruchomości historyczne, choć, może stanowić szczególne wyzwanie, ponieważ nie zawsze pojawiają się w rekordach najbardziej powszechnych zasobów. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie “ile lat ma mój dom”, ale masz dużo starszy dom, zrozumienie cech wielu historycznych epok w brytyjskiej architekturze może pomóc Ci zdecydować, kiedy Twój dom został faktycznie zbudowany.

Domy Tudorów były zazwyczaj budowane w późnych latach 1400 do wczesnych 1600, a podczas gdy inspirowały projekty na całym świecie, są kwintesencją brytyjskiego typu domu. Inne domy w Europie nie wyglądały tak jak one, kiedy zostały zbudowane. Jeśli masz naprawdę zabytkowy dom i szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak mogę powiedzieć, jak stary jest mój dom”, możesz poszukać kilku kluczowych cech w tego typu domach. Mają dachy kryte strzechą, starannie dopracowane obramowanie okien, bardzo wysokie kominy i odsłonięte drewno. Polskkaład tych domów jest zazwyczaj asymetryczny. Są one zazwyczaj w kształcie litery E lub H.

Projekty domów Jacobean podążały za erą Tudorów, a w przeciwieństwie do tych, zostały zbudowane z cegieł w przeciwieństwie do drewna. Są one również bardzo podobne do innych europejskich projektów z lat 1600. Jeśli masz ten typ domu, możesz mieć rewolucyjne okna sash i płaską fasadę. Możesz również zauważyć masywne drewniane schody w domu. W wielu przypadkach mają one zewnętrzne gzymsy, jak również, a niektóre nawet mają kwatery dla służby, które mogą teraz zostały przekształcone w pomieszczenia gospodarcze.

Domy georgiańskie podążały za stylem Jacobean i były budowane od około 1714 roku do lat 30-tych XIX wieku. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak mogę znaleźć, jak stary jest mój dom”, możesz chcieć najpierw spojrzeć na lokalizację tego typu nieruchomości. Większość z nich znajduje się w centralnym i zachodnim Londynie. Mają one tendencję do bycia wartymi całkiem sporo pieniędzy. Jeśli miałeś okazję zobaczyć numer 10 Downing Street, widziałeś standardowy dom georgiański. W tym momencie historii wielu Brytyjczyków zwiedzało Europę Środkową i Południową i przywieźli ze sobą do domu włoskie wpływy architektoniczne. Wiele z tych nieruchomości ma wiele pięter, prostokątne okna w stylu sash i gładkie tynki. Możesz znaleźć wiele innych wpływów europejskich w całym domu, jak również. Wiele z nich ma stiukowe gzymsy, a niektóre nawet posiadają stiukowy front. Wiele z nich ma greckie motywy nad oknami i drzwiami. Większość z nich posiada również żeliwne balustrady w poprzek frontu nieruchomości. Jednym z najbardziej pożądanych części tych nieruchomości dzisiaj jest fakt, że zazwyczaj mają piwnicę.

Wiktoriańskie domy zostały zbudowane w całej Polsce w latach 1830 – 1901. Domy te posiadają wybitne wpływy gotyckie z zawiłymi cechami. Znajdziesz tu dobrze udekorowane szczyty i łuki, a także drzwi wejściowe, które tak naprawdę nie są centralną częścią konstrukcji. Zamiast tego, są one zazwyczaj umieszczone po prawej lub lewej stronie fasady. Schody w tego typu domach są dość wąskie, podobnie jak korytarze. Domy te mają również zazwyczaj bardzo wysokie sufity oraz ogromne okna wykuszowe. Większe nieruchomości tego typu zazwyczaj zawierają piękne łuki. Jeśli podłoga jest oryginalna w domu tego typu, znajdziesz szerokie, drewniane deski.

Wiktoriańskie domy nie były jedynymi rodzajami domów budowanych w tym okresie, chociaż. Domy w stylu Queen Anne również były popularne w tym czasie. Posiadają one niektóre cechy charakterystyczne dla domów wiktoriańskich, ale są nieco bardziej ozdobne i mają wiele wpływów holenderskich. Możesz zauważyć pewne kontrasty w domach w tym stylu, takie jak ściany z czerwonej cegły i białe kamienne ramy okienne. Domy te mają również zazwyczaj szerokie ganki i kamienne schody. Czasami mają też drewniane daszki nad drzwiami. Często można spotkać podwyższone narożniki wykonane z kamienia. W górnych kondygnacjach zazwyczaj wieszane są kafelki, a niektóre z nich posiadają wiele zewnętrznych elementów z drewna.

Domy Edwardian podążały za tą erą, a oni zwykle byli budowani na obrzeżach obszarów miejskich. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie “Jak mogę znaleźć, jak stary jest mój dom”, będziesz chciał szukać kilku cech w tych domach. Zazwyczaj miały duże ogrody zarówno z przodu, jak i z tyłu, więc są to idealne przestrzenie dla dzisiejszych rodzin. Oryginalne projekty tych domów faworyzowały ogród, a francuskie drzwi często otwierały się w jego kierunku. Większość z nich zawierała wiele witraży i rzeźb wewnątrz. Edwardianie odwrócili kurs na wąskie korytarze, preferując szerokie przestrzenie do lądowania, ale zachowali zamiłowanie do wysokich sufitów, które stworzyli Wiktorianie. Edwardiańskie domy zazwyczaj charakteryzują się otwartymi, przestronnymi przestrzeniami. Możesz znaleźć tu echa architektury Tudorów, z wyśmiewaną okładziną Tudorów. Jeśli Twój dom ma oryginalną podłogę, znajdziesz dąb w jodełkę jako wybór podłogi.

Domy w stylu semi i art deco zaczęły pojawiać się w całej Polsce w latach 1920 – 1940. Architektura w stylu semi charakteryzuje się szerokimi oknami, które pomagają dodać do naturalnego światła w przestrzeni i czerwonej cegły. Dachy mają zazwyczaj dość płytkie nachylenie, a przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne są zazwyczaj dość okazałe. Niektóre mogą mieć nawet dębowy parkiet, który był pierwotnie zainstalowany w tych domach. Większość z nich ma dwie kondygnacje i wnękę na ganek. Są one zazwyczaj zlokalizowane w cichych miejscach, a wiele z nich ma nawet off-street parking lub solidny podjazd. Wspaniałe lokalizacje mogą uczynić je dość pożądanymi właściwościami dla dzisiejszych homebuyers.

Domy Art deco podobnie charakteryzowały się pewną ekstrawagancją i dużą ilością geometrycznych punktów skupienia. Zazwyczaj miały płaski dach i używały dużo metalowej pracy w całym domu. Znajdziesz wiele ostrych kontrastów w tych domach i często są piramidy, wzory szewronowe i zygzaki w różnych miejscach na posesji. Duże okna kropka tych domów, więc zobaczysz mnóstwo naturalnego światła z tych rodzajów nieruchomości.

Po II wojnie światowej, domy Airey stały się dość popularne, ponieważ surowe materiały budowlane były trudne do zdobycia. W rezultacie, wyglądają one dość podstawowe, więc zobaczysz betonowe struktury zamiast cegły i kamienia. Okna w tych domach są bardzo małe, a większość z nich nie posiada ganku. Zamiast tego mają one boazerię w kształcie litery “shiplap”. Niestety, trudno jest znaleźć dom taki jak ten, który wciąż stoi lub jest w dobrym stanie. Styl ten został wymieniony w ustawie o wadach mieszkaniowych z 1984 roku, co oznacza, że wiele z tych nieruchomości zostało zburzonych lub całkowicie zmienionych w trakcie rządowych napraw. Systemy betonowe, które zostały użyte do budowy tych domów są podatne na korozję, co sprawia, że często nie są bezpieczne dzisiaj. Niektórzy pracują nad ich przebudową, ale wielu kredytodawców po prostu nie zaoferuje kredytu hipotecznego z tego typu nieruchomości, ponieważ jest to dość niebezpieczne.

Lata 70. rozpoczęły ponowne zainteresowanie nieruchomościami w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej. Kupno nieruchomości z tego czasu oznacza, że otrzymujesz piękną łazienkę i zmodernizowany system grzewczy. W tych domach znajdziesz duże, płaskie okna, betonowe podłogi i plastikowe deski pogodowe.

Współczesne projekty domów rozpoczęły się w latach 90-tych, a te zazwyczaj posiadają teksturowany mur z cegły, który jest bardziej nowoczesny wykorzystując zarówno czerwone jak i żółte cegły. Są one zazwyczaj łatwe do odróżnienia, ponieważ starsze cegły miały znacznie bardziej błyszczące wykończenie. Istnieje wiele różnych wzorów stosowanych w tych domach, od domów bliźniaczych, poprzez odmiany szeregowe, aż po trzypiętrowe kamienice. Niższe sufity są znakiem rozpoznawczym tego rodzaju domów, podobnie jak wiele innych energooszczędnych funkcji, takich jak lepsze okna i drzwi, aby utrzymać przeciąg na zewnątrz. W domach tych można również spotkać dachówki ceramiczne, ponieważ są one bardzo trwałe. Podczas gdy starsze domy używały łupka, domy zbudowane w epoce nowoczesnej są znacznie bardziej skoncentrowane na wykorzystaniu trwałych materiałów na każdym kroku. Dzisiejsze domy są zazwyczaj minimalistyczne, więc zobaczysz otwarte układy, które pozwalają często wziąć w kuchni, jadalni i pokoju dziennego z jednego spojrzenia. Sypialnie również są zazwyczaj nieco mniejsze. Niektóre z nich posiadają również kamienne okładziny. Zazwyczaj jest to prosty dom z cegły, ale na zewnątrz może znajdować się warstwa kamiennych płytek, aby dopasować się do całej okolicy.

Oprócz patrzenia na cechy architektoniczne domu do pracy, aby określić, kiedy został zbudowany, można również spojrzeć na otaczający obszar. W mniej miejskich obszarach, właściwości mają tendencję do dość jednolite, i to często zawsze było w ten sposób. Ten fakt pomoże Ci lepiej określić historię Twojego domu. Na przykład, jeśli mieszkasz w przestrzeni przemysłowej z domami ustawionymi w równych rzędach, być może masz dom, który został zbudowany, aby pomieścić pracowników podczas rewolucji przemysłowej. Domy w Londynie, Bristolu, Southampton i Manchesterze często były bombardowane podczas drugiej wojny światowej, więc budynek, w którym mieszkasz może być dość nowy, ponieważ tak wiele zostało zniszczone w tym czasie. Jeśli odpowiedź na pytanie “ile lat ma mój dom”, które tak często zadają sobie właściciele domów w Polsce, nie przychodzi ci łatwo, masz do dyspozycji inne zasoby.

My House is Really Old! Co powinienem zrobić?

Jeśli odkryjesz wiek swojego domu i jest on starszy niż początkowo myślałeś, nie martw się! Pytanie do “jak stary jest mój dom” brytyjscy właściciele domów często zadają, może skutkować zaskakująco starą odpowiedzią. Jeśli przygotowujesz się do sprzedaży, jest wiele rzeczy, które można wskazać w starszym domu. Prawdopodobnie jest też kilka rzeczy, na które będziesz chciał uważać. Oto krótka lista niektórych problemów, z którymi borykają się starsze domy, a które warto omówić z fachowcem, zanim zleci się profesjonalną ocenę nieruchomości.

  • Foundation Issues: Jest to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się starsze domy. Problemy z fundamentami mogą powodować pęknięcia osiadania lub mogą rozwijać problemy z ich stopami nośnymi. Tak czy inaczej, naprawy w tym zakresie mogą być dość kosztowne, ale są absolutnie niezbędne, aby bezpiecznie mieszkać w domu lub go sprzedać. Jeśli zauważysz nierówne podłogi w swoim domu, pęknięcia w ścianach wewnątrz lub na zewnątrz domu, drzwi, które nie zatrzaskują się prawidłowo, lub okna, które nie otwierają się dobrze, twój dom może cierpieć z powodu niektórych z najbardziej powszechnych problemów z fundamentami.
  • Problematyczne Materiały Budowlane: Każdy dom zbudowany w latach 1940-1970 prawdopodobnie zawierał jakieś niebezpieczne materiały budowlane, takie jak azbest lub farby na bazie ołowiu. Nie zawsze można zobaczyć tego rodzaju materiały, dopóki nie zleci się oceny domu lub nie zacznie się planować przebudowy. Kontrola pod kątem tych materiałów jest jednak koniecznością, ponieważ mogą one wyrządzić poważne szkody zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jeśli w Twoim domu testy na obecność któregoś z tych problematycznych materiałów budowlanych dadzą wynik pozytywny, będziesz musiał zlecić profesjonaliście ich dokładne usunięcie, zanim będziesz mógł sprzedać swój dom. Rok budowy domu jest dobrym wskaźnikiem tego, czy problematyczne materiały zostały użyte, czy nie, podobnie jak pękająca farba lub pękający tynk.
  • Problemy z pokryciem dachowym: Stan dachu domu jest prawie zawsze problemem w przypadku starszych domów. Różne materiały dachowe mają różne żywotności, a jakość początkowej instalacji, jak wiele konserwacji zostało zrobione do dachu, a stopień dachu może wpływać na żywotność materiałów dachowych. Możesz zobaczyć potencjalne problemy z dachem, badając wszelkie przecieki lub wilgoć na poddaszu domu, wszelkie brakujące materiały dachowe, które można zobaczyć z poziomu gruntu (jak brakujące gonty lub dachówki) lub zwisające rynny.
  • Problemy z jakością powietrza: Starsze domy czasami mają problemy z tlenkiem węgla lub radonem w nich, a wielu właścicieli domów nawet nie wie, że jest problem. Oba te gazy są bezbarwne i bezwonne. Podczas gdy żaden z nich nie jest szybko toksyczny, oba mogą powodować problemy, jeśli jesteś narażony na ich dużą ilość w czasie. Często rozkład gleby może powodować powstawanie tych gazów, podobnie jak wyciek z systemu HVAC lub innych urządzeń, takich jak kuchenka, piekarnik czy suszarka do ubrań. Istotne jest, aby przetestować dla tych gazów, zanim sprzedasz swój dom.
  • Komplikacje hydrauliczne: Z wiekiem rury mogą się szybko rozkładać, a niektóre mogą nawet zawierać niebezpieczne materiały, takie jak ołów. Te fragmenty problematycznych materiałów mogą nawet trafić do wody pitnej. Wszystko to może oznaczać potencjalne problemy dla tych, którzy posiadają starsze domy. Nie są to jednak jedyne problemy, jakich można doświadczyć z instalacją wodno-kanalizacyjną. Często w starszych domach rosną starsze drzewa w ogrodzie przed lub za domem, a te mogą mieć silne systemy korzeniowe, które z czasem mogą wrosnąć w system hydrauliczny. Ważne jest, aby certyfikowany hydraulik dokładnie sprawdził rury w domu, zanim zdecydujesz się na sprzedaż. Będziesz także chciał sprawdzić swój dom dokładnie pod kątem wycieków wokół lub pod kranami, problemów z ciśnieniem wody lub problemów z drenażem.
  • Energy Inefficiency: Jest to być może jeden z największych turnoffs dla nowszych nabywców, jeśli chodzi o starsze domy. Potencjał utraty ciepła jest niemal wszędzie, od pojedynczych szyb w oknach, przez nieszczelne przewody wentylacyjne, po nieodpowiednią izolację. Podczas gdy urok starszych okien domowych może być wspaniały, podczas chłodniejszych miesięcy, prawdopodobnie będziesz chciał mieć nowsze okna. Na szczęście istnieją różnego rodzaju sposoby na rozwiązanie problemu i zwiększenie efektywności energetycznej, nawet w starszym domu. Wystarczy współpracować z ekspertami w dziedzinie energii i lokalnym rzemieślnikiem, aby dokonać niezbędnych zmian.

Jeśli odpowiedź na pytanie “jak stary jest mój dom” brytyjscy właściciele domów tak często zadają sobie pytanie, łapie cię z zaskoczenia, po prostu pamiętaj, aby mieć to sprawdzone pod kątem wszelkich problemów, a następnie użyj tego historycznego wieku jako wielkiego punktu sprzedaży lub rozmowy!

Poznaj historię swojego domu!

Poznanie historii swojego domu może być niesamowicie potężnym narzędziem. Niezależnie od tego, czy szukasz go na rynku, czy po prostu zyskujesz wgląd, istnieje wiele sposobów, aby poradzić sobie z tym zadaniem.

No Comments

Post A Comment