iBuying odbija się o 20% w pierwszym kwartale w porównaniu do końca 2020 roku

iBuying odbija się o 20% w pierwszym kwartale w porównaniu do końca 2020 roku

iBuying odbija się o 20% w pierwszym kwartale w porównaniu do końca 2020 roku

Wygląda na to, że iBuying powrócił po tym, jak najlepsze firmy iBuying w kraju kupiły 4383 domy w pierwszym kwartale 2021 r. – o 20,6% więcej niż w poprzednim kwartale.

Ostatnio raport od czerwonopłetwytypowy dom iBuyer znalazł nabywcę po 13 dniach na rynku – najszybciej od co najmniej 2015 roku, kiedy Redfin zaczął rejestrować dane iBuyer.

Według Redfin, najwyższy kwartał aktywności iBuyer to trzeci kwartał 2019 r., kiedy to za pośrednictwem iBuyers zakupiono 8310 domów. Następnie liczba ta stale spadała, osiągając najniższy poziom 825 w drugim kwartale 2020 r. po tym, jak COVID-19 został oficjalnie uznany za pandemię.

Ale firmy iBuying w pełni wznowiły działalność w maju i czerwcu 2020 r., gdy popyt na mieszkania zaczął się ożywiać dzięki rekordowo niskim oprocentowaniu kredytów hipotecznych i fali przeprowadzek, które umożliwiła praca zdalna. Teraz liczby wreszcie zaczynają rosnąć, powiedział Allister Booth, specjalista ds. przejęć z Los Angeles RedfinNow.

„Biznes naprawdę zaczął się rozwijać w styczniu i lutym” – powiedziała. „Od tego czasu mamy do czynienia z nieustanną falą umów. Wracamy pełną parą i kupujemy więcej domów niż w zeszłym roku. Po zakupie i remoncie tych domów wiemy, że możemy je sprzedać, ponieważ obecnie na rynku jest o wiele więcej nabywców niż dostępnych domów”.


Sposób na kredyt hipoteczny za jednym kliknięciem

W tym dokumencie opisano, w jaki sposób korzystanie z dostawcy danych opartych na danych uwierzytelniających może zaoszczędzić pieniądze pożyczkodawców, zmniejszyć tarcia dla pożyczkobiorców, skrócić czas zamknięcia i ogólnie przybliżyć pożyczkodawców do kredytu hipotecznego za jednym kliknięciem.

Prezentuje: Argyle

Giganci iBuyer Redfin, blok ofertowy oraz Otwarte drzwi trafiła na pierwsze strony gazet pod koniec pierwszego kwartału, gdy Redfin i Opendoor wkroczyły na wiele nowych rynków. Opendoor wszedł na giełdę w październiku po ogłoszeniu fuzji z Kapitał społeczny Hedosophia Holdings Corp. I Offerpada połączyć się ze specjalną spółką przejmującą kontrolowaną przez Spencera Rascoffa.

iBuyers kupiło domy za medianę 302 050 USD w pierwszym kwartale. Dla porównania, średnia cena zakupu dla typowego amerykańskiego nabywcy domu wynosiła 320 000 USD. Typowy dom inny niż iBuyer na rynku był dostępny na rynku przez 31 dni w pierwszym kwartale.

Rynki Karoliny Północnej znalazły się na szczycie listy gorących rynków iBuyer w pierwszym kwartale. iBuyers nabył 2,9% domów sprzedanych w Raleigh w pierwszym kwartale – większy udział niż jakikolwiek inny czołowy rynek iBuyer – następnie 2,7% w Charlotte i 2,6% w Durham. iBuyers sprzedali swoje zapasy również szybciej w Karolinie Północnej (średnio 30 dni szybciej niż w innych stanach) niż w jakimkolwiek innym stanie w pierwszym kwartale.

Austin w Teksasie i Sacramento w Kalifornii to obszary metropolitalne, w których nieruchomości iBuyer wypadły z rynku najszybciej, średnio po zaledwie siedmiu dniach. Domy w Phoenix i Portland w stanie Oregon były na rynku średnio zaledwie osiem dni, a domy w Durham średnio zaledwie dziewięć dni.

Godny uwagi jest szybki zwrot Portland w zakresie domów iBuyer, ponieważ średnia cena domów iBuyer w metrze wynosiła średnio 440 000 USD – druga najwyższa mediana cen iBuyer w metrze w raporcie Redfin.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment