Finansowanie budowy – na co zwrócić uwagę?

Jeśli podoba Ci się dom i oferta kredytu na ten cel Obiekt jako możliwy do sfinansowania pojawia się, ciekawość rośnie bardzo szybko. The Do wynajęcia są szczególnie w obszary metropolitalne wysokie i nadal rośnie, tak wielu ludzi chce się przyłączyć Własny dom. Na finansowanie nieruchomości są w międzyczasie wielu usługodawców reprezentowanych na rynku, które obiecują szybką pomoc w spełnieniu pragnienia posiadania własnego domu.

Ale strzeż się: Nie zawsze są przejrzyste porady dotyczące finansowania budowy, chociaż wymaga to wielu porad!

Kompletny plan finansowania

Jeden finansowanie budowy wydaje się być dla wielu konsumentów optymalna opcja finansowania być. Ze względu na niskie stopy procentowe, których przyczyną może być historycznie niska podstawowa stopa procentowa EBC, udzielanie kredytów na nieruchomości w międzyczasie częściowo przy bardzo niskich stopach procentowych poniżej 1%. Średnio oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi mniej niż 2%. Dzięki temu wielu obywateli jest w stanie sfinansować swój wymarzony dom.

finansowanie budowy

Jeśli chodzi o zakup domu, wielu kupujących pójdzie tylko z tym czysta cena zakupu obliczone, ale pomija się dodatkowe koszty. Do koszt nabycia gruntu (zwłaszcza podatek od przeniesienia własności nieruchomości) nadal obowiązują Używa i wpis do księgi wieczystej, które wynoszą od 1,5 do 2% ceny zakupu. Również koszty dla agentów nieruchomości często są ponoszone, bo też chciałby coś zarobić na pośrednictwo w obrocie nieruchomością.

Późniejsze finansowanie może być problematyczne

Kiedy budowniczowie są pytani, czego doświadczyli z finansowaniem budowy, kluczowym słowem jest często refinansowaniew rozumieniu nieoczekiwane koszty, zwany. Stała cena często nie obejmuje wszystkich usług wymaganych do ukończenia domu. W rezultacie często brakuje kosztów zagospodarowania nieruchomości, budowy placu budowy, raportu gruntowego i przyłączy domowych. Jeśli w planie finansowania brakuje tych dodatkowych kosztów, a refinansowanie niezbędny.

Upewnij się, że masz wystarczający kapitał własny

Czy finansowanie bez lub tylko z niski kapitał własny pożądane, żądaj od banków Hötutaj zainteresowanie. Miesięczne obciążenie wówczas bardzo szybko przekracza kwotę, na którą kupujący może sobie pozwolić lub chce zapłacić.

Jeśli dom ma zostać sprzedany po kilku latach, może się zdarzyć, że wpływy ze sprzedaży zostaną utracone dług nie pokryty. Domu nie ma, a długi nadal są. Zalecany do własnego domu to a wartość kapitału własnego między 10% I 20% plus dodatkowe koszty.

Odporność finansowa

Posiadanie własnego domu jest niezwykle kuszące, ale powinieneś mieć swój limit finansowy wiem, ponieważ zwykłe raty spłaty dla finansowania nieruchomości koszty utrzymania spowodowane są. Należy porównać dochody i wydatki i odjąć od tego kwoty, które można przeznaczyć na samofinansowanie. Przykładami są miesięczne opłaty za wynajem i stopy oszczędności dla inwestycji finansowych.

Wyliczona pozostała kwota powinna wystarczyć na pokrycie kosztów kredytu oraz wydatków związanych z zarządzaniem nową nieruchomością.


Baufi24

Ryzyko związane z niewystarczającą spłatą

Wiele banków wymaga tylko jednego jednoprocentowa minimalna spłata. Zmniejsza to miesięczne obciążenie, ale też kusi do zaciągnięcia wyższej kwoty kredytu. Jednak pożyczkę też trzeba spłacić, a przy tak niewielkiej spłacie nie jest to możliwe tak szybko. Najpóźniej z jednym dalsze finansowanie i jeden droższy kredyt ciężar długu staje się przytłaczający. Dlatego wskazane jest, aby spłata z 2% bis 3% ustawić.

Ryzyko związane z niewystarczającą spłatą

Niskie stopy procentowe, które istnieją w tej chwili, będą Nie zawsze dawać. Każdy kto zaciąga pożyczkę powinien skorzystać z tych tanich warunków przez długi czas używać dla siebie. Dopłata w wysokości około 0,7% jest często nakładana na stałą stopę procentową od 10 do 20 lat. Są też inne sposoby na skorzystanie z dłuższego stałego oprocentowania – bez płacenia dopłaty odsetkowej. To jest Zinsopcjaktóre dzisiejsze stopy procentowe również np. za 15 lat gwarantowane. Istnieje duże prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu stóp procentowych w przyszłości, co oznacza, że ​​krótkoterminowe oszczędności wynikające z krótszych terminów zapadalności okazują się dużym ryzykiem.

Elastyczność ma sens

Nawet najtańsze oferty kredytów nadal zobowiązują stałe stawki. W ramach stałego oprocentowania miesięczne raty mogą nie być dostosowane do aktualnej sytuacji życiowej. płatności specjalne często można spłacić najwcześniej w 10. roku po rozpoczęciu okresu kredytowania. Takie pożyczki są zatem wyraźnie nieelastycznyjeżeli sytuacja finansowa, sytuacja życiowa lub inne okoliczności mające wpływ na zdolność kredytową ulegną zmianie.

Finansowanie budowy – co należy wziąć pod uwagę

Porównanie nigdy nie zaszkodzi!

Nawet jeśli oferta jest godna zaufania, zawsze należy sprawdzić i porównać oferty alternatywne. Nawet porównując oprocentowanie, zdarzają się tańsze i droższe oferty, które często różnią się o cały punkt procentowy. Na przykład, jeśli zaciągniesz pożyczkę w wysokości 250 000 euro na okres 20 lat i miesięczne obciążenie 700 euro, ten jeden punkt procentowy może stanowić większe obciążenie finansowe w wysokości około 50 000 euro.

Zaplanuj zaangażowanie odsetek

Kredyt budowlany zwykle nie jest udzielany przez budowniczego od razu, ale raczej w etapach skorzystał, w zależności od postęp budowy własność. Wiele banków przewiduje częściowe wykorzystanie finansowania, aw pozostałej części zainteresowanie zaangażowaniem naładowany. te będą Dodatkowo płatne według normalnych stóp procentowych. Naliczane są zgodnie z regulaminem danego banku Inne czasy niezależnie od uzgodnionej w umowie stopy oprocentowania kredytu. Oprocentowanie zobowiązania wynosi często 3% rocznie, czyli 0,25% miesięcznie.

Jak można uniknąć tych pułapek?

Pokazują to wymienione błędy pułapki może czaić się w finansowaniu budowy. Dlatego szczególnie ważne jest dokładne przestudiowanie tematu lub otrzymanie go od kogoś uzyskać poradęktóry doskonale zna wszystkie te trudności.

Artykuł gościnny autorstwa Christiana Rademachera
Niezależny dziennikarz


Baufi24

Zostaw odpowiedź anuluj odpowiedzi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są z * wyraźny