Dlaczego dobry raport o pracy to zła wiadomość dla Fed

Dlaczego dobry raport o pracy to zła wiadomość dla Fed

Dlaczego dobry raport o pracy to zła wiadomość dla Fed

W piątek Biuro Statystyki Pracy zgłoszone 263 000 Nowe stanowiska zostały dodane we wrześniu. Chociaż wzrost ten może wydawać się dobrą wiadomością w tej gospodarce, jest on bezpośrednio sprzeczny z tym, co rezerwa Federalna chcę zobaczyć. A jeszcze gorszą wiadomością dla Fed było to, że stopa bezrobocia ponownie spadła 3,5%.

Ta niska stopa bezrobocia musi doprowadzać Fed do szaleństwa. Amerykanie pracujący i wydający to coś, czego nie chcą widzieć, ponieważ przewidują recesję w przyszłym roku i czekają, aż stopa bezrobocia spadnie 4,4%. To mroczny dzień dla Rezerwy Federalnej i jej członków, ponieważ ich cel, jakim jest pozbycie się Amerykanów z pracy, jeszcze się nie zmaterializował.

Z BLS: „Całkowite zarobki poza rolnictwem wzrosły o 263 000 we wrześniu, a stopa bezrobocia spadła do 3,5 procent… Znaczące przyrosty miejsc pracy odnotowano w sektorze rekreacji, hotelarstwa i opieki zdrowotnej”.

Oto obszary w którym raport mówi, że miejsca pracy zostały utworzone i utracone. Sektor rządowy miał problemy z zatrudnieniem ludzi; niektórzy nie zawracali sobie głowy pracą dla nich ponownie. Spadek zatrudnienia w transporcie i magazynowaniu nie jest zaskoczeniem, ponieważ wiele firm zatrudnia zbyt wiele osób w tym sektorze.

Jeśli chodzi o miejsca pracy, musimy pamiętać, że chociaż odzyskaliśmy wszystkie miejsca pracy utracone przez COVID-19, nie wróciliśmy do ogólnych poziomów, którymi powinniśmy być, gdyby COVID-19 nigdy się nie wydarzył. Potraktujcie to więc jako nadrabianie zaległości, ponieważ niektóre dane dotyczące konsumpcji są na razie nadal pozytywne.

Poniżej znajduje się podział stopy bezrobocia i poziomu wykształcenia osób w wieku 25 lat i starszych. W sierpniowym raporcie obserwowaliśmy znaczny spadek bezrobocia wśród najsłabiej wykształconych Amerykanów. Ci, którzy nie ukończyli szkoły średniej, wyszli 6,2% do 5,6%, a ci, którzy mieli tylko wykształcenie średnie i nie wyszli na studia 4,2% do 3,7%

  • Mniej niż szkoła średnia: 5,6%.
  • Abtur i brak studiów: 3,7%
  • Jakiś stopień naukowy lub stowarzyszony: 2,9%
  • Licencjackie i wyższe: 1,8%

Rynek pracy wciąż tworzy miejsca pracy, których Fed nie chce. Z wszystkimi moimi sześcioma flagami recesji, jedyne dwie linie danych, na których się teraz skupię, gdy ekspansja gospodarcza przeradza się w recesję, to dane o zatrudnieniu i roszczeniach bezrobotnych.

Ci, którzy podążyli za moim modelem „Ameryka to powrót do zdrowia” i rozszerzyli swoją działalność na ekspansję, wiedzą, że byłem nieugięty, że wolne miejsca pracy się przydadzą 10 milionów. W przeciwieństwie do wielu ludzi, którzy mają obsesję na punkcie wskaźnika aktywności zawodowej, który uważałem za bezużyteczny w cyklach ekspansji gospodarczej i recesji, jestem fanem danych o zatrudnieniu do populacji dla siły roboczej w prime-age między 25 a 54 rokiem życia. To chleb powszedni rynku pracy, który w tym ożywieniu ma dobry powrót.

Jednak większość Amerykanów zawsze pracuje, a ponieważ wzrost populacji spowalnia, a pokolenie wyżu demograficznego odchodzi na emeryturę, potrzebujemy więcej pracowników w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych, w których brakuje wzrostu siły roboczej w wieku prime.

Wakaty prawie osiągnięte 12 milionów w tym ożywieniu i spadły do ​​10 mln. To zauważalny spadek tempa zmian. Należy pamiętać, że Rezerwa Federalna chce, aby wzrost płac ostygł, a część z tego już się wydarzyła. Jednak Fed woli recesję z redukcją miejsc pracy, aby uwolnić więcej pracowników.

Wzrost płac jest dla nich dużym problemem, ponieważ postrzegają indeks kosztów pracy jako przeniesienie do inflacji cen. Fed cieszy się z ostatniego spadku liczby wolnych miejsc pracy.


Stopa bezrobocia jest nadal historycznie niska; Nie jesteśmy na skraju znaczącej recesji z redukcją miejsc pracy. Jeśli chodzi o dane dotyczące roszczeń bezrobotnych, uważam, że wartość 323 tys. w tych danych jest punktem zwrotnym, w którym Fed odbiega od swojej twardej linii. Kiedy mówię 323 000, mam na myśli czterotygodniową średnią ruchomą. Uwaga: zwykle ta linia danych jest poważnie uszkodzona z powodu huraganu, więc miej to na uwadze, gdy dane pojawią się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Widzieć tutaj dla schematu z dział pracy na sezonowo wyrównanych danych dotyczących ubezpieczenia na wypadek bezrobocia.

Gdy załamuje się rynek pracy, roszczenia gwałtownie rosną i zaczyna się recesja z powodu utraty pracy. To będzie ostatni gwóźdź do trumny tej ekspansji, która dodała 22,5 miliona miejsc pracy od 7 kwietnia 2020 r., kiedy to napisałem model America is Back recovery i kiedy to się stało na emeryturze 9 grudnia 2020 r.

To rezerwa Federalna wykorzystuje rynek pracy jako przykrywkę dla swojego agresywnego języka podwyżek. Nadal uważam, że ich agresywna dyskusja stara się kupić czas na odrzucenie danych o inflacji, aby w końcu mogły się odwrócić. Do tej pory dane o pracy dały im przykrywkę. Jeśli liczba bezrobotnych wzrośnie powyżej 323 tys., wierzę, że cała dyskusja na temat Rezerwy Federalnej i jej członków zmieni się dramatycznie. Jednak jeszcze nas tam nie ma. Więc na razie przyjmę niektóre z jej bardziej agresywnych postaw z przymrużeniem oka.

Wiodący Indeks Gospodarczy znajduje się obecnie w pełnej recesji na historycznych poziomach. Niedawno przedstawiłem Conference Board mój model recesji z sześcioma czerwonymi flagami i wszystko wygląda dobrze. Istota mojego modelu sześciu postępowych flag recesji jest następująca: utrzymujemy nadzór nad recesją, ale nie znajdujemy się w recesji, dopóki rynek pracy się nie zmieni.


Czy istnieje sposób na uniknięcie recesji w tym momencie? Gdy pojawi się wszystkie sześć sygnałów ostrzegawczych recesji, historia nie będzie po naszej stronie. Jednak ze względu na szalone huśtawki, jakie dało nam to odbicie COVID-19 z dzikim efektem byczego bicza na dane, wymyśliłem kilka prawdopodobnych teorii. Oto dwa sposoby na uniknięcie recesji:

1. Kursy padają wzbudź ponownie sektor mieszkaniowy. Oprocentowanie kredytów hipotecznych spadające poniżej 5% byłoby plusem dla mieszkań. Może się to zdarzyć nawet przy słabszej gospodarce i lepszym rynku papierów wartościowych zabezpieczonych hipotecznie.

2. Tempo wzrostu inflacji spada, a Fed wstrzymuje podwyżki stóp i odwraca kurs tak jak w 2018 roku. Niektóre dane o inflacji już się ochładzają i trafią na linie danych. Jednak inflacja czynszów obniży się w danych dopiero w 2023 r., chociaż już widać pewne ochłodzenie w tym sektorze.

Czy może wystąpić którykolwiek z tych scenariuszy? O ile nie będziemy mieli kolejnych wstrząsów podażowych, takich jak rosyjska inwazja na Ukrainę lub inne zmienne niezwiązane z gospodarką, tempo wzrostu inflacji powinno spaść w przyszłym roku z powodu spadającej inflacji czynszów. Ciągle o tym mówiłem CNBC ostatnio. Jeśli tak się stanie, jeśli Fed zacznie się odwracać, a następnie obniży stopy procentowe, tak jak w 2018 roku, możemy mieć tutaj szansę.

Jednak historia nigdy nie była po naszej stronie, gdy podniesiono sześć czerwonych flag recesji. Na wszystko jest pierwszy raz, ale teraz większość ludzi jest zatrudniona i istnieją obawy, że Fed odbierze ci pracę. Musimy bardziej skoncentrować się na podstawowych liniach danych, które mają znaczenie dla tej ekspansji gospodarczej.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment