Czy twarde przemówienie Powella oznacza kolejną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych?

Czy twarde przemówienie Powella oznacza kolejną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych?

Czy twarde przemówienie Powella oznacza kolejną podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych?

Przywrócenie stabilności cen sprawi teraz trochę bólu, ale unikniesz większego bólu związanego z wyższą inflacją, rezerwa Federalna Przewodniczący Jerome Powell powiedział w przemówieniu w piątek.

Na sympozjum polityki gospodarczej w Jackson Hole w stanie Wyoming Powell wyjaśnił, że Federalny Komitet Wolnego Rynku (FOMC) nadal będzie mocno skoncentrowany na doprowadzeniu inflacji do celu na poziomie 2%. Choć na wrześniowym posiedzeniu nie określił, jak wysoko FOMC może podnieść stopę funduszy federalnych, rynki zareagowały na komentarze walić w piątkowy poranek.

Powell zauważył, że inflacja nadal jest „znacznie powyżej 2%” i że chociaż dane z lipca są lepsze, „poprawa w ciągu jednego miesiąca jest zdecydowanie mniejsza od tego, co komisja musi zobaczyć, zanim będziemy mieli pewność, że inflacja spada”.

Fed podniósł stopę funduszy federalnych o 75 punktów bazowych zarówno w czerwcu, jak i lipcu, co spowodowało gwałtowny wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych do ponad 6% w krótkim czasie. Wielkie pytanie brzmi, czy powinniśmy spodziewać się powtórki we wrześniu.

„Wzrost zakresu docelowego w lipcu był drugim wzrostem o 75 punktów bazowych w tylu spotkaniach i powiedziałem wtedy, że kolejny niezwykle duży wzrost może być potrzebny na naszym następnym spotkaniu. Jesteśmy teraz mniej więcej w połowie okresu przejściowego. Nasza decyzja na wrześniowym posiedzeniu będzie zależeć od całości napływających danych i zmieniającej się perspektywy. W pewnym momencie, w miarę dalszego zacieśniania polityki pieniężnej, prawdopodobnie właściwe będzie spowolnienie tempa podwyżek”.

Logan Mohtashami, starszy analityk HousingWire, powiedział, że chociaż sprawy o nieruchomości nie są głównym celem działań Fed, chciała podważyć założenie rynku mieszkaniowego, że Fed obniży stopy procentowe w przyszłym roku, jeśli rynek osłabnie.

„Myślę, że Rezerwa Federalna jest sfrustrowana tym, że ogólne zasoby mieszkaniowe nie powróciły do ​​poziomów z 2019 r., mimo że oprocentowanie kredytów hipotecznych wzrosły aż do 6%. Są sfrustrowani faktem, że pojawiają się nowe oferty domów teraz spada nie mogę ich zachęcić” – powiedział Mohtashami. „Komentarze Powella wzmacniają ich stanowisko, że podniosą stopy i utrzymają je na wysokim poziomie, czekając i zobacz, co stanie się dalej”.

Krótkie uwagi Powella podkreślały odpowiedzialność Fedu za osiągnięcie stabilności cen, nazywając to „podstawą naszej gospodarki”.

„Bez stabilności cen gospodarka nie pracuje dla nikogo. W szczególności bez stabilności cen nie osiągniemy trwałego okresu silnych warunków na rynku pracy, z których wszyscy skorzystają” – powiedział Powell.

„Obniżenie inflacji będzie prawdopodobnie wymagało trwałego okresu wzrostu poniżej trendu. Ponadto bardzo prawdopodobne jest pewne złagodzenie warunków na rynku pracy. Chociaż wyższe stopy procentowe, wolniejszy wzrost i słabsze warunki na rynku pracy obniżają inflację, spowodują również pewien ból gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. To jest niefortunny koszt obniżenia inflacji. Ale niepowodzenie w przywróceniu stabilności cen oznaczałoby znacznie większy ból” – powiedział Powell.

Prezes Fed powiedział, że publiczne oczekiwania co do utrzymującej się wyższej inflacji mogą stać się samospełniającą się przepowiednią. „W latach 70., gdy inflacja rosła, oczekiwanie wysokiej inflacji utrwaliło się w podejmowaniu decyzji gospodarczych gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Im bardziej inflacja rosła, tym więcej ludzi spodziewało się, że pozostanie na wysokim poziomie i podsycili tę wiarę w decyzje dotyczące płac i cen”.

Powell zakończył przemówienie, stwierdzając determinację Fed. „Podejmujemy śmiałe i szybkie kroki w celu złagodzenia popytu, aby lepiej dopasować go do podaży i utrzymać zakotwiczone oczekiwania inflacyjne. Będziemy kontynuować, dopóki nie upewnimy się, że praca jest wykonana”.

Omówimy ten ważny temat na naszym ObudowaWire Roczna Wydarzenie 3.-5. Październik Zarejestruj się tutaj dołączyć do nas w Scottsdale w Arizonie.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment