Czerwcowy raport o zatrudnieniu to świetna wiadomość dla rynku mieszkaniowego

Czerwcowy raport o zatrudnieniu to świetna wiadomość dla rynku mieszkaniowego

Czerwcowy raport o zatrudnieniu to świetna wiadomość dla rynku mieszkaniowego

Zatrudnienie w USA przyspieszyło w czerwcu, gdy pracodawcy dodali 850 000 miejsc pracy w związku ze spadkiem przypadków COVID-19 i ponownym otwarciem gospodarki Urząd Statystyki Pracy poinformował w piątek. Po słabym kwietniu i maju wzrost liczby miejsc pracy w czerwcu wyniósł łącznie o 100 000 miejsc pracy więcej, niż pierwotnie przewidywali ekonomiści. Zyski były tak duże, że niektórzy ekonomiści mieszkalnictwa uważają, że wzrost liczby miejsc pracy w budownictwie może złagodzić ograniczenia podaży mieszkań.

Prezydent Biden odniósł się do znaczących korzyści Konferencja prasowa Piątkowy poranek. Biden zauważył, że odkąd objął urząd, utworzono ponad trzy miliony miejsc pracy – najwięcej ze wszystkich prezydentów w ciągu pierwszych pięciu miesięcy jego kadencji. Oczywiście prezydentura Bidena rozpoczęła się również w czasie, gdy rynek pracy w USA był o 9,5 miliona miejsc pracy niższy niż przed pandemią, więc miejsce na wzrost było nieuniknione.

Odzyskano około 70% miejsc pracy utraconych na początku pandemii. Jeśli miesięczne wzrosty utrzymają się w tempie czerwcowym, ekonomiści przewidują, że do lutego 2022 r. Stany Zjednoczone mogą powrócić do szczytowych poziomów zatrudnienia sprzed COVID – w tym samym roku, w którym niektórzy ekonomiści przewidują, że rynek mieszkaniowy może odzyskać swoją bazę zapasów.

„To historyczny postęp, który wyciągnął naszą gospodarkę z najgorszego kryzysu od 100 lat” – powiedział Biden. „Mówiąc prościej, nasza gospodarka jest w ruchu, a COVID-19 ucieka”.

Stopa bezrobocia, obliczona z innego badania gospodarstw domowych, wzrosła do 5,9% z 5,8%, choć warto zwrócić uwagę na szczegóły. Mniej pracowników zgłosiło pracę w niepełnym wymiarze godzin z powodów ekonomicznych, co sugeruje, że mogą teraz pracować w pełnym wymiarze godzin.


Jak kredytodawcy mogą przyciągnąć następne pokolenie nabywców domów

Na dzisiejszym rynku mieszkaniowym kredytodawcy muszą zapewnić sobie konkurencyjność. Jednym ze sposobów na to jest zaoferowanie cyfrowego procesu pożyczkowego, który przyciąga pożyczkobiorców wszystkich pokoleń, niezależnie od ich zdolności kredytowej i finansów.

Prezentuje: Equifax

Liczba pracowników zgłaszanych jako „odchodzący” również wzrosła, co jest zgodne z wyższymi wskaźnikami odejść z innych danych, zauważył Mike Fratantoni, Stowarzyszenia Banków Hipotecznych Starszy wiceprezes i główny ekonomista.

„Obecnie na rynku pracy występuje drenaż mózgów, a pracownicy szukają najlepszego dopasowania i przenoszą się do pracy i sektorów, które płacą więcej z powodu poważnych niedoborów w niektórych segmentach zarówno rynku pracy, jak i rynku mieszkaniowego” – powiedział Fratantoni. .

Zgodnie z oczekiwaniami, zyski skoncentrowały się w segmencie usług – który dodał 642 000 miejsc pracy – oraz sektorze wypoczynku i hotelarstwa, gdzie dodano 343 000 nowych miejsc pracy. Te sektory gospodarki zostały najbardziej dotknięte przez pandemię.

Wracając do rynku mieszkaniowego, zatrudnienie w sektorze mieszkaniowym (w tym wyspecjalizowani handlowcy) wzrosło w zeszłym miesiącu o 15 200, co jest szybszym tempem niż w ostatnich miesiącach i pozytywnym wskaźnikiem dla sektora borykającego się z poważnymi ograniczeniami podaży.

W maju właściwie cały sektor budowlany Stracony 20 000 miejsc pracy, ale skupiała się głównie na zewnętrznych specjalistycznych firmach handlowych. Według statystyk BLS zatrudnienie w budownictwie mieszkaniowym wzrosło w maju o skromne 1900 miejsc pracy.

Zatrudnienie w sektorze mieszkaniowym wzrosło w czerwcu o prawie 0,3%.

Zatrudnienie w budownictwie jest niezastąpionym wkładem niezbędnym do zwiększenia zarówno tempa rozpoczętych budów, jak i zwiększenia zasobów mieszkaniowych – powiedziała Odetta Kushi, zastępca głównego ekonomisty w Pierwszy Amerykanin.

„Więcej młotów, więcej domów” — zauważył Kushi.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment