Cyfryzacja zarządzania nieruchomościami

Cyfryzacja zarządzania nieruchomościami

Zadania zarządcy nieruchomości idą teraz daleko nad kontrolą wpływów z czynszu na zewnątrz. Spektrum rozciąga się od administrowania różnymi umowami i finansami po przechowywanie danych i komunikację z najemcami, rzemieślnikami i właścicielami. Kogo to czasem dziwi opóźniać procesy lub popełniać błędy. Chwyć go w tym momencie Narzędzia cyfrowe, które mają na celu uczynienie zarządzania nieruchomościami bardziej przejrzystym i łatwiejszym. Ale czy tak jest?

Cyfryzacja zarządzania nieruchomościami

Czy cyfryzacja ma sens?

Decyzja za lub przeciw cyfrowemu narzędziu do zarządzania nieruchomościami jest jedna dokładny inwentarz z góry. Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, które czynności zajmują Ci dużo czasu lub są szczególnie czasochłonne i gdzie tkwi potencjał dla nowych usług.

Ważny punkt wielu gospodarzy i właścicieli czas i nerwy Robs jest stworzeniem rachunki za media. Jest to łatwiejsze dzięki cyfrowemu oprogramowaniu do zarządzania nieruchomościami. Abyś mógł sobie wyobrazić, w jaki sposób korzystanie z holistycznego rozwiązania online może Cię odciążyć, przyjrzyjmy się tworzeniu zestawienia kosztów dodatkowych za pomocą oprogramowania od immocloud.de. Zamiast przedzierać się przez arkusze kalkulacyjne Excela, szukać faktur, sprawdzać konta bankowe i pobierać wszystkie niezbędne dane, jak zwykle, aby następnie wprowadzić je z powrotem do arkusza kalkulacyjnego Excela, może Proces skrócony i uproszczony stać się.

Zalety zdigitalizowanego zestawienia kosztów dodatkowych

Gdy tylko zdecydujesz się używać oprogramowania do rachunków za media, jest wiele rzeczy następujące zalety dla niej:

 1. Łącząc swoje konta bankowe z oprogramowaniem, możesz unterjährig Przydziel swoje dochody i wydatki oraz zaksięguj wpływy z czynszu. Jest to zwykle wykonywane zautomatyzowane.
 2. Wszystko związane z kosztami eksploatacji i czynszami Dokumenty I rachunki są przechowywane i konserwowane. Masz również pod ręką aktualne wskazania liczników.
 3. Pozwala to na utworzenie zestawienia kosztów dodatkowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć i osiągnięcie go poprzez konserwację przez cały rok ogromna oszczędność czasu.

Jakie działania można jeszcze zdigitalizować?

Poniższe przykłady pokazują, w jakim stopniu cyfryzacja procesów ma sens i jakie działania mogą być również wspierane przez technologie cyfrowe:

 • Współpraca: Jest to znacznie ułatwione dzięki przydzielaniu uprawnień. Nie tylko kilku użytkowników może zarządzać Twoim kontem, ale także możesz przydzielać uprawnienia, jaki rodzaj dostępu chcesz przyznać do jakich obszarów. Na przykład Twój stażysta może tylko czytać i edytować, ale nie może zobaczyć Twojego konta bankowego, jeśli sobie tego nie życzysz.
 • Dokumenty: Dokumenty w dowolnej formie, takie jak umowy czy protokoły, mogą być przechowywane cyfrowo, można je natychmiast znaleźć i uzyskać do nich dostęp w dowolnym miejscu i czasie. Możesz także przechowywać własne szablony i własną papeterię.
 • Zarządzanie przepływami płatności: Ręczne sprawdzanie księgowań i dalsze przetwarzanie w innych systemach zajmuje dużo czasu. Te etapy pracy mogą być całkowicie wyeliminowane dzięki cyfrowym narzędziom do zarządzania nieruchomościami.
 • Komunikacja: Komunikacja odbywa się za pośrednictwem kanału cyfrowego i masz możliwość udostępniania danych kontaktowych i dokumentów lub pisania wiadomości. Do komunikacji możesz również używać e-maili, SMS-ów (wychodzących), poczty i portalu najemcy. Przede wszystkim pisz listy jak e-mail. Wpisujesz swoją wiadomość, papier firmowy jest tworzony automatycznie. Możesz także korzystać z wcześniej utworzonych szablonów, a także przechowywać własne artykuły papiernicze, aby były one automatycznie uwzględniane.

Cyfryzacja oferuje zupełnie nowe usługi

Jak widać istnieje liczne możliwościaby ułatwić Ci codzienną działalność jako właściciel lub zarządca. Warto pozostać otwartym na nowe, cyfrowe usługi, które mogłyby uzupełnić portfolio usług zarządzania nieruchomościami i rozważyć cyfryzację istniejących, analogowych procesów. Ten, który zrodził się z tej potrzeby rynku rozwiązań cyfrowych szybko się rozwija. Firmy proptech, takie jak immocloud, nadają nowy impuls i zdecydowanie rozwijają ten rynek. Zarządcy nieruchomości pozycjonują się za pomocą wsparcie cyfrowe konkurencyjność poprzez zaspokajanie potrzeb klientów i podnoszenie jakości ich usług. Wyraźne „TAK” dla cyfryzacji, ponieważ wielu właścicieli chce dziś zróżnicowanego wglądu w procesy i „stan” ich własności, ale bez konieczności inwestowania dodatkowego czasu.

7 komentarzy

 1. Joachim mówi:

  Dziękujemy za pouczający wkład w cyfryzację zarządzania nieruchomościami. Mój wujek jest właścicielem kilku domów i mieszkań, które wynajmuje. Warto wiedzieć, że możesz tworzyć zestawienia kosztów dodatkowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć, korzystając z różnych programów. Myślę, że to pierwszy krok, tymczasem szukamy odpowiedniego zarządcy obiektu, który w dużej mierze odciąży go z pracy na dłuższą metę.

 2. Warto wiedzieć, że między innymi sprawdzanie rezerwacji w kontekście zarządzania nieruchomościami można zdigitalizować. Mój wujek chciałby całkowicie zdigitalizować administrację swojego domu. Cieszy się, że może również cyfrowo skonfigurować kontrolę rezerwacji.

 3. Lena mówi:

  Dzięki za pouczający artykuł o cyfryzacji zarządzania nieruchomościami. Mój najlepszy przyjaciel pilnie potrzebuje wsparcia w zarządzaniu nieruchomością, ponieważ nie może już całkowicie samodzielnie zajmować się swoją własnością. Dobrze wiedzieć, że istnieje oprogramowanie, które może ułatwić Ci życie, a także pomóc w zarządzaniu nieruchomościami.

 4. Ulrike mówi:

  Jeszcze kilka dni temu niewiele wiedziałem o cyfryzacji zarządzania nieruchomościami. Miło dowiedzieć się więcej na ten temat tutaj. Ponieważ nie jest łatwo znaleźć dobre posty na ten temat, cieszę się, że natknąłem się na tego bloga.

  1. Daniel Kol mówi:

   Dzięki za opinie, cieszę się również z każdej rekomendacji! Daniel Kol

 5. Dziękuję za ten artykuł o cyfryzacji w zarządzaniu nieruchomościami. To ekscytujące, że zarządcy nieruchomości mogą czerpać korzyści z trwającej cyfryzacji, zwłaszcza jeśli chodzi o przygotowywanie rachunków za media. Chciałbym kupić dom na wynajem i dlatego obecnie dowiaduję się również o zarządzaniu nieruchomościami i uważam, że informacje tutaj są bardzo interesujące.

  1. Daniel Kol mówi:

   Dziękujemy za twoją opinię!

Zostaw odpowiedź anuluj odpowiedzi

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są z * wyraźny