BRAK PROWIZJI

Od 29 marca 2021 (włącznie) inwestycje w projekty publikowane na platformie nie będzie już miał żadnej prowizji na rzecz Clearspiritliving za odsetki lub podział zysków. Dzięki tej zmianie chcemy, aby nasi inwestorzy uzyskiwali wyższy zwrot z publikowanych przez nas projektów.
Prowizja ta, która wynosiła 10%, zostanie utrzymana w projektach przed datą ich publikacji i finansowania.
Również od dzisiaj tworzymy konto Clearspiritliving Premium.
Aby Twoje konto Clearspiritliving było Premium, musisz dokonać co najmniej jednej inwestycji w projekt opublikowany na platformie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Jeśli niedawno się zarejestrowałeś i jeszcze nie zainwestowałeś, nie martw się: Twoje konto Clearspiritliving będzie Premium przez pierwsze 12 miesięcy jako prezent powitalny.
Konta, które nie są Premium, staną się kontami Clearspiritliving Basic i będzie miał opłatę za platformę 2,5 € miesięcznie. Opłata ta zostanie zastosowana tylko do tych rachunków, które mają dostępne saldo i nie będą generować ujemnych sald na rachunkach Clearspiritliving inwestorów w żadnym momencie. Prowizja za korzystanie z platformy jest kształtowana w ramach rozwoju, tworzenia i obsługi kanałów komunikacyjnych ułatwiających pozyskanie finansowania pomiędzy inwestorami a deweloperami.
Jeśli Twoje konto Clearspiritliving przestanie być Premium i stanie się Basic, będziesz mieć okres 2 miesiące uprzejmości zanim zostaniesz obciążony jakąkolwiek prowizją: dzięki temu będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby zainwestować w dowolny projekt w finansowanie na platformie, odzyskując status Premium na kolejne 12 miesięcy. Należy pamiętać, że w dowolnym momencie konto Basic może zostać przekształcone w konto Premium, inwestując w dowolny projekt finansowany na platformie.
W obszarze prywatnego inwestora będziesz mógł sprawdzić, czy Twoje konto jest Premium, czy jest to Basic i jesteś w ciągu dwóch miesięcy grzecznościowych lub czy jest to konto Basic i już obciążono Cię opłatą prowizja za korzystanie z platformy. Ponadto, aby odzwierciedlić wszystkie te zmiany, dziś w Clearspiritliving weszła w życie nowa polityka opłat, z którą można zapoznać się tutaj.
Na koniec informujemy, że w projektach publikowanych od dzisiaj zwiększymy minimalną kwotę inwestycji do 100€. Jest ich coraz więcej projekty z kredytem hipotecznym pierwszego stopnia które publikujemy na platformie do tego stopnia, że ​​naszym celem na 2021 jest to 90% projektów są z kredytem hipotecznym pierwszego stopnia. Projekty te mają większą złożoność związaną z zarządzaniem gwarancją hipoteczną i dlatego uważamy, że minimalna inwestycja kwalifikująca się do gwarancji hipotecznej powinna być wyższa. Aby nie wprowadzać zamieszania, zdecydowaliśmy się zwiększyć minimalną kwotę inwestycji do połowy pomiędzy projektami z kredytem hipotecznym pierwszego stopnia a projektami bez kredytu hipotecznego pierwszego stopnia.