Ceny domów w USA osiągnęły w październiku najwyższy poziom od 14 lat

Ceny domów w USA osiągnęły w październiku najwyższy poziom od 14 lat

Ceny domów w USA osiągnęły w październiku najwyższy poziom od 14 lat

To S&P CoreLogic Case-Shiller indeks obejmujący ceny domów ze wszystkich dziewięciu działów spisu powszechnego w USA, odnotował w październiku wzrost o 8,4% rok do roku. Indeks Narodowy jest już dostępny 24,5% od poprzedniego maksimum z lipca 2006 r.

Ceny domów nadal rosły w tym roku ze względu na niskie zapasy i wysoki popyt na domy. Phoenix, Seattle i San Diego odnotowały najwyższe roczne zyski w październiku, przy wzroście cen odpowiednio o 12,7%, 11,7% i 11,6%.

Craig Lazzara, dyrektor zarządzający i globalny szef strategii inwestycji indeksowych w S&P Dow Jones Indices, powiedział, że COVID-19 prawdopodobnie skłonił kupujących do przeniesienia się z miejskich mieszkań do domów na przedmieściach.

„Zaskakująca siła, którą widzieliśmy w raporcie z zeszłego miesiąca, była kontynuowana w październikowych danych dotyczących cen domów” – powiedział Lazzara. „Ostatni raz National Composite osiągnął stopę wzrostu 8,4% w tym miesiącu ponad sześć i pół roku temu, w marcu 2014 r.”

Żyłow Ekonomista Matthew Speakman powiedział, że tempo wzrostu cen domów powinno utrzymać się „do końca 2021 roku”.


Jak branża kredytów hipotecznych współpracuje, aby mieszkania były bardziej przystępne cenowo

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania problemu przystępnych cenowo mieszkań, ale współpracując w całej branży mieszkaniowej, możemy stworzyć więcej możliwości dla większej liczby osób posiadających zrównoważone, długoterminowe domy.

Prezentowane przez: Fannie Mae

„Ruch cen domów w ciągu ostatnich kilku miesięcy był niczym niezwykłym” – powiedział Speakman. „W wielu miejscach w całym kraju ceny nieruchomości rosną, pod pewnymi względami, w najszybszym tempie od dziesięcioleci”.

Chociaż popyt na domy pozostaje silny, sprzedaż istniejących domów spadła w listopadzie o 2,5%, kończąc pięciomiesięczną passę zysków z miesiąca na miesiąc do sezonowo skorygowanej rocznej stopy 6,85 mln, podała firma Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. W porównaniu z listopadem ubiegłego roku sprzedaż domów nadal wzrosła o 25,8%.

„Rekordowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, fala starzenia się gospodarstw domowych i ograniczona liczba domów na sprzedaż razem napędzały konkurencję o domy i wywierały stałą presję na wzrost cen przez większą część ostatniego roku kalendarzowego” – powiedział Speakman. „Czynniki te prawdopodobnie utrzymają się w dającej się przewidzieć przyszłości, a stopniowo poprawiająca się gospodarka powinna zachęcić więcej kupujących do wejścia na rynek”.

Większe domy stały się bardziej popularne, ponieważ coraz więcej właścicieli domów pracuje z domu i stało się głównym powodem budowy.

Według danych USA rozpoczęte w listopadzie budownictwo jednorodzinne zanotowało najwyższy wzrost od 2007 roku Urząd Statystyczny. Liczba rozpoczętych budów wzrosła w listopadzie o 1,2% w porównaniu z październikiem io 12,8% rok do roku, przy wyrównanym sezonowo rocznym tempie 1,58 mln rozpoczętych budów. Liczba rozpoczętych budów jednorodzinnych wzrosła o 0,4% od października i o 27,1% rok do roku.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment