Ceny domów odnotowują najwyższy wzrost od prawie 15 lat

Ceny domów w USA osiągnęły rekordowy poziom (ponownie).

Ceny domów odnotowują najwyższy wzrost od prawie 15 lat

Ceny domów w styczniu nadal rosły S&P Corelogic Sprawa Shillera Krajowy indeks cen domów wzrósł o 11,2% rok do roku, co stanowi najszybszy wzrost od prawie 15 lat.

Wtorkowy raport ujawnił również wzrost indeksu cen 20 miast o 11,1% rok do roku, w porównaniu z 10,2% w poprzednim miesiącu. Ogólnie rzecz biorąc, ceny rosły z miesiąca na miesiąc w 19 z 20 badanych miast, przy czym Cleveland było jedynym miastem, w którym ceny spadły. Z roku na rok ceny rosły we wszystkich 20

Według indeksów, Phoenix odnotował najwyższy wzrost cen, wzrost o 15,8% rok do roku, następnie wzrost o 14,3% w Seattle i wzrost o 14,2% w San Diego.

Dane z Detroit powróciły do ​​styczniowych indeksów po raz pierwszy od prawie roku. Główne miasto jest uwzględnione w indeksie 20 miast, ale zostało wykluczone z danych przez większość czasu pandemii z powodu problemów z gromadzeniem danych podczas przestojów związanych z koronawirusem.

„Dane ze stycznia są nadal zgodne z poglądem, że COVID zachęcił potencjalnych nabywców do przeniesienia się z miejskich mieszkań do domów na przedmieściach” — powiedział Craig Lazzara, dyrektor zarządzający i globalny szef ds. S&P DJI.


Fannie Mae o uczynieniu mieszkań bardziej przystępnymi cenowo

W ostatnich latach spadła liczba istniejących domów jednorodzinnych na sprzedaż. Ale ceny nieruchomości poszły w górę. Aby każdy mógł posiadać własny dom, podaż tanich mieszkań musi wzrosnąć.

Prezentowane przez: Fannie Mae

W obecnym szybkim tempie Żyłow Ekonomista Matthew Speakman powiedział, że oczekiwania na wzrost cen prawdopodobnie utrzymają się przez wiele miesięcy. W typowo wolniejszej porze roku domy zostały podpisane w styczniu w ciągu kilku dni od uruchomienia i około miesiąca szybciej niż w tym samym okresie rok temu.

„Z dalszymi oznakami poprawiającej się gospodarki, popyt na mieszkania pozostaje wysoki, co powoduje, że domy znikają z półek i tworzą ostrą konkurencję o stosunkowo niewielką liczbę domów na sprzedaż” – powiedział Speakman.

„W obliczu tego i niezrażeni rosnącymi oprocentowaniem kredytów hipotecznych fala chętnych nabywców jest zmuszona do szybkiego działania i stawienia czoła zwiększonej konkurencji o kilka dostępnych domów” – kontynuował Speakman. „Połączona dynamika powoduje wzrost cen w najszybszym tempie od lat i nie wydaje się, aby koniec był widoczny”.

Ceny domów toczą zaciekłą walkę od początku pandemii. Ze względu na zwiększony popyt w połączeniu z drastycznie wyższymi kosztami budowy, budowniczowie z trudem nadążają. Sprzedaż nowych i istniejących domów spadła w lutym miesiąc do miesiąca, ale nadal jest wyższa rok do roku.

Ostatecznym ratunkiem dla branży mogą być rosnące oprocentowanie kredytów hipotecznych. Wyższe stopy procentowe ochłodzą część popytu, a ponieważ nowe domy są znacznie bardziej podatne na wahania stóp procentowych, budowniczowie domów będą mieli czas, aby nadrobić zaległości. Więcej zapasów oznacza niższe ceny i niższe koszty budowy.

24 marca liczba wniosków o kredyt hipoteczny spadła trzeci tydzień z rzędu – tym razem o 2,5 proc., wynika z najnowszych danych raport z Związek Banków Hipotecznych ponieważ niewystarczające zasoby mieszkaniowe nadal wywierają presję na wzrost cen domów.

„Ponieważ zarówno wzrost cen domów, jak i oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzymują się na tym trendzie wzrostowym, problemy z przystępnością cenową mogą stać się poważniejsze, chyba że nowa i istniejąca podaż znacznie wzrośnie”, powiedział zastępca wiceprezesa Joel Kan MBA ds. Prognoz ekonomicznych i branżowych.

Website | + posts

Robert Fertała jest doświadczonym i kompetentnym specjalistą od nieruchomości, który posiada wieloletnie doświadczenie w branży. Jego wiedza i umiejętności pozwalają mu pomagać klientom w znalezieniu najlepszych nieruchomości dostępnych na rynku, a także w negocjowaniu korzystnych warunków transakcji.

Robert jest znany z precyzji i skrupulatności w swojej pracy. Zawsze dokładnie analizuje każdą ofertę, aby upewnić się, że spełnia ona oczekiwania jego klientów. Jest również bardzo cierpliwy i gotowy do słuchania potrzeb swoich klientów, co pozwala mu lepiej zrozumieć ich oczekiwania i pomóc w znalezieniu idealnej nieruchomości.

Jego znajomość rynku nieruchomości oraz aktualnych trendów i przepisów pozwala mu doradzać klientom w kwestiach związanych z inwestowaniem w nieruchomości, a także w sprzedaży i wynajmie nieruchomości. Dzięki swojemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu, Robert Fertała cieszy się uznaniem wśród swoich klientów i jest uważany za jednego z najlepszych specjalistów od nieruchomości w branży.

No Comments

Post A Comment